Widok

MAMUSIE I DZIECIACZKI LIPCOWO- SIERPNIOWO- WRZEŚNIOWE 2010 CZ. 90 (127)

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
MAMY Z DZIECIACZKAMI:

25.04 (termin 17.07) atta9 - Staś - szpital na Zaspie
23.06 (termin 27.07) dedes-:Jaś (2145g, 45 cm) i Adaś (1920, 46 cm), CC, Zaspa
30.06 (termin 15.07) yecath - synek Wojtuś, 3580 g, 56 cm, szpital w Wejherowie
02.07 (termin 02.07) Papciunio - Majeczka 3010g 52cm Wojewódzki
06.07 (termin 21.07) Agatka - córeczka, Szpital Wojewódzki,cc, 2880 g, 55 cm
08.07 (termin 07.07) gwiazduś- synek Mateusz 3900g,58 cm, szpital na Zaspie
08.07 (ternin 10.08) Gabi - synek Mikołaj, 2980g, 55 cm, Wrocław
12.07 (termin 04.07) fita1 Gaja, 3800g, 58 cm, Szpital Wojewódzki
12.07 (termin 29.07) gosiaczek84 - synek Hubert, Redłowo
12.07 (termin 28.06) Misikaii - córeczka Michalina, 3810 g, 58 cm, szpital w Wejherowie
15.07 (termin 15.07) malaniunia- synek Kubuś, 3090 g, 54 cm, szpital na Klinicznej
15.07 (termin 17.07) Madziuska2 - synek Dawid, 4260, 58cm, Zaspa
15.07 (termin 24.07) mama Wiktora - synek Wiktor, 2950, 55cm, Wojewódzki
16.07 (termin 11.07) kk synek, szpital na Klinicznej
18.07 (termin 15.07) stopkrotka - synek Wiktor,3660 g, 57 cm, Swissmed
19.07 (termin 11.07) mjakmama - córeczka Emilka, 3300 g, 55 cm, Szpital na Zaspie
21.07 (termin 20.07) gosiaro - córeczka Maja, 3740g, 56 cm, szpital na Zaspie
21.07 (termin 30.07) karollla-synek Konrad, 3090 g, 55 cm, cc, Swissmed Gdańsk
21.07 (termin16.07) Annia - synek Filip, 4060g, 56cm, SN, szpital Kliniczna
23.07 (termin 23.07) ajcia - córeczka Matylda, 3190, 54 cm, CC szpital Kliniczna
28.07 (termin 3.08) aśku_85 - synek Marcelek, 3880 g i 58 cm, cc, szpital w Wejherowie
28.07 (termin 15.07) nyzosia - córeczka Helenka, 4100g i 56 cm, szpital Redłowo
28.07 (termin 23.07) ssabinka - synek Filipek, 3590g i 57cm, Szpital w Redłowie
28.07 (termin 18.07) aszka79 - córeczka Zuzia, 3500g i 54cm,
29.07 (termin 2.08) Kiciuchna - synek Nikoś, 4050g i 60 cm, szpital na Zaspie
29.07 (termin 09.08) Zośkaa - córeczka Aleksandra, 3230g, 49cm, Nordfjord sjukehus
29.07 (termin 09.08) malgo1981 - córeczka Natalia, 3540g, 58 cm szpital na Zaspie
31.07 (termin 20.08) majki500 - córeczka Lilianna, 2450 g i 48 cm, Szpital Gdynia Redłowo
02.08 (termin 27.07) Modern_Lady- córeczka Wiktoria 3615 i 57 cm szpital Kliniczna
02.08 (termin 25.07) czarnakawa-córeczka Milenka, 4040g,55cm, szpital Wejherowo
03.08 (termin 21.07) sylwiir - córeczka, 3820 i 56 cm, Szpital Wejherowo
03.08 (termin 2.08) basiula - córeczka Zuzia, Zaspa
04.08 (termin 05.09) agusia1394 - synek Krzyś, 3250 gram, 56cm,Szpital Wejherowo, poród SN
5.08 (termin 2.08) Akacja 126 - syn Hubert 4315 i 62 cm, poród sn, Swissmed
06.08 (termin 1.08) Kasiaka - córeczka Dorotka 3000 i 53 cm
6.08 (termin 30.07) pyziol67,synek Krzyś,3390g,55cm,Szpital na Zaspie
07.08 (termin 05.08) Asiek1 - synek Mateusz, 3630, 57 cm
09.08 (termin 30.07) weronika-co-ma-bzika - córeczka Iga 4200 57cm, szpital Kartuzy
13.08 (termin 17.08) Dzynka - synek Antoś, 3400 g i 56 cm
17.08 (termin 9.08) przyszłamama -córeczka Liwia, 3105 g i 51 cm, szpital Kliniczna
17.08 (termin 16.08) Weronikka - synek Patryk, 3450g i 57 cm, szpital w Kartuzach
18.08 (termin 7.08) Alycja - córeczka Kaja, 3550g, 54cm, szpital w Redłowie
19.08 (termin 20.08) 88malutka88 - córeczka Antonina, 3250g i 56cm, Wejherowo
21.08 (termin 18.08) Morela - synek Mateuszek, 3540g, 57cm, Szpital na Klinicznej
25.08 (termin 22.08) caril córka Antonina, 3500g, 54 cm
25.08 (termin 13.08) Panna z mokrą głową - synek, 3700g, 56cm, szpital w Redłowie
26.08 (termin 12.08) Manka - córeczka Maja, 3800g, 55cm, szpital na Zaspie
01.09 (termin 27.08) Yasmine87, synek Oliwierek, 3940g, 59 cm, Wejherowo
01.09 (termin 03.09) Monika81 - córeczka Martynka, 3710 g i 57 cm, Szpital Zaspa
01.09 (termin 24.08) Anita25323 - córka Lena, szpital na Zaspie
04.09 (termin 28.08) karolkaw- synek Jerzy, 3550 g i 55 cm, Szpital w Redłowie
06.09 (termin 09.09) Ostola - corka Tara, 3900g, Cork University maternity Hospital
08.09 (termin 06.09) Madziulka - córeczka Patrycja, 3540g, 57cm, szpital na Zaspie
09.09 (termin 29.09) Superbejbe - Larysa (3030g, 54cm) CC, Zaspa
17.09 (termin 10.09) Aniaa - córeczka, 4040g, 57cm, cc, szpital na Zaspie
17.09 (termin 20.09) AlexGDY - córeczka Marysia, 3650g, 58 cm, szpital w Wejherowie
19.09 (termin 12.09) Nilkaa - córeczka Eliza, 3350g, 55 cm, Redłowo
19.09 (termin 23.09) Sylwa - córeczka Laura, 3080g, 52 cm, Szpital Wojewódzki
24.09 (termin 23.09) Zuzko - córa Antosia, 3090g, 53 cm, Szpital na Klinicznej
25.09 (termin 16.09) Sylwia781122 - chłopczyk Szymon, 3050g, 54 cm, Wejherowo
7.10 (termin 29.09) piggy - synek Jaś, 3550g
7.10 (termin 27.09) Anettkaboss - córcia Amelka, 3680g, 56 cm, szpital na Zaspie

link do poprzedniego:
http://forum.trojmiasto.pl/MAMUSIE-I-DZIECIACZKI-LIPCOWO-SIERPNIOWO-WRZESNIOWE-2010-CZ-89-126-t440422,1,160.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa my rok temu mielismy kilka razy zapalenie krtani i bardzo pomaga zimne powietrze, robilismy tak ze okrywalismy na noc dizecko dosc cieplo i otwieralismy okno na kilka cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam nadzieje, ze uda nam sie jeszcze chociaz z tydzien bez choroby wytrzymac, zeby Wiki w koncu druga dawka ospy zaszczepic, bo ostatnio co sie umowimy to ona sie rozchoruje :/
już nie mogę doczekać się wiosny...

a w moje dziecię dziś jakiś czort wstąpł- od rana jest wszystko na NIE i do tego rzuca się na ziemię, bije, krzyczy i nic na nią nie działa...
jeszcze chwila to osiwieję...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już też strasznie chcę wiosny. Tak mi jakoś doskwiera ta zima, ciemno, zimno i ponuro, bleeee.

A mój Antoś ma za to znowu wzmożoną fazę na mamę. Znowu zrobił się problem z zostawianiem go u teściowej.

Ciągle zapominam się was zapytać, czy Wasze dzieci też tak uwielbiają latać na golasa :) a szczególnie bez majtek i skarpetek?? Antoś tylko patrzy aby gdzieś się schować i zdjąć ubrania. Zastanawiam się czy przypadkiem jakiś ekshibicjonista mi nie rośnie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, to normalne. Jak młodego rozbieram, to on skacze ze szczęścia i śpiewa piosenkę "jestem golaskiem! jestem golaskiem!" :) A jak widzi nas rozebranych, to też się cieszy: o! mamo, jesteś golaskiem! Nie mogę z tych jego odzywek ;)
A już skarpetki to najgorszy wróg. Teraz mu każę nosić, bo niby podziębiony, ale nie zawsze nam wychodzi..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzynka moja tez lubi:))) ostatnio nawet nakręciłam ją kamerą i się śmieje że będę ją za 20 lat tym filmem szantażować:)

Dzisiaj z nudów zrobiłam kopytka....chyba drugi raz z życiu....
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To dobrze bo już się troszkę martwiłam. Mój robi mi wstyd jak widzi jak się przebieram :)), a mąż to przed nim ucieka bo mały zazwyczaj chce go złapać za przyrodzenie :D

Ja kopytka robiłam chyba tylko raz w życiu. Ostatnio robiłam kotelety ziemniaczane i naprawdę nam posmakowały, a nigdy wcześniej ich nie jadłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taaaa u nas też jest akcja golas golas :)
Wiki tylko szuka okazji, zeby się rozebrać i wtedy piątkę temu kto ją złapie i nakłoni do ubrania się z powrotem :)
już nie zliczę ile razy rano jak przyszłam do jej pokoju to ona nagusieńka w łóżeczku siedziała szczęsliwa jak nie wiem co :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po wizycie u lekrza. U gorszego buraka nigdy nie bylam!
Jest tak nietaktowny i bez podejscia do pacjenta ze mala bania. Dla niego jedno poronienie to nic takiego, po trzech moze by sie mna zainetersowal, a tak to przesadzam. A ja siedze i mi lzy ciekna. Spytalam jakie moge zrobic badania, co zrobic zeby tego uniknac, powiedzial ze nic, jak powiedzialam czy moge zrobic jakies platne ktore by pomogly to w ogole wielka obraza, i ze moze w Szwajcarii to by mi zrobili. No prostu cham i prostak. Powiedzial mi ze nie moge byc jego pacjentka bo nie po to on tyle lat studiowal zebym ja mu teraz nie ufala. A ja chcialam zeby mi zasugerowal tylko jakies kroki, badania ktore warto zrobic przed ciaza, niczego mu w sumie nie sugerowalam. Powiedzial ze u mnie prawdopodobnie byla infekcja i dlatego tak sie stalo. Jak zapytalam czy lekarze nie robia w tym kierunku posiewow jesli widac ze cos sie juz dzieje(u mnie plamienie 10 dni trwalo) to ze lekarze wiedza lepiej i on mi sie nie bedzie tlumaczyl, bo posiew kosztuje 70zł wiec nie robia bez powodu, prawie jakbym go o cos oskarzyla. Rzeczywiscie, mega problem to 70zl w porownaniu do tego jakie byly skutki... Wedlug niego bez sensu rozstrzasac, stalo sie i juz, a to ze ja chce tego uniknac w przyszlosci i dowiedziec sie jak najwiecej to go guano obchodzi. Przeciez drugie poronienie to tez nic takiego, trzecie byloby bardziej atrakcyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I zeby nie bylo, zdaje sobie sprawe ze nie ja jedyna i ze lekarze maja mnostwo podobnych przypadkow, ale ten po prostu za cholere nie ma podejscia do pacjenta, on jest Panem i ja mam zrobic tak jak mi kaze, wszelkie pytania czy sugestie nie sa mile widziane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehhh ja dostałam prace, niespodziewana...teraz problem co zrobić z maluchem ;/ szukam przedszkola i totalna masakra :( albo nie ma miejsc, albo są zupełnie nie po drodze, albo drogie ;/

może zabrzmi to dziwnie, ale dziewczyny, nie wiem jak to wszystko ogarnąć ;( tzn. nie wiem jak ma wyglądać plan dnia...do przedszkola musimy ją wozić na 7, wstać trzeba będzie ok 5.30 - wydaje mi się to straszne dla takiego maleństwa ;/ odbierać ja będę ok 16 i tu mam tez wyrzuty ze mało czasu z nią będę spędzać ;( Z jednej str bardzo sie ciesze że mam taka prace a z drugiej okropne wyrzuty że ja zostawiam a ona jeszcze taka malutka jest ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ania ja mogę Ci polecić Mielcarka, spec się w poronieniach itd, moje koleżanki sobie go bardzo chwalą, prowadziłam też u niego ciąże, bardzo dokładny, daje skierowania na nfz, można dzwonić o każdej godzinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ehh narazie ide jeszcze do Sliwinskiego zobaczymy co on mi powie, moze mnie nie potraktuje tak jak ten.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze Aniaa widzisz masz takie same odczucia co do tego lekarza.
Sliwinskiego nie znam,oby okazal sie lepszy. Dlatego ja wolalam babeczke do drugiej ciazy. One sa bardziej empatyczne. facet w koncu nie wiem jakby sie staral nie wie co kobieta czuje bedac w ciazy.
My zapalenia oskrzeli i antybiotyki, niestety same inhalacje nic nie daly :(
Kurcze Janek smiga po domu jak opetany :) My zaczynamy u Stasia odczulanie w zwiazku z nabialem. Czyli za namowa lekarza odtsaiwmy wszystko. Nie wiem jak to przezyjemy. Dziasiaj robie maslo i mleko migdalowe. Reszta specyfikow przyjdzie juz poczta :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa- przykro mi, ze trafiłaś na taką znieczulicę :/
z jednej strony może faktycznie lekarze mają niejeden przypadek poronienia i dlatego tak się nimi nie przejmują, ale kurka przecież jakaś empatia się należy... :/ czekac do 3 poronienia, żeby ktoś się łaskawie Tobą zainteresował?? to chyba jakaś paranoja :(

przyszła mamo- gratki z okazji pracy :))
a plan dnia jakoś ogarniesz- nie martw się - trochę dobrej organizacji i po jakimś czasie wpadniesz w rutynę
jesli chodzi o czas spędzony z dzieckiem? Pewnie, że lepiej miec go więcej niż mniej, ale z drugiej strony u mnie jak chodziłam do pracy to po prostu ten czas spędzony z Wiki był intensywniejszy:) a dom i inne sprawy ogarniałam zazwyczaj ja ona szła spać
Dasz radę!! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, na którą zawozicie dzieciaki do przedszkola ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u małej z rączką lepiej ja po wizycie u gina i mi powiedział że jestem w szczytowej formie na kolejne dziecko a jak nie to może antykoncepcja np spirala a pozatym czuje się fatalnie głowa mi pęka gardło boli a mała szaleje jak nigdy ale to chyba dlatego że mąż jest w domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja wiem ze mi nie zrobia takich badan specjalistycznych jak tym kobietom po kilku poronienieniach ale oczekiwalam jakiejkolwiek pomocy a dowiedzialam sie ze przesadzam i zeby sobie tym glowy nie zawracala. Mogl mi to wszytsko przekazac w inny sposob, o to mi tylko chodzi, a zachowal sie po prostu jak cham, nie wiem jak ktos taki moze byc lekarzem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz to różnie wozimy, ale jak pracowałam to zazwyczaj na 7
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa - najlepiej jak najszybciej o tym facecie zapomnieć, mi się też w to nie mieści w głowie..

Atta - powodzenia, widzę, że przygotowana jesteś z tym mlekiem migdałowym - sama robisz czy kupujesz? oprócz tego w eko sklepach znajdziesz trochę tych bezmlecznych rzeczy. Ale łatwo nie będzie, nabiał w polskiej diecie jest prawie wszędzie.

Przyszła mama - gratulacje! Dasz radę jakoś pogodzić wszystko, tylko faktycznie wstawanie o 5.30 to wcześnie. Myślę, że Liwia szybciej się przyzwyczai niż Wy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehhh ja jej już tłumacze ze będzie chodziła do dzieci itd, wiecie co ona mi na to..." nie, będę ryczeć! " i z wielkim fochem poszła do zabawek...

nie mogę uwierzyć ze po prawie 4 latach wracam do normalnej pracy ;) trochę mnie to przeraza ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyszła mamo:
kiedy zaczynasz?

Aniu- szczerze współczuję, ale taka prawda jest wiekszość lekarzy to po prostu chamy ...Najgorsze że niektórzy nimi zostają mimo że im się płaci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz zaluje ze inaczej nie zareagowalam, ale to dla mnie ciezki temat i bylam normalnie w szoku. I jeszcze insynuacje ze pewnie raz chodzilam do lekarza a raz nie, kurde bylam u lekarza tyle razy co w calej ciazy z Amelia, baran jeden.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak panna jestem przygotowana na batalie :) zamowienie juz zrobilam, udalo sie znalezc troche zamiennikow roslinnych, ale zanim przyjda musze cos miec w domu. Troche rzeczy bede miala tez wlasnie z Avocado. Musimy sprawdzic czy to faktycznie nabial, wiec przynajmniej miesiac bez mleka nas czeka :) Przechodzimy na mega zdrowe odzywianie :) lekarz kazal tez odstawic gluten, ale z tym na razie poczekamy. Wszystko po kolei.
Z tymi lekarzami to naprawde masakra. Ale niestety im wiekszy staz tym wieksza znieczulica. My ostatnio bylismy z Jankiem u najlepszego ortopedy w Gdansku. Pan siedzi za biurkiem, obok kolega, mlodszy po fachu. I co sie dowiedzielismy? Ze co my tu robimy, to nie koniec swiata, prosze sie nie martwic bo" jak bylismy z tym tu kolega na rodos to byl taki jeden windsurfingowiec bez reki, wiec spoko prosze przyjsc za dwa lata" . Szczeki nam opadly i malo co sie nie zaczelismy smiac :) z wlasnej naiwnosci. Bo myslelismy ze naprawde sie czegos konkretnego dowiemy. Takze na razie odpuscilismy sobie lekarzy w tym temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm... Wspólne wakacje na Rodos? :) Może to nie był kolega po fachu tylko partner ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o tym to akurat nie pomyslalam , ale naprawde bylam w glebokim szoku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ło matko Aniaa masakra!!! straszny baran!!!! tak jak piszesz mógł Ci to wszystko przekazać ale w inny sposób!!! mam nadzieje że śliwiński Cię nie zawiedzie i nie potraktuje w ten sposób:)

Przyszła mamo gratulacje! a mąż nie może zawozić młodej później do przedszkola? poza tym 5:30 to chyba za szybko:) my rano żeby się wybrać potrzebujemy 30-40 min. wstajemy, Hela pije kakao, zęby, krem, ubieramy się i wychodzimy. śniadanie je w przedszkolu.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie, ja tez zdaje sobie sprawe ze bywaja gorsze tragedie, ze kobiety traca dzieci w dniu porodu, ale nie po to ide do lekarza zeby mi o tym mowil i bagatelizowal moj problem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasz chodzi na 8-mą do przedszkola na śniadanko...budze go 7,30...jedziemy autem jakies 15 minut.

aniaa, a zresztą....aż brak mi słów na tych konowałów:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nilkaa od marca

ja zaczynam o 7.30, mąż też, ja muszę dojechać do centrum Gd, co zajmie mi ok 30min rano, mąż samochodem tez jedzie ok 30/40min

właśnie zdałam sobie sprawę że nie mam żadnych ciuchów ;/ wiecie gdzie można kupić jakieś fajne, marynarki, garsonki itd ? nie za drogie oczywiście ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa widac kazdy ma inne odczucia co do lekarzy dla mnie byl super :)

przyszla mama my odwozimy do przedszkola na 7 ale chlopaki wstaja o 6 mogli by pozniej ale oni chca rano bajke obejrzec 15 min ;) przedszkole prawie pod domem
Ale mamy dzieci ktore dojezdzaja prawie z kowal do nas do przedszkola to by byc kolo 7 wstaja po 5

ja dzis miala wywiadowke w przedszkolu na temat gotowosci pojscia rocznika 2007 do szkoly i powiem wam jedna maskra - panie z przedszkola przekonuja ze warto zostawic w przedszkolu a pani dyrektor mowi by poslac do szkoly do 1 klasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie idziiesz do prac?to znaczy jaka branża? No i oczywiscie gratulacje :) napewno wszystko ogarniesz, matka pracujaca to w gruncie rzeczy jest bardzo zorganizowana :-)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa przykro mi ze lekarz tak cie potraktowal :( mam nadzieje ze sliwinski lepiej cie potraktuje , zleci badania i wyjasni wszustkie watpliwosci. Gdyby nie to ze za wizyte placi sie przed to zrobilavym afere i nie zaplacilabym konowalowi ani grosza!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja już wracam w poniedziałek i też będę musiała wstawać wcześnie, ale pewnie o 6tej, bo pracę zaczynam o 7mej. No i nie muszę dzieciaków szykować do wyjścia.
Plus tak wczesnego rozpoczynania pracy jest taki, że będę kończyć o 13tej, więc będzie jeszcze dużo czasu dla dzieci.

przyszła mamo - a nie możesz oddać Liwii do tego przedszkola Twojej kuzynki, tam gdzie Liwka już chodziła?

Mi o lekarzach sporo siostra opowiada i mi się po prostu włos na głowie jeży ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie mi nie chodzi o to zeby na sile mi robil badania ktore u mnie np nie mialyby sensu, na przyklad na droznosc jajowodow bo zachodze w ciaze szybko. Nie o to chodzi, ale wlasnie liczylam na porade, co zrobic zeby spokojnie zajsc w ciaze i sie nie bac czy cos bedzie nie tak, albo ze moglam zrobic jakies badanie przed ciaza a nie zrobilam, mowie nawet o takich podstawowych jak cytologia, wymaz czy jakies tam badania krwi. A w ogole powiedzial ze mozna sie starac juz teraz po pierwszej miesiaczce, poczytalam o tym ze lekarze zalecaja 2-3 miesiace i najpierw sprawdzaja czy sie odbudowalo endometrium po lyzeczkowaniu, on nic takiego nie sprawdzil.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madziulka praca państwowa, nie ma szału ale stabilizacja i pełno bonusów przekonały mnie ;) wiem ze jakoś ogarnę tylko zal mi Liwii ze praktycznie cały dzień będzie poza domem ;(

jutro ksiądz ma dzwonić czy przyjmie Liwie do swojego przedszkola ;) jest blisko i dobra maja opiekę, tylko aż 700zl się płaci ;/

nilkaa kuzynka już nie prowadzi przedszkola, wyjechała na drugi koniec pl ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyszla mama fajnie ze znalazlas prace zazwyczaj w panstwowych jest spokojniej niz w prywatnych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przyszła mamo czyżby w tej samej firmie co Twój mąż?

Ja mam dzisiaj jakieś mega ssanie...chyba okres się zbliża. już zapomniałam jak to jest bez tabsów:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzoisa NIE!:) już nie raz chciał mnie wkręcić ale dla mnie to ostateczność ;))

mjakmama nie wiem czy będzie spokojnie, będę non stop z klientami pracowała a wiadomo co się dzieje w urzędach ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyszla mama nie watpie ze praca z klientem jest ciezka ale ostatnio troche zwatpilam jak bylam dowod wyrabiac w um - godz 8 czyli panie powinny byc na stanowiskach a nie robic kawki, wydzwaniac w prywatnych sprawach przy kliencie do us itp ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kurcze u nas pol nocy nie przespanej, Ami tak kaszlala:/ dziewczyny jak szybko powinien zadzialac antybiotyk i leki? Ami bierze od poniedzialku rano, a w nocy miala jeszcze goraczke i kaszel ja meczyl okrutnie. Zastanawiam sie czy jest sens isc z nia znowu do lekarza, moze sie cos zmienilo? Chyba jej zrobie dzsiaj na sile inhalacje bo juz nie wiem sama
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas po 3 dniach bylo widac po antybiotykach poprawe, ja bym poszla z nia najpozniej w piatek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inhalacje zrób, nam pomagały.
Tylko niestety doszła gorączka (39'C), dziś idę z młodym do lekarza..
Wczoraj w przedszkolu była tylko 4 dzieci (1/3 grupy) więc coś jest na rzeczy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ehh mam wrazenie ze dzisiaj to gorzej kaszlala niz wczesniej i ze ten kaszel jej sie bardziej suchy zrobil, moze to ta krtan
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam na kaszel zawsze inhalacje pomogly, zwlaszcza jak bylo poczatkowe stadium kaszlu i jak jest suchy to moze mokrymi ręcznikami nawilzaj powietrze rozwies w pokoju moze cos pomoze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas też noc zarwana. Antosia męczył katar i pobudka co 2 godziny. Wpuszczenie kropli graniczyło z cudem :( Mam nadzieję, że syropki plus inhalacje pomogą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobilam jej ta inhalacje, ale naprawde na sile i z obietnica czekoladki po. No i wytrzymala prawie cala ale co chwila sie wyrywala, ehhh mam nadzieje ze moje dziecko mnie nie znienawidzi. Zrobie jeszcze kilka dzisiaj i jak nie bedzie poprawy i znowu w nocy sie tak rozkaszle to jutro pojde do pediatry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa napewno Cię nie znienawidzi :) Ja pamiętam jak musiałam robić Antosiowi jak miał ok pół roku. To było niefajne. Antoś darł się jak oparzony, ale lekarka mówiła, że muszę robić nawet na przymus. Miałam wrażenie, że robię mu wielką krzywdę :( A teraz jest ok. Sam siada przed kompem, włączam mu bajkę i się inhaluje :), czyli traumy jakiejś nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdrówka dla wszystkich chorych, ale się teraz dzieciaki pochorowały :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa tak jak mjakmama pisze antybiotyk działa po około 3 dniach. więc jak do jutra się nie poprawi to idź do lekarza. może macie zły antybiotyk?

Ja nie robiłam inhalacji i jest lepiej:) więc na dwoje babka wróżyła. dzisiaj w nocy trochę pokasłała ale tylko tak godzinę po zaśnięciu. dałam jej syrop p.kaszlowy i spała do....9!!!!

Dobrze że zrobiłam jej przerwę od przedszkola bo pewnie by też się skończyło temperaturą!

Dzisiaj chyba w końcu pójdziemy na spacer...zobaczę jak się pogoda będzie klarowała.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sie zdecydowalam na te inhalacje bo widze ze ten kaszel sie jej zrobil taki suchy wiec moze to cos da. Antybiotyk mamy Amotaks, wyczytalam na ulotce ze sie go zaleca w zapaleniu gardla wiec chyba powinien byc dobry. Straszne sa te choroby u dzieci, nie dosc ze sie stresujesz czy wszystko ok, czy minie i co robic, w nocy czuwasz bo ma goraczke, nigdzie wyjsc nie mozna ehhh...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jest tylko na zapalenie gardła czy na zapalenie oskrzeli itd też?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wskazania do stosowania

Zakażenia górnych dróg oddechowych (zapalenie ucha, gardła, zatok).
Zakażenia dolnych dróg oddechowych.
Zakażenia układu moczowego.

Czyli tak. Narazie zrobilam tak jak mjakmama radzila, zawinelam ja w koldre i uchylilam okno w pokoju i sobie spi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No czyli szerokie spectrum więc powinien pomóc. My kiedyś dostaliśmy taki antybiotyk co dział tylko na jedną rzecz i przez to Hela musiała brać jeszcze jeden bo w między czasie coś wylazło.

Choroby są okropne. nie dość że się chodzi do tyłu jak się w nocy nie śpi to jeszcze dziecko siedzi w domu:) ja się już przyzwyczaiłam że Hela chodzi do przedszkola i wygodnie mi z tym:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie, my pol nocy nie spalismy, bo co chwila kaszlala, albo sprawdzalismy goraczke i jestem jak zombie. Jeszcze nie ma 11 a druga kawe pije. Ostatnio mnie jakos wszytsko dobija, teraz te choroby Ami co chwile, wczoraj ten cudowny lekarz, z mezem sie dogadac nie moge bo jak Ami chora to chodzi zly z tego stresu. ehh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa tylko spokój Was uratuje! O lekarzu zapomnij. d*pek straszny!!! Ami wyzdrowieje i będzie lepiej. A potem będzie wiosna i w ogóle będzie super:)))) faktycznie się Wam nagromadziło ale teraz to już może być tylko lepiej...

Hela ma nową lalkę Agatkę która kaszle i jest chora. można jej zrobić zastrzyk i wtedy ona płacze. i Hela normalnie się nad nią znęca i cały czas robi zastrzyk żeby płakała:))) sadystka!
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem Nyzosia, staram sie myslec pozytywnie ale czasem jest ciezko, zwlaszcza ze teraz wszystko mi utrudnia. Ja nie wiem czy Wasi mezowie tez sie tak strasznie martwia jak dzieci chore? Chyba juz kiedys o tym pisalam, u nas w sumie choroby byly rzadko, raz miala to zapalenie krtani z rok temu, a teraz sie tak zebralo, ale jak cos jej jest to on sie tak martwi o nia ze juz tworzy jakies historie, ze moze cos innego jej dolega, ma goraczke 38,7 to juz on prawie zawalu dostaje. I tylko mnie tym dodatkowo stresuje. Ja tez sie o nia martwie ale on to juz przesadza z ta panika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa uwierz mi, że mój mąż też taki przewrażliwiony. Jak tylko Antoś ma katar to on zaraz chce lecieć do lekarza. Mi czasami aż jest głupio przed lekarzami bo wychodzę na jakąś histeryczkę co dziecko ciąga (tylko) z katarem do przychodni pelnej zarazków.
W Waszym przypadku jest to trochę inna sytuacja, po tym co przeszliście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania - u mnie też się martwi, śpi w jej pokoju obok na materacu, cała noc mierzy gorączke, przy jakiejs biegunce czy wymiotach każe wylać jej zupkę bo podejrzewa że może mięso było nieświeże :P , liczy pionki czy jakiegoś nie zjadlła itd :P
Dobrze że Elizka też rzadko choruje ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój aż tak się nie martwi ale też panikuje. z każdą pierdołą każe mi do lekarza lecieć a czasami ja wiem że to nie ma sensu bo nic się nie dzieje. i potem mi marudzi. ale jak już jesteśmy po lekarzu i mamy diagnozę i lekarstwa to jest spokój:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nilkaa z tymi pionkami to dobre :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe Nilka no te pionki tez mnie rozbawily:) Ale wlasnie u nas podobnie, ta goraczke to jej mierzy 5 min po podaniu paracetamolu i w ogole co godzine po kilka razy zeby sie upewnic heh. I przez to jego przewrazliwienie to ja sie robie nerwowa i za cholere sie nie mozemy dogadac. Zaczal nowa prace w poniedzialek a w sumie przez to wszystko nawet nie gadalismy jak mu sie tam podoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj to moj jest przeciwienstwem ;) ale my oboje raczej tak podchodzimy bez stresowo - do lekarza chodzimy kiedy juz jest mus, uwazam ze czesciej w przychodni zalapia cos grozniejszego niz maja w rzeczywistosci, jak goraczka to czekamy az bedzie odpowiednio wysoka dopiero potem zbijamy, wiekszosc chorob jakie mieli do groznych nie nalezala, wiec staramy sie nie dawac syropkow ktore nie lecza a lekarze daja je jako zaspokojenie sumienia rodzicow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie duzo chorych:( ja sie modle by Filip byl zdrowy bo nie wyobrazam sobie wracac z noworodkiem do zarazkow. Wiec jestem teraz przewrazliwiona jak ktos zacznie kaszlec itp.

Kamil nie panikuje jak mlody chory ja tez nie,ja zawsze w ostatecznsci wybieram lekarza a leki i inne zawsze ja robie.Ja wstaje w nocy jak cos bo on do pracy rano wczesnie wstaje.ale mycie czytanie bajek na dobanoc i ćzkanie az zasnie to jego robota:)

Ja od wczoaj skacze i krece biodrami na pilce ale nic to nie daje, bardziej cos czuje jak odkurzam czy myje podloge:) jestem juz taka ciekawa malej a z drugiej strony ogarnia mnie taki strach nie wiem nawet czy to przed porodem czy szpialem czy powrotem .... Chyba moja psychika nie chce jej wypuscic:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ssabinka to musisz mieć bardzo czyste podłogi w domu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko jest jakieś dziwne - chodzi po domu i proszącym głosem pyta: zrobimy inhalację? A jak dorwie maskę, to sam sobie przykłada do buzi i siada na kanapie. :)) A nie chcę mu robić bezpośrednio przed lekarzem, żeby nie fałszować wyniku osłuchiwania.

No i dziś pierwszy raz miał jazdę pt. "boję się". Zobaczył w bajce fokę, której się przestraszył i co jakiś czas mu się przypomina i mówi, że boi się foki..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostatnio tak:) hehe
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mierzenie temperatury u nas to też standard, najlepsze że tym bezdotykowym - mierzona jest temperatura w punkcie, wiec kilka razy mierzy aby sprawdzić w róznych punktach na czole :P

Ania - a to znalazła się jeszcze w Trójmiescie firma z branży w której Twój mąż nie pracował :P ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nilka a wiesz ze tak hehe. Teraz pracuje dla amazona. Wczoraj przyszedl z tekstem ze maja jakis tajny projekt o ktorym nie moze mi powiedziec bo podpisal jakis dokument. Nosz kurcze, żonie nie powie?!
Dalam Ami inny syrop, na zatrzymanie kaszlu, bo ten wykrztusny jest bez sensu skoro jej sie kaszel zmienil z mokrego na suchy. Moze dlatego tak sie meczyla ze rano jej dalam jeszcze ten wykrztusny.
My tez mamy ten bezdotykowy termometr i ja nie wiem ale wedlug mnie jest beznadziejny, szkoda ze nie mam rteciowego:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli w ivonie ? widziałam,że amazon ich wykupił, widziałam,że szukają też testerów, ale ja zacznę szukać jak tylko zdam egzamin ...
Kurcze tylko że mi ciężko będzie bez doświadczenia :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj z tym mierzeniem temperatury to też jest u nas jazda :) Też mamy ten bezdotykowy i mój mąż po pierwsze zawsze musi sam zmierzyć tak jakbym ja nie potrafiła :) a po drugie jak zobaczy na termometrze choćby 38,5 st. to robi taką przerażoną minę jakby było to conajmniej 40st. Potem robi kolejnych z pięć pomiarów i jak za którąś razą wyjdzie mu więcej choćby o jedną kreskę to mam wrażenie, że zaraz zemdleje :)) i zawsze najśmieszniejsze jest to, że nie powie mi jaka jest temp. tylko pokazuje ze strachem w oczach takjaby bał się, że jak Antoś usłyszy to rozchoruje się jeszcze bardziej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No Dzynka to u nas identyko z mierzeniem:) 38,5 to juz prawie zawal u niego;)
Nilkaa tak, ale z tego co mi mowil robia juz teraz projekt dla amazona. Nie wiem czy ta firma sie teraz bedzie inaczej nazywac, napewno ich przejeli. A ta rozmowa 5 godzinna to wlasnie tam, wiec szykuj sie na mocne wrazenia;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy taki bajerancki, który na temp powyżej 37,5 świeci na czerwono, miga i wydaje taki sygnał, że serce staje ;) Więc nie wpływa to na uspokojenie nastrojów ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy rteciowy i elektroniczny taki zwykly i zauwazylam ze elektroniczny ma zmienne wskazniki temp w ciagu 30 min temp moze sie roznic o 1,5 stopnia a na rteciowym wahania sa mniejsze - jak dla mnie bardziej nie zawodny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tam raczej nie będę startować, szukają z dużym doświadczeniem, więc zupełnie odpadam ...muszę zacząć w jakiejś mniej prestiżowej firmie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mamy rtęciowy ale Antoś nie polubił go :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O Panna to my mamy ten sam chyba! Jak jest ok temp to jest jeden sygnal a jak wyzsza to piszczy i swieci na czerwono. Super bajer, szkoda ze ta najwazniejsza role srednio spelnia;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy bezdotykowy z funkkcją mierzenia w uchu, rtęciowy i zwykły elektroniczny - oczywiscie jak jest temperatura to mąż mierzy wszystkimi :), jako prawidłowy wynik przyjmuje oczywiście najwyższą temperaturę :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna a puszczasz Kostkowi bajki podczas inhalacji? bo może mu nie chodzi o inhalację a o bajkę:)))

My mamy bezdotykowy z Lidla ale ma też taką funkcję do mierzenia w uchu. i w sumie nawet nieźle mu to wychodzi. pewnie nie jest super dokładny ale mniej więcej dobrze pokazuje:)
Rtęciowego sobie nie wyobrażam używać bo jak dziecku nim mierzyć temp? w pupie bym nigdy nie zmierzyła, w buzi by przegryzła a pod pachą nie wytrzyma:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nyzosia - pod pachą jak spi, albo jak ma wysoką temperaturę - koło 39, to z moją da się wszystko zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No jak już ma taką temp to z moją też da się wszystko zrobić ale wtedy to zazwyczaj mierze jak już rośnie więc i tak wiem że coś się wykluwa.
nas ten lidlowy nigdy nie zawiódł:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle ze z rteciowym pod pacha jakos by dala rade:)
Nilka moze Ci programisci to tacy panikarze? hehe.
Naszej pediatry nie ma, troche lipa, pozniej przedzwonie do przychodni jak bedzie ta ktora nas przyjela w pon i zapytam chociaz czy powinnismy sie pokazac skoro nic sie nie poprawilo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia my też mamy ten z Lidla i jestem z niego zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rteciowym pod pacha mierzymy :) nie ma klopotu
co do mierzenia w pupie chyba juz za duze moje dzieci sa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ehh my jednak idziemy za godzine do lekarza, Ami tak kaszle okropnie ze mi zwymiotowala:( Moze zaleci jakies inhalacje z lekow czy cos, bo mi sie strasznie meczy bidulka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No, my właśnie wróciliśmy. Kostek ma normalnie zmiany w lewym płucu. Czyli lewostronne zapalenie płuc.. mamy się nie martwić, bo zmiany są bardzo małe, ale trzeba reagować. Antybiotyk i kiblowanie w domu nas czeka więc. Ech... Zawsze myślałam, że jak zapalenie płuc to szpital, więc dobrze, ze obyło się bez tego. Ale czuję się beznadziejnie, może jednak powinnam latać do lekarza z byle katarem..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa daj znać co Ci lekarz powiedział.

My skorzystałyśmy ze słońca i poszłyśmy na spacer. ale zimno jeszcze jest...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna to słabo....nie rób sobie wyrzutów. niestety często te zapalenia są bezobjawowe. teraz dopiero mogłaś zareagować jak dostał temp. a tak to przecież nic poważniejszego się nie działo...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niby wiem, ale w myślach widzę siebie jako matkę małego Enrique ;) Najważniejsze, że już wiemy co i jak, nie będę się jakoś zadręczać wyrzutami sumienia, ale wiecie jak to jest.. Najłatwiej winić siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna nie obwiniaj sie bez sensu, przeciez do tej pory goraczki nie mial ani nic zlego sie nie dzialo, ja tez z katarem nie chodze.
U nas prawdopodobnie cos z krtania jest wiec mamy isc do laryngologa. Zdziwilam sie, nie wiedzialam ze z krtania do innego lekarza trzeba isc. Jutro mamy wizyte na 12. Narazie mam robic inhalacje 2x dziennie z pulmicortu i na noc mamy diphergan. Dostalismy tez nystatyne zeby sie grzybica nie zrobila w buzce i mam dawac 2 razy dziennie ale chyba przeoczylam czy to sie daje od razu po antybiotyku czy jak? Moze wiecie?
Osluchowo na szczescie ok. Mam taka liste lekow co kiedy dawac ze mala bania, musze sobie tabelke zrobic bo sie gubie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa taki zestaw na pewno Wam pomoże!! nie ma wyjścia:)
Nystatyny chyba nie musisz dawać od razu po antybiotyku. my braliśmy jak Hela miała afty w buzi i chyba nie było żadnych szczególnych wytycznych. choć w sumie to już nie pamiętam.

Panna proszę Cię:) przynajmniej świerzbu Kostek nie ma:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No.. I pralkę w domu w końcu mamy ;)
Ania - no nieźle z tą krtanią, a gdzie idziecie do laryngologa? Ja też muszę iść z kostkowym uchem w piątek, ale chyba tylko prywatnie mam szansę z takim terminem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze ale chorych Duzo zdrówka dla Wszystkich...

a my dzisiaj byliśmy na zakupach i u moich rodziców i jak wróciliśmy do domu to się okazało że zostawiłam zakupy w rossmanie

pogoda dzisiaj nawet fajna
u nas mała sie trzyma dobrze ja dzisiaj lepiej ale i tak czuje że jakiś wirus we mnie siedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiecie co, ja dziś też męza wyslałam z m. do lekarza, bo apropos zapalenia płuc się naczytałam ze objawem są skoki temperatury ok. tygodnia i ogólne rozbicie...wcale nie musi byc kaszlu- ale mówie o wirusowym zapaleniu, które teraz panuje...

u nas na szczescie, nic...jakis wirus,młody był osłabiony po ostatniej chorobie-dwutygodniowej- i sie rozłożył...ma jakies syropki ale tez kiblujemy w domu, tyle ze trzeci tydzień...i po co mi płacic za to przedszkole???

i tak musze mu opieke organizowac...jeszcze dwa dni na szczescie tylko i ja z nim pokibluje bo mam ferie

apropos zapalenia krtani, syn koleżanki o mało na tamten świat sie nie przeniósł...na szczescie wszystko zdarzyło sie w przychodni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie mogę słuchać takich historii.. Ale co - chodziło o to, że nie mógł oddychać, tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak...niemógł oddychać, bo miał taki obrzęk...ma 12 mcy i na codzień jest z babcią, która za chiny by nie wpadła na to ze dziecko trzeba w koc i na balkon natychmiast, albo za okno...na szczescie w przychodni dostał zastrzyk i przeszło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
panna macie to szczescie ze nie w szpitalu jesteście z zapaleniem płuc - Emi niestety byla w szpitalu a zapalenie wyszlo dopiero na rtg

wow niewiedzialam ze z zapaleniem krtani to nei pediatra - my wszelkie leki dostalismy na zapalenie krtani od pediatry

dużo zdrowia wszystkim

asku wkurzajace jest to ze niby dziecko chore a jednak si eplaci za przedszkole wrrr nie dosc ze leki majatek kosztuja to jeszcze placi sie za przedszkole w ktorym dziecka nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mjakmama ale dostaliscie cos wiecej niz ten pulmicort do inhalacji i diphergan na noc? Ja wlasnie tez sie zdziwilam ze musimy do laryngologa.
Panna my idziemy do nas do przychodni, koszt 50zł. Inaczej pewnie czekalibysmy sto lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dostajemy diphergan na kaszel. on jest na zapalenie krtani i działa uspokajająco.
Plumicort wiadomo - steryd na drogi oddechowe powinien wam pomóc.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia a tez dajecie ten diphergan tylko raz dziennie wieczorem? Bo sie zastanawiam czy w razie jakiegos mocnego kaszlu w nocy moge podac jeszcze raz? Na noc mialam dawac 4ml.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A i kiedy ten pumlmicort zaczyna dzialac? Zrobilam jej jedna inhalacje 2h temu i jakby jest odrobine lepiej ale jeszcze daleko do normalnosci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pulmicortem inhalacje robiłam 2-3 dni. dawałam po pół ampułki wymieszaną z solą fizjolologoiczną. inhalacje 203 razy dziennie. powinien działać szybko.

Dipergan dawałam właśnie w ataku. możesz dać na noc i potem jak ma atak. polecam też syrop supremin - jet bez recepty, przeciwkaszlowy i super szybko działa.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa my chyba mielismy pulmicort + berodual + sol w jakich proporcjach nie pamietam

dipherganu nie dawala bym w nocy drugi raz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz mam tyle tych lekow ze nie moge sie ogarnac, ale syropu na kaszel nie mam wiec chyba jej dam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale sie nam watek chorobowy zrobil ... i ile dzis postow. Szkoda tylko ze taki slaby temat.

Zdrowka, zdrowka i zdrowka wszystkim chorym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobilam jej juz 2 inhalacje pulmicortem z sola, dalam jej ten diphergan ale slysze ze kaszle jeszcze z lozeczka... Kurde martwi mnie to juz, 3 pelne dni antybiotyku a zamiast lepiej jest gorzej, ciagle goraczkuje i jest taka slabiutka, oczka ma takie podkrazone i zalzawione, normalnie serce sie kraja:( Czy to mozliwe zeby nie bylo zadnej poprawy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak zle dobrany antybiotyk to mzoe byc
u nas emilka byla leczona na zapalenie krtani a jak wyladowalismy na pogotowiu bo caly dizen spala i mega goraczke to okazalo sie ze zapalenie pluc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa poczekaj do jutra...jutro powinno być lepiej.

Jak ostatnio Hela miała antybiotyk to też zadział dopiero na 4 dzień a myślałam ze szybciej zadziała. 3 dni miała gorączkę 38-39 stopni. ale w końcu choroba odpuściła.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze jak was czytam to filip nigdy nie mial zadnego ataku kaszlu nigdy nie wymiotowal przez kaszel itp ale dobrze wiedziec jakie leki podac jak cos.

Mi juz hormony szaleja humor mam zmienny i jestem bardzo nerwowa chialabym wiedziec kiedy bedzie ten dzien........
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sie tak zastanawiam skad wiadomo ze to zapalenie gardla to bakteryjne a nie wirusowe bo tak na oko chyba sie nie da powiedziec?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po dzialaniu antybiotyku jesli przechodzi to bakteryjne jesli nie wirusowe lub zle dobrany antybiotyk ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa tu mas znapisane jak odroznic http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/grypa-i-przeziebienia/zapalenie-gardla-jak-rozpoznac-czy-wirusowe-zapalenie-gardla_39845.html

przy bakteryjnym nie ma kaszlu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nieźle. wszystko się u Was zgadza oprócz braku kaszlu. przeczytaj na końcu art co jest napisane co trzeba zrobić jak nie przechodzi. może jutro laryngolog Was coś doradzi...

U nas stwierdziła wirusowe zapalenie i w sumie też się zgadza:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co wam stwierdzili?

Gorączka powyżej 38,5 C, katar śluzowo-ropny i kaszel z odkrztuszaniem zielonkawej, cuchnącej plwociny będą sugerowały etiologię bakteryjną zakażenia. Również obecność wydzieliny na migdałkach oraz żywoczerwone zabarwienie śluzówek w zapaleniu gardła przemawia za udziałem bakterii w procesie zapalnym.

Z kolei gorączka poniżej 38,5 C obecność wodnistego kataru oraz suchego kaszlu są bardziej charakterystyczne dla infekcji wirusowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak sie okaze ze dostalismy antybiotyk bez powodu to sie wkurze:/ Jutro zapytam co i jak i w razie czego zrobie jej ten wymaz. Wlasnie nie mamy nawet zadnego syropu ani psikadla na bolace gardlo, tylko syrop na kaszel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to u nas bardziej pasuje wirusowe:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa a zobacz czy nie ma na migdałkach ropnego nalotu
ja ostatnio mialam tak ze bardzo mnie gardlo bolało nic wiecej w sumie i po kilku dniach zerknelam do lustra a tam na migdalkach takie czopy ropne i okazalo sie ze ropna angina - tyle ze malo objawowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no u nas typowa wirusówka...

supremin też polecam, tez go podajemy..a do tego jakies dziwactwa...neonasine- na infekcje wirusowe w celu podniesienia odpornosci:) ciekawe...paskudne te choroby

dzieci w szkole tez jak na lekarstwo...po 8/10 i 12 osob...a w jednej klasie trzeciej dziś było 5 osób!!! rodzice wolą juz chyba nie puszczac bo zaraz ferie, tylko w klasach 4-6 wieksza frekwencja ale tez tak połowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aśku to mamy dokładnie ten sam zestaw:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak? ja już mam pełno tych syropów lipomale i inne cuda na kiju...tak jak i zestaw kropli do nosa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też tak mam:) nawet ten neosine miałam już w domu:))) zapisała nam 4 lekarstwa i wszystko miałam w apteczce:)))

Ale u mnie mój mąż jest "lekoman" i mamy dość pokaźną apteczkę. kupuje wszystko co mu przepiszą a potem tego nie bierze:) co jakiś czas jak robię porządek to mam siatę przeterminowanych leków do wywalenia. dlatego teraz zawsze najpierw w domu sprawdzam czy przez przypadek nie mam tego leku a dopiero potem lecę do apteki.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysmy z tych wypelniaczy zrezygnowali - weryfikuje zawsze liste syropow zapisanych przez lekarza - bo czesc z nich to tylko wypelniacze ktore nie dzialaja maskuja tylko objawy choroby
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczynny a te syropy sa na kaszel czy tez na bol gardla? Bo na bol chyba tantum verde jest dobre? Ami teraz sie budzi ale nie przez kaszel tylko chyhba wlasnie przez ten bol gardla;/ Mam nadzieje ze ten laryngolog nam powie cos sensownego i zrobi ten wymaz bo nie chce dawac kolejnego antybiotyku bez powodu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tantum verde na bol i lagodzenie jest
supremin jest na kaszel dziala przeciwkaszlowo i lekko rozszerza oskrzele nie dziala przeciwbolowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez bym dala tantum verde, skoro to nawet na zabkoanie polecaja, Elizka bardzo to lubi, chcialaby to brac co chwile, nawet bez choroby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to jutro kupie. A jest specjalne dla dzieci, czy ten sam psikacz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa nam czasem lekarka mowi by nie dawac bo wsusza chyba zalezy o od kaszlu itp
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze i tak ale widze ze ja ewidentnie cos boli, a antybiotyk najwidoczniej nie dziala:( moze jutro sie cos poprawi, licze ze po tej wizycie u laryngologa sie czegos dowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fakt, nam na zabkowanie tez pozwolil tantum dawac. A Stasiowi tez czesto psikam.Sama zreszta tez uzywam i daje duza ulge w bolu gardla. Na kaszel Supremin, drosetux, i Neosine tak jak wiekszosc widze :) U nas na razie bez goraczki, ale kaszel niesamowity. Jutro kolejna wizyta u lekarza. Ja za to jutro zostawiam dzieci z tata na caly dzien i tez jade zadbac o swoje zdrowie :) Lista posilkow zrobiona, lekow tez, pory spania rozpisane. Ze my to tak po prostu ogarniamy a oni nie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa - u nas po jednej dawce zauważyłam poprawę. Ale co my robiliśmy, eby wcisnąć ten antybiotyk, to szkoda gadać... Kiedyś dostał taki antybiotyk, Zinnat chyba się nazywa, podobno bardzo skuteczny, ale ohydny. No i skończyło się na wciskaniu na siłę, a młody na to wypluwaniem i na końcu wymiotami. Także nic nie chce brać do ust...
Przechytrzamy go, dolewamy do soku ale on i tak wyczuwa i mówi: bleeeee sok!

A lekarka osłuchiwała Ami? Jak oskrzela?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My do tego zestawu Neosine i supermin mamy dawać też tantum verde:) np. w nocy jak dostała ataku to dałam jej supremin a do tego popsiłam tantum. i spokój.
Verde jest dobre bo działa właśnie przeciw zapalnie.

U nas w nocy jeden atak a tak to spokój. Ale dzisiaj idziemy do lekarza - zapisaliśmy się już w weekend - więc przy okazji Helę osłucha. A ja idę z moim ciśnieniem:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osluchowo wszystko ok. W nocy juz nie miala takich atakow kaszlu ale budzila sie co jakis czas i poplakiwala wiec pewnie ja boli to gardlo. Humor ma troszke lepszy, ale goraczka nadal jest i musze zbijac:/ A ten kaszel to sie znowu zrobil mokry wiec narazie jej nie daje zadnych syropow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to dobrze, że jest poprawa.. biedna z tym gardłem :/ Ciekawe, co laryngolog powie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa ja na mokry właśnie kaszel daje Heli syrop. ale przeciwkaszlowy a nie wykrztuśny.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia ale przy mokrym kaszlu sie nie powinno dawac przeciwkaszlowego zeby ta wydzielina nie splywala nizej tylko zeby wykaszlec. A wykrztusny z kolei bez sensu bo sie bedzie meczyc jak i bez syropu ma takie ataki kaszlu. I wez tu badz czlowieku madry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nie wiem nam przeciwkaszlowy pomaga.

Jak kiedyś przy mokrym kaszlu dałam heli flegaminę to mi pół chaty zarzygała:) więc ja się w wykrztuśne więcej nie bawię:)))
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy mokrym trzeba zrobic zeby flegma sie nei przyklejala wiec jak najbardziej wykrztusne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego nie chce jej teraz dawac wykrztusnego jak ma takie ataki, a przeciwkaszlowego tez nie, zeby jej nie zeszlo na oskrzela wiec sie narazie wstrzymuje, zaraz mamy lekarza wiec moze cos madrego powie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdrówka dla dzieciaczków!! ależ nam się wątek chorobowy zrobił :(

mjakmama ty nie dawaj tu takich artykułów bo mnie aż trzęsie , chyba też na 2 sposoby bedziemy się zabezpieczać :/ bo ja na dwójkę mam zamiar zakończyć.

Nie chce zapeszać ale chyba najgorsze mdłosci już za mną tfu tfu . No i moja przyjaciółka jest w ciazy. miesiac róznicy :)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
duzo zdrówka dla Wszystkich..

to Madziulka teraz już bedzie tylko lepiej:-)

my dzisiaj odpoczywamy wkońcu

w sobote jedziemy do moich rodziców bo moja mama i ja mamy urodziny a dzisiaj ile pączków juz za Wami??

ja dopiero jednego zjadłam ale jeszcze jeden czeka i koniec
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ani jednego :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja też bez pączków :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Madziulka to dobrze że najgorsze za Tobą. No i super że przyjaciółka też jest w ciąży:) będziecie się wspierać:)))

Ja też ani jednego. czekam na męża jak przywiezie.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
My po 1 :) jeszcze po 1 wciągniemy

Madziulka fajnie że mdłości za wami :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no jeszcze mdlosci mam ale nie juz 24h/ dobe sa ale nie az takie straszne, moze niedlugo zupelnie mi przejdzie ;) jak dobrze bo czulam sie tak faltalnie jak nigdy!! i 3kg w dol hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Widzisz dieta cud:)

Znowu ktoś nam kciuki klika....
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
właśnie widze że ktoś znów nam kciuki klika :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja kolezanka od przedszkola wiec prawie aly zycie:) tez jest w ciazy ale ona jest teraz w 14 tygodniu i edzie miala dziewczynke:) druga bo jedna skonczyla wlasnie 5 lat a fifi w niej zakochany:) ale bedzie rodzic przed terminem 2 tyg juz sie umowila na cesarke ahhh
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba milosnik paczkow, bo minusy dla tych ktorzy nie jedli hehe:)
ja tez nie jadlam ale dlatego ze nie mam jak kupic, wieczorem mama ma nam przywiezc, ona zawsze do salonu kupuje za duzo;)
Bylismy u tego laryngologa, i mamy inny antybiotyk, bo tamten byl za slaby najwidoczniej:/ mowil ze gardlo mega czerwone i ze w ogole nie widac zeby zadzialal tamten. I powiedzial ze to na 100% bakteryjne.
Jeszcze tantum verde psikac i jakis zel zeby sie w buzi plesniawki nie porobily, lista lekow coraz dluzsza, musze dopisac bo nie sposob tego zapamietac, jak mamy w tej chwili 9 roznych lekow, razem z probiotykami ... w ciagu 4 dni wydalismy rowno 300zl na leki i wizyte, niezle. Ale mam nadzieje ze to juz jej pomoze! Mowil ze antybiotyk moze zaczac dzialac dopiero po 3 dniach. Po weekendzie mamy isc do pediatry na kontrole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aniaa to zawsze coś. oby ten drugi lek pomógł!

U nas tak gorąco się zrobiło w domu że się musiałyśmy porozbierać:)))
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia przykręć ogrzewanie :)))

Ania oby ten antybiotyk pomógł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
D. biegała. Przebyła 11.44 km w 1g:18m:33s.
Nowy rekord życiowy: W godzinę w 9,11 km , lepiej o 36,15 m od poprzedniego. :)
Czyli w sobotę startuję :),rekordu nie pobiję, ale chociaż trasę przebiegnę :P.

300 zeta na leki to jakaś masakra :(, mnie zawsze też wkurza ile się kasy zostawia w aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super wynik:) Ja to nawet kilometra bym chyba nie przebiegla nie mowiac o czasie:D
No masakra jest z tymi lekami, jeszcze my mamy dobra syt finansowa, ale nie wyobrazam sobie jak sobie radza Ci ktorzy nie zarabiaja zbyt duzo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pamietam ze rok temu zbieralam paragony za leki i w ciagu mc wydalismy tyle co Aniaa x 2 - a wiekszosc to byly brobiotyki i antybiotyki
podejrzewam ze jak kogos nie stac to prosi o tanie leki sa odpowiedniki polskie - albo kupuje tylko te wazne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktore kosmetyki bardziej polecacie?

Emolium czy oilatum?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam oilatum ale sa chyba sporo drozsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobra, ja już zjadłam trzy od rana, a mąż właśnie przywiózł pudło z pączkami od teściowej. Będzie mnie brzuch bolał...
Laski, jak mi się nic nie chce. Jeszcze kiblujemy w tym domu, taka rozmemłana jestem, że wstyd.
Próbowałam się umówić na wizytę do laryngologa na piątek (u nas w przychodni nie przyjmują) i w spółdzielni lekarskiej zażyczyli sobie 90 zł.. No nie, to chyba przegięcie. 50-60 zł było za specjalistę do tej pory..
A na nfz mamy termin na 7-go marca :)) I tak musimy pójść, żeby zobaczyć, co z trzecim migdałem, czy z nim nie mamy problemu..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna Ty to tam sobie mozesz jesc te paczki bez wyrzutow sumienia;)
Ten laryngolog z naszej przychodni bardzo spoko, obejrzal dokladnie, wytlumaczyl. Zdalam sobie sprawe ze od poniedzialku codziennie jestem u lekarza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też wolę oilatum ale ja poza płynem do kąpieli nie używam dzieciowych kosmetyków, żadnych kremów po kąpieli, do pupy itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja z chlopakami uzywalalm emolium
z emilka nic do mycia mydlo bambino, parafina, maka ziemniaczana zamiast pudru i wsio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja mysle o zestawie plynie szamponie i krem do buzki ale to dla mlodej i filipa o on ma czesto sucha skore a na glowie az skorupka sie zrobilami nie moge sie jej pozbyc
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mialyscie do czynienia z aftami/grzybica w buzi u dzieci? Kurde chyba przez ten antybiotyk cos ja tam swedzi:/ Ta nystatyne dostalismy dopiero wczoraj, a antybiotyk 2 dni wczesniej dostawala, dawalam jej probiotyki. Ciagle pcha lapki do buzi, dostalismy jeszcze dzisiaj jakis zel, ale jakby coraz bardziej rece wklada do buzi, jeszcze tylko tego mi brakowalo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i mi wcielo. Nyzosia wiem ze u Was Hela miala afty? To to samo co taka grzybica po antybiotyku? Dlugo sie kurowaliscie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mieliśmy afty i to sporo smarowalismy je syropem jak znajdę nazwę to podam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szampon to polecam musteli, uzywamy od samego poczatku i nie zamierzam zmieniac. Nie jest tani ale bardzo wydajny.

Afty to powstaja raczej z powodu ze organizm jest oslabiony, kiedys czytalam ze tak do konca to nie wiadomo czemu i dlaczego wystepuja u niektorych osob a u innych nie. Kojarzy mi sie, ze na to sie uzywa ten fiolet- ganicjane czy jakos tak ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aniaa my mielismy syrop Fluconazole, ale on na recepte jest. Aphtin, nystatyna nie pomagala, dopiero to. Z domowych babcinych sposobow jest jeszcze smarowanie moczem (to dla tych mniej wrazliwych) :)
A ja dzisiaj piewszy raz od kilku miesiecy caly dzien poza domem :) efekt Janek juz od godziny spi bo w ogole nie spal :)
Zaliczone tiramisu, trzy paczki i dwie babeczki!!!
Znacie dobrego chirurga?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fluconazole mieliśmy na afty i gencjane trzeba pedałować ale nie za bardzo rozcierać by nie przenieść na zdrowe miejsca. Aphtin też niby dobry, ten fluconazol był chyba na recepte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tzn my naraazie tych aft/grzybicy nie mamy, ale boje sie ze jej sie zrobia bo grzebie w tej buzi jakby cos ja tam swedzialo:/ Ponoc czesto przy antybiotyku sie robi cos takiego. Jak cos sie u nas zrobi to poprosze o recepte na ten syrop. A dlugo sie tego pozbywaliscie?
W ogole jak Wasze dzieci po antybiotykach, lapaly czesciej choroby, mialy gorsza odpornosc? Przeraza mnie troche ze ma juz drugi antybiotyk:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
emi i chlopaki mieli kilka antybiotykow i ona tylko raz miala afty i chyba max tydz miala to
chlopaki jako 3 latki chodzace do przedszkola chorowaly dosc czesto przez dobre pol roku chorowali przynajmniej raz w mcu czyli 2 tyg zdrowe 2 tyg chore
Aniaa oslonowe bierzecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo to ja tak mam...od stycznia mlody w przedszkolu i 2 tyg. w domu 1.5 w przedszkolu;-( myslalam ze cos z nim nie tak...ze taka slaba odpornosc ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
asku nie chce straszyc ale moi tak mieli pierwszy rok przedszkola od jesieni prawie do wiosny i drugi rok przedszkola tak samo ;) i tak wiekszosc dzieci miala byly jednostki ktore chorowaly wiecej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, bierzemy oslonowe, nawet podwojna dawke bo ma luzne kupki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wlasnie ogladam w ddtvn o tych corkach Bonka, mialy przyjsc na swiat przez cc a lekarz kazal naturalnie i teraz jedna dziewczynka jest w stanie ciezkim... Zabilabym tego lekarza, nie wyobrazam sobie cierpienia tych rodzicow:((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znam ta historie....kurcze niezdazyłam właczyc...a jak ta maleńka, dalej w szpitalu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak a ma juz 3 miesiace i dopiero zaczela sama oddychac a pozatym od kilku tyg nie ma zadnej poprawy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też strzela, jak słyszę o takich zaniedbaniach. A w tym szpitalu to już nie pierwszy taki przypadek..
My aft nie mieliśmy, ale nie wiadomo, co będzie za kilka dni.
Ten antybiotyk dobrze działa, dziś lekarka osłuchiwała młodego i jest znaczna poprawa. Nawet dawki mogliśmy zmniejszyć. Zresztą - sama widzę po młodym, że mniej kaszle.
Z kolei mnie coś łapie. Mam takie dziwne napady kaszlu, ale kataru za bardzo nie mam, za to gardło ewidentnie coś nie tak.

Na razie za wcześnie na lekarza, ale pewnie w poniedziałek się nie obejdzie.
Aniaa - wiedziałaś, że w naszej przychodni jest rejestracja internetowa? :) Nie trzeba dzwonić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dopiero zajrzałam na neta więc szybciutko piszę co wiem na temat aft.

My mieliśmy 2 czy 3 razy. nie do końca po antybiotyku tylko przy chorobie z powodu obniżenia odporności. ale to byłe wtedy jak Hela miała anemię stąd te afty. afty to taki wirus jak opryszczka.
Jak je zauważyłam...po pierwsze je wyczułam:) jak ma się afty to z buzi jest niezły smrodek. za 2 czy 3 razem zanim zobaczyłam krostkę już wiedziałam co się dzieje jak powąchałam Helę:) potem są krostki - takie małe, czerwone wielkości ziarnka kukurydzy na języku lub na policzkach.
My dostaliśmy super środek na afty - flumycort - fajny bo smaruje się same afty a nie daje do picia. i szybko działa. jak któraś będzie potrzebowała to ja jeszcze mam więc możecie się zgłaszać ale mam nadzieję że nie będziecie potrzebowały.

Co do chorób po antybiotykach to u nas Hela jesienią 2011 miała dwa. potem jeszcze w lutym 2012 dostała baktrim po to żeby jednak nie dostać trzeciego antybiotyku pod rząd. I na tym koniec. od tamtego czasu już nie dostała antybiotyku mimo że we wrześniu poszła do przedszkola.
U nas najprawdopodobniej choroby wynikały z anemii. odkąd ma dobre żelazo jest względny spokój.

Wczoraj byliśmy u lekarza i z Helą ok. mimo że jeszcze trochę kaszle.
Za to ja mam listę badań d zrobienia plus ekg i kardiologa:(
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Nyzosia, narazie nic w buzi nie widze ale dalej te lapki pakuje. Od wczoraj nie ma juz goraczki i jest lepiej, wczorajsza noc juz ladnie przespala u siebie, ale dzisiaj sie obudzila o 2 z atakiem kaszlu, tylko ten kaszel taki dziwny mokro-suchy. Dopiero jak zrobilismy jej inhalacje z pulmicortu to jej minelo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak z wychodzeniem na dwor jak jest antybiotyk? Mowie o jakims krotkim spacerze tylko na powietrzu zeby moze ten kaszel i katar troche jej przeszedl. Jak mowilam goraczki juz nie ma od 2 dni. A moze by troche odzyla jakby chwilke na dworzu pobyla, tylko nie wiem czy mozna wychodzic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale dzisiaj ładna pogoda
mała ciągle mówi o wózku więc dzisiaj jej przywieziemy od dziadków wózek oby już śnieg nie padał to będziemy codziennie na dłuższe spacerki chodzić bo mamy fajną dróżkę na spacerki

no to mamy wkońcu wszystkie zębole:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa ja bym poczekała ze spacerami do poniedziałku. niech się trochę dziewczyna ogranie:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobieglam w czasie ponizej jednej godziny:-) , pierwszy cel na 2013 zrealizowany.
Matka polka tez moze :p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gratulacje, ktore miejsce?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu sie nie ma czym chwalic- 300 wsrod kobiet, na 550 startujacych, 1900 ktores na 2600 osob- okolo.
No ale ja biegam od pazdziernika, wiec nie spodziewalam sie jakis super wynikow.
Pierwszy raz udalo mi sie tyle przebiec na poczatku stycznia, wiec ja to sie ciesze ze trase w ogole przebieglam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa my staralismy sie do konca brania antybiotyku siedziec w domu
nilkaa gratulacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my zawsze przy antybiotyku mamy zakaz wyłazikowania..i raczej sie stosujemy do poleceń lekary
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nilkaa super! Gratulacje:) od czegoś trzeba zacząć:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ;)

byliśmy dziś na zakupach na matarni...w smyku są spore przeceny ubrań jakby ktoś był zainteresowany ;) obkupiłam małą na wiosnę/lato i mam już spokój :) spodnie po 20/30zl, spódniczki po 20/30zl, sukienki eleganckie po 30-50zł, adidasy nike po 50zł, kalosze ze ściągaczami po 30zl, ocieplane po 70zl, kapcie po 15-20zl, bluzki z dł i krótkim rękawem od 7-30zl - większość po 15zl ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię listę i obkupię młodą w UK. ale dzisiaj na allegro wygrałam aukcję z płaszczykiem wiosennym, przeciwdeszczowym, na polarze, gap za 19 zł. i jak tu nie kupować w necie?:)

Laski które chciały wynająć domek na wakacje gdzie szukacie ofert?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesć dziewczyny. Nie sposób nadrobić co u was. Czasu ciągle mało.
Mam pytanie czy znacie jakiegoś dobrego dziecięcego ortodontę? Chodzi o wadę zgryzu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na wakacje jezdzimy w Bory Tucholskie do Borska nad jezioro Wdzydzkie. polecam. Polecam wynajęcie domków w części prywatnej, można pewnie coś znalęsc w necie.
Jest kilka ośrodków ale warunki są różne. Ośrdoek polecam Largo:
http://www.osrodek.largo.pl/ lub prywatny dom http://www.borsk.com.pl/,
Inne okoliczne miejścowości to Wiele lub Płw. Lipa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie podpowiem, my jakos kwiecien/maj chcemy poleciec gdzies na wakacje do ciepelka. No chyba ze uda mi sie szybko zajsc w ciaze to sobie odpuscimy dalekie wycieczki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój maz rok temu był na półwyspie lipa z chłopakami i mówił ze pięknie jest ::D
Ci do zakupów to w hm jest nowa kolekcja i jak się zaloguje do newsletera to -25% od szt ciuszka dużo getrow i koszulek. Dużych zakupów nie robiłam bo też lidze na zakupy w ul :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my rezerwujemy 3 domki w Lipie:)

na majówke w zeszłym roku byliśmy w Rucianych...było pięknie
Nyzosia wpisujesz w google :ośrodek wczasowy/domki i region np. kaszeby/ mazury itp...i sprawdzasz co wyskakuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiciuchna nie pomogę bo nie znam.

Dobre jesteście z tym szukaniem:) tyle to i ja już zrobiłam tylko że wyskakują mi albo firmy albo pośrednicy. na allegro też słabo. ja szukam jakiegoś prywaciarza bo wtedy jest taniej. myślałam że jest jakieś miejsce gdzie się ogłaszają. tak jak 15 lat temu w gratce:) może jeszcze się nie ogłaszają....
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajny jest też ośrodek Wrzos:) w samym lesie nad jeziorkiem, garczyn tez chyba drogi nie jest:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie ośrodka też nie chce:) ja chcę domek wolno stojący, z ogrodzeniem, blisko jeziora:)) takich jak jest tysiące na kaszubach tylko nie wiem gdzie ich szukać:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nasze rejony Lubiana??? tam prywaciarze wynajmują domki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mjakmama ale 25 % znizki na jedna rzecz czy cale zakupy? W H&M przesadzaja ostatnio z cenami, ja nie wiem, ale za takie dzinsy dzieciece to jakos nie usmiecha mi sie placic 80zl. Szukalam dla Ami sweterka bo wyrosla ze swoich i takie szmatki za 50zl ze szok. Jeszcze nie noszone a juz porozciagane. W smyku kupilam fajny za 30zl, naprawde porzadny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W coccodillo mają fajne przeceny. są w batorym.

Lubiana też może być tylko chodzi mi o to gdzie w necie wyszukać tych prywaciarzy:) nie ma ich nigdzie w jednym miejscu. myślałam że na allegro będą albo na trójmiescie a nie ma:(
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia moze zaloz watek, dziewczyny czesto maja kogos z rodziny czy znajomych kto wynajmuje.
My dzisiaj idziemy na moj kochany kabaret Hrabi:) Mam tylko nadzieje ze tesciowie poradza sobie z podaniem Ameli leków bo czasem niezle akcje odstawia w zwiazku z tym...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa to jest dobry pomysł:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
echhhh i znowu starsza...

fajnie ze piszecie gdzie są przeceny muszę sie wybrać na zakupy bo mi mała ze spodni wszystkich wyrosła i wogóle chce pokupować jej na wiosne i lato
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas ze spodniami jest problem, Ami ma mala d*pke i dosc chude nozki wiec jesli jeansy to te legginsowe albo rurki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moi rodzice od dzisiaj są ze znajomymi w spa w Kadynach....na 3 dni se prysneli, a mnie zazdrość ścisła i na grouponie juz wykupilam oferte od piatku do niedzieli w Kołobrzegu:)))

http://www.hotelleda.pl/

zobaczymy co bedzie, ale co to za ferie bez wyjazdu:) tym razem jedziemy sami, bo jak sobie przypomne listopadowy wypad weekendowy do velavesu z młodym grrrr.........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa na 1 rzecz niestety
ale getry sa po 19,99
bluzki 2 szt po 29,99
jeansow nie patrzylam bo moja malo chodzi w nich wole materialowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiciuchna - nie znam, ale może najpierw do dobrego stomatologa? JAk pytałam się dentystki o wadę zgryzu, to mówi, że warto najpierw skonsultować ze stomatologiem, bo może nie będzie potrzeby wizyty u ortodonty.

Aniaa - mi lekarz powiedział, że mamy kiblować w domu, dopóki nie skończymy antybiotyku, katar jej przejdzie po lekach na pewno, więc lepiej nie ryzykować.
Mam nadzieję, że wypad na kabaret się udał :)

ciekawe propozycje domków :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny w kropce jestem...

młody wreszcie zdrów, jutro miałam go dac do przedszkola i iść do fryca, zakupy...przyszykowac imprezke śledzikowa itp...dzis rano teściowa zadzwoniła że ma ospe w przedszkolu...

tzn. chłopczyka mama zadzwoniła ze go wysypało...okres wylęgiwania to ok 2 tygodnie tak? To młody wtedy tez był w przedszkolu więc po pierwsze moze zaraz go wysypać...a tego sie boje bo w piatek mamy wyjazd z męzem...

pytanie: myślicie ze jest sens nie puszczac go do przedszkola? mi wygodniej zeby poszedł:) no ale...z jednej strony lepiej zeby miał wczesniej niz pozniej, kurcze niewiem co robic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym poslala go - bo czekac az go wysypie mozesz dlugo - moze nie mial kontaktu z tym dzieckiem
poza tym jak juz sie ospa w przedszkolu pojawila to u nas trwalo to ok 3 mce az sie wszscy co mieli sie wychorowac wychorowali ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc.



Asku ja pewnie tez bym poslala.



A ja tez mam problem:( wczoraj wieczorem dzwignelam za duzo i cos sie stalo yyy jak siedze i leze jest ok ale jak wstane nie moge normalnie stanac poruszac sie schylac wszystko s****a mi bol promieniuje od uda w srodku do pachwiny cyz macicy juz sama nie wiem.



Myslicie ze tylko cos naciagnelam?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ssabinka mnie tez tak bolalo w pachwinie - i lekarz to nazwal jakos fachowo ze jak macica jest obciazona to ten splot troche boli - ale nazwy nie pamietam
u ciebie moze zdarzylo sie to przy podnoszeniu - u mnie bylo pod koniec ciazy

poczytaj tu http://parenting.pl/portal/bol-w-pachwinie-w-ciazy

"Jeśli dodać jeszcze rwący ból w pachwinach, może to oznaczać przedwczesne odklejenie się łożyska, przedwczesny poród lub wręcz poronienie."

w razie co zadzwon do lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No własnie tak sobie pomyślałam mjakmamo, ze zanim ta epidemia minie...to moze trwac i trwac...

tylko czuje się jakoś tak wyrodnie, ze go wysyłam mimo ze mam wolne, ale on juz 3 tygodnie siedzi w chacie i dziczeje normalnie

ssabinka, chyba czas juz rodzic:p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;) najwiecej dzieci rodzi sie niby w poniedizalki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mjakmama ruchy mlodej czuje. I ten bol wyaje mi sie nie ciazowy jedna noge moge wywijac itp a druga nawet na milimetr nie moge podniesc masakra jakbym miala teaz rodzic to bym nie dala rady:(
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zadzwon do lekarza - mzoe jakis skorcz
u mnei to nie byl bol promieniujacy byl taki jakby ciezar na jedna strone macicy sie przelozyl i ugniatalo na pachwine, ale tez sie wystraszylam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie wiem jak u Was ale Ami po chorobie jest taka rozbestwiona. Siedzi w domu i juz normalnie dziczeje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
takkkkk, u nas podobnie..., do tego czasami jest tak nieznośny ze mam ochote go zamknąc gdzieś:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas bez choroby EMilka ostatnio ma fochy i nie chce sie bawic i sie obraza itp ;) ale niedlugo wiosna bedzie i znowu cale dnie na dworzu wiec minie jej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja tez podejrzewam ze jak kiblowanie w domu sie skonczy to jej przejdzie. My mimo wszystko poszlismy z Amela na krotki spacer i dobrze jej to zrobilo. Wyczytalam ze jak nie ma goraczki to mozna isc, wiec zaryzykowalam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeny.....ja tak tęsknie za tymi dniami na dworzu:))) wtedy dziecka "niema" i jest takie szcześliwe:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mjakmama to nie bol skurczowy ciezko to opisac ale napewno to nie skurcze itp ale ciezko mi funkcjonowac jak wsaje z siadu to tez boli, kamil chce jechac do szpitala spr dzis po obiedzie ja tez bym sie pewnie uspokoila ale nie chce ciagnac mlodego amnie mam co z nim zrobic i mojego lekarza juz tam nie ma:( nie wiem jak mnie potraktuja yyy
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ssabinka pewnie Mala sie juz obnizyla i naciska CI na nerw kulszowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj na nerw juz dawno i to inny bol. Bo wtedy na posladku czuje. A ten bol zaczal sie w trakcie dzwigniecia:( jestem zla na siebie strasznie.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To lepiej podjedz i sprawdz, w razie czego mozesz juz przeciez rodzic spokojnie, Lilka donoszona:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja dzisiaj mam jakiegoś powera sprzątam gotuje itd i odliczam miesiąc do następnego urlopu męża

Nillka jak pierwszy dzień w pracy??

ojjjj jak ja bym już chciała wiosne i długie spacerki wkońcu mała ma wózeczek przywieziony i jest szczęśliwa po całym domu z nim jeździ by ciągle na dwór z nim chodziła

macie jakieś plany na walentynki??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwszy dzien pracy zmna. Nic nie zrobilam jestem wkonczona. A tu jeszcze do owi trzeba mlodym jechac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heh ja w walentynki mam wieczorna wizyte u gina;)
Zandych planow nie mamy, pewnie jak Amela pojdzie spac to jakis film+winko moze jakas kolacje dobra przygotuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my walentynki obchodzimy w pt w spa w Lidzbarku Warminskim...z seansem gwiaz i innymi d*perelami w hotelu krasickim i juz nie moge sie doczekac wyjazdu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aśku ale macie dobrze....

My nic nie robimy. Może mąż zrobi sushi - super mu to wychodzi - i będziemy siedzieć w domku:)

Hela była dzisiaj w przedszkolu. dzieci dalej mało ale za to jest spokojnie.

i po co ten śnieg znowu sypie.....????
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak to po co? zeby ludzi wkurzyć...
my byliśmy o 13 na spacerku kaczki pokarmic, ale śniezyca nas przepedziła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie - czym różni się przedszkole publiczne od samorządowego?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a rozni sie czyms procz statusu? ja ucze w samorzadowej szkole, ktora jest publiczna;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my nie obchodzimy walentynek, więc jak zwykle nic nie robimy :P Nilkaa - no to koty za płoty, a co naprawiasz w młodym w OWI, bo chyba mnie ten wątek ominął :)

Aśku - a szczepiłaś na ospę? Ja się poważnie zastanawiam, czy takie szczepienie młodego przed ospą uchroni..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uchroni podobno...nieszczepilam bo to przedszkole wyszlo niemal z dnia na dzien...a teraz to juz mija sie z celem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna a Wy się przecież szczepiliście na ospę czy coś pokręciłam?

No właśnie nie wiem czym się różni a widzę że na wzgórzu jest dużo samorządowych przedszkoli:) szukam gdzie jeszcze mogę młodą zapisać.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczepiłam, tylko jakoś mi się wierzyć nie chce, żeby to działało :) My też kiblujemy, już drugi tydzień. ALe może w piątek juz się uda wysłać K. do przedszkola.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widziałyście, jaki prezent walentynkowy można kupić ukochanemu? http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/Inlogistyka-sp-z-oo/17395041?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_42&a=1661 posikałam się, jak sobie wyobraziłam, że ktoś tego używa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja myślę że to działa a czemu nie? tak jak szczepionka na odrę, świnkę i różyczkę:) tylko że ta na ospę jest nowa, droga i mało dzieci ją miało. teraz będzie więcej tych co byli szczepieni po tym jak są darmowe dla dzieci żłobkowych.
A może można zrobić przeciwciała jak na różyczkę?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie dlatego, że mam zakodowane, że każde dziecko musi przejść przez ospę. Sama też miałam i takie normalne to mi się wydaje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia sprobuj do naszego na Korczaka;)
My w sumie tez jakos czegolnie walentynek nie obchodzimy, ale maz kwiaty przynosi wiec nie protestuje:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam lekarka mówiła ze chroni na pewien czas, wiec nie należy się zdziwić jak dziecko po 5 latach zachoruje, przebieg może wówczas być łagodniejszy. Dzieci szkolne i przedszkolne nieszczepione wiadomo raczej zachorują. My mamy to za sobą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa właśnie tam też dam ale po drodze znalazłam jeszcze parę innych. a to na Korczaka też jest chyba właśnie samorządowe.

Panna a świnkę miałaś? ja miałam a teraz jest szczepienie:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba miałam :) co do szczepienia na ospę - właśnie podobno można zaszczepić dziecko drugi raz taką dawką przypominającą i wtedy to już powinno być ok. Dla mnie ospa nie była jakimś traumatycznym przeżyciem, nie zostały mi po niej żadne blizny, bo wykazałam się wyjątkowym jak na przedszkolaka rozsądkiem i faktycznie się nie drapałam :) To pamiętam jak dziś - rozważanie racjonalnym argumentów mamy i decyzja: nie drapię ;)

Nyzosia - ale chyba tylko do trzech można składać, co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hejka,

dziewczyny umieram...;( muszę się wyżalić ;) byłam u fryzjera i po rozjaśnianiu włosów dostałam mega uczulenia ;( myślałam ze minie ale w niedz nie dawałam już rady, pojechałam na pogotowie i jak lekarka zobaczyła głowę i powiększone bardzo węzły to tylko krzyknęła "boże" ;) takie bólu chyba jeszcze nie czułam...nie sadziłam że przez głupie farbowanie można się nabawić takich powikłań ;( najpierw skóra paliła, później porobiły się strupy a z sob na niedz obudziłam się z wielkimi guzami na szyi których nawet dotknąć nie mogłam...okazało się że to uczulenie z poparzeniem które dostało już infekcji i przeszło na węzły chłonne ;/ ehhh nikomu nie życzę takiego bólu...

Nyzosia szukasz domków tylko na pomorzu ? polecam szarlote i wiele

ja chce już wiosnę !:) dobija mnie ta pogoda, ubieranie młodej w kombinezony, czapki itd ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna no pewnie że nie groźna. gdyby szczepionka nie była za darmo to bym Heli nie szczepiła. zobaczymy na Heli czy działa:)))

A co do przedszkoli to niby można tylko do 3 ale jako że w Gdyni nie ma elektronicznego zapisu to kto to sprawdzi?:) złożę gdzie sie da:) to mi podpowiedziały inne mamy:) więc nie będę jedyna.
no i dzisiaj zobaczyłam ze na dabrowie jest 1 przedszkole publiczne na kawinach dwa a w redłowie i na wzgórzu chyba z 6!!!

Przyszła mamo a w trakcie farbowania nic Cię nie bolało?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przyszła mamo współczuję.

Jejku dziewczyny, a ja myślałam, że tylko moje dziecko takie niedobre, nieposłuszne, dobijające, męczące ... Jestem z nim teraz na przymusowym urlopie bo teściowa wyjechała i chyba oszaleję. Też już czekam wiosny. Oby jak najszybciej przyszła bo nie wyrobię. Widzę, że Antoś też już się męczy w domu, ciągle chce na dwór wychodzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Współczuję wszystkim chorym :-(

Nyzosiu - a jakie masz informacje na temat przedszkoli w centrum? Bo wszystkie moje przyjaciółki posyłają dzieci gdzieś dalej i nic nie wiem. Zapisy tuż tuż, a ja nie mam pojęcia, gdzie małego zapisać. Jak czytam te opinie na forum, to włos się na głowie jeży. Które jest najlepsze, najgorsze? Coś wiecie?

Ja mogę podpytać przyjaciółkę w sprawie Karwin, bo reszta to Gdańsk niestety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akacja to pytaj:) bo ja nic nie wiem. o centrum wiem nie wiele. jedno co wiem to że ponoć to na Harcerskiej jest nie fajne bo moloch a na Korczaka i na Hellera są ok. ale nie znam szczegółów.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ssabinka ruszylo sie cos? bylas u lekarza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
panna - Piotruś ma asymetrię, pewnie to pozostałość po złamanym w czasie porodu obojczyku i obowiązkowym leżeniu na jednym boku przez prawie dwa miesiące ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zobaczcie co znalazłam: http://gdynia.opinie-o-szkolach.pl/gdynia/przedszkola-w-gdyni/
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jak idziecie na kontrole po chorobie to do poradni dla dzieci chorych czy zdrowych? Ami juz jest praktycznie zdrowa, jedynie jej troche katar jeszcze zostal, w srode chce isc z nia na kontrole zeby ja pediatra osluchala i obejrzala gardlo, ale srednio mi sie usmiecha isc z nia na dzieci chore jak juz praktycznie nic jej nie jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa zdecydowanie na zdrowe dzieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa zawsze na dzieci chore na kontrole chodzilam. Albo i nie chodzilam wogle jak widzialam ze przeszlo to dalam spokoj.

Mjakmama nie jechalam nigdzie. Zobacze jak bedzie jutro. Duzo dzis leze siedze az mam dosc. Mala sie odzywa. Na fb pisalas ze dzis zaczna a zawsze mialas obre przeczucia hehe-:) ale w 3 godz od teraz to chyba by nie bylo:) chodz dzis pare razy poczulam bole krzyza niestety.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;) przez 3 godz wsio moze sie zdarzyc - podłogi juz myłaś dziś hahha
u nas cała 3 z poniedziałku jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na kontrol też na chore dzieci chodzę, bo młody jeszcze nigdy na 100% zdrów nie był, a jak był...to wgl. nie szłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie bo bym z bolu pewnie po wysilku nie wytrzymala przez ta moja kontuzje:) niby bym chciala juz ale jak cos pczuje to mowie ze dzis nie chce ze mam nadzieje ze to nie to. Macie jakies rady zebym mogla lepij do tego porodu podchodzic?? Mysliie ze psychika moze miec jakis wplyw na wyjsie malej:p??
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nigdy nie byłam na kontroli ale też mi się wydaje że się idzie na dzieci chore, na dzieciach zdrowych są przecież noworodki, więc zawsze byłoby ryzyko że się je zarazi
Zresztą u nas na wizytę w poradni dzieci zdrowych czeka się zazwyczaj przynajmniej tydzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas jak sie dzwoni to pielegniarka decyduje kto na zdrowe kto na chore bo wypytuje co dziecku jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nie wiem, wg mnie jest zdrowa, jedynie resztki kataru, do srody pewnie jej calkiem przejdzie. Jest po antybiotyku i jakos srednio mi sie usmiecha isc z nia na chore jak nie ma zadnych objawow. A laryngolog kazal sie pokazac u pediatry zeby osluchac na wszelki wypadek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj Ssabinka podziwiam Cie za stoicki spokoj. Ja juz bym dawno na IP siedziala :)
Jakas masakra z tymi przedszkolami. Ja w ogole nie wiem gdzie malego zapisac, bo nie mam pojecia gdzie my od wrzesnia bedziemy. Jesli macie opinie na temat gdanskich przedszkoli to piszcie!!!

Moj maly bak, Janek, zrobil dzisiaj sam pierwsze kroki!!! Nie ma jeszcze 9 m-cy :) Silacz na maksa. Czasami mam wrazenie, ze on specjalnie pokazuje" zobaczcie nie mam jednej reki, ale za to co potrafie " :)

U nas choroby ciag dalszy, do tego ...plesniawki :(

Przyszla mamo, wspolczuje! A bylas u jakiegos nowego fryzjera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
atta na morenie ciezko sie dostac wiec tam bym nie skladala
malo oblegane i chyba nie najlepsze opinie ma przedszkole na golebiej
gdzies w okolicach do studzienki we wrzeszczu jest fajne przedszkole - to opinia mam
ja ze swojego jestem zadowolona wiec nie mam problemu z wyborem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
echhh i po co to napadało :-((((((((((( a już miałam nadzieję że nie zobacze śniegu
a nas mąż jutro wieczorkiem zawiezie do moich rodziców i odbierze w czwartek po pracy fajnie mała będzie babci tyłek zawracać a ja może trochę odpocznę...
ja to narazie nawet nie chcę mysleć o przedszkolu mamy wybrane 3 i zobaczymy co będzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też nie wiem po co ten śnieg...

Ja dzisiaj idę do kardiologa ale czuje że mnie wywali z wielkim hukiem jak zobaczy mnie i moje wyniki krwi:)))) wywali mnie do dietetyka:)))) masakra jakiś normalnie mam podwyższony cholesterol:) dieta jak nic mnie czeka.
Normalnie człowiek się sypie...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia też mam wrażenie że już się sypie:-) a mąż mi ciągle powtarza że taka młodziutka jestem buhahahah

a ja w marcu mam z małą okulistę i stomatologa a ja znowu do dermatologa na kontrolę a najgorsze jest to że małej przed wizyta u okulisty muszę 5 dni zakraplać oczka atropiną i ona będzie się denerwowała bo obraz będzie miała pewnie zamazany masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój to mnie tylko jeszcze dobija:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
echh mi też by się przydało zrobić wszystkie badania może jak mąż będzie w marcu na urlopie to się wybiorę do mojej lekarki
nie cierpnie po lekarzach chodzić

ja małą też chce zaszczepić na ospę jak się dostanie do przedszkola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też mam podwyższony cholesterol:///
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To chyba jakaś plaga bo ja też mam podwyższony cholesterol. Lekarz kazał mi powtórzyć badania na jesieni, po lecie, dietach :) i większym ruchu niż teraz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlatego przyjście wiosny będzie dla nas najzdrowsze:-)

a moja mała zasnęła szok normalnie aż nie wiem co mam robić bo nie pamietam tych dobrych czasów kiedy miała drzemki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas drzemka musi byc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa pozazdrościć u nas od początku grudnia już niema drzemek zdarzyło jej się z 5 razy zasnąć w dzień od tamtego czasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy te pleśniawki sa białe???

chyba sie powiesze...wiecie ze moj młody obudził sie o 23 i zasnał dopiero o 4.50.......wygladam jak zombie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to macie urodzonego imprezowicza Aśku, po rodzicach ;-)

To czego się dowiedziałam o państwowym przedszkolu na Dąbrowie:

Grupy liczą ok 30 dzieci i jest ich trochę, bo 10 w całym przedszkolu. Na każda grupę przypadają dwie panie. W całym przedszkolu jest więc ok 300 dzieciaczków ;-) Jedzenie jest robione na miejscu. Zajęcia dodatkowo to angielski lub taniec. Angielski płatny 235 zł za semestr. Posiłki to 5 zł dziennie. Całość to ok 350 mc. Plus 50 zł za semestr na papier, farby itp.

Koleżanka zapisała synka początkowo na max ilość godzin - od 7:30 do 17:30. Przez cały semestr płacili nadwyżkę, a po pół roku zmniejszyli ilość godzin i teraz jest ok. No i podobno przy zapisach liczy się też rejonizacja - za to sa dodatkowe punkty.

Poza tym jest zadowolona, chociaż kontakt z paniami jest czasem trudny - coś tam powiedzą w telegraficznym skrócie, ale generalnie nie ma tak, że można przyjść po dziecko i pogadać, co się działo, bo na to nie ma czasu przy takiej ilości dzieci. No i czasem panie wyskoczą z jakimś tekstem, pt Tymek to łobuz, albo czemu on ma taki bałagan na głowie. Ale poza tym jest ok. Koleżanka jest zadowolona.

Dziś dowiem się trochę o przedszkolach w centrum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akacja, apropos imprezowania....to co? jakos moze na wiosne?:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam zawsze jestem za, przecież wiesz ;-) Tylko kto z nami, jak tu praca nad dziećmi wre ;-)))?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akacja - ale odradzają Ci koleżanki centrum? Pamiętam, że kiedyś mówiłaś, że chcesz posłać Hubcia do tego na Władysława. Pytam, bo ja też chciałam tak młodego wysłać, ale może słyszałaś coś złego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktoś tam się moze znajdzie, a jak nie...ostatnio jakoś też tak wyszło i dobrze było:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aśku, w takim razie możesz na mnie liczyć ;-)

Panna - no właśnie dziś się dowiem, co i jak z tymi przedszkolami w centrum. Popytajcie też, jak macie taką możliwość. Ja tez słyszałam, że jedno z tych dwóch na Władysława IV jest nieciekawe, tylko nie wiem które.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wielkie to przedszkole 300 dzieci wie, u nas zaledwie 4 grupy po ok 30 dzieci :) ważne są panie nauczycielki u nas są super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Dabrowie duze zapotrzebowanie pewnie na przedszkole, sporo mlodych rodzin tam mieszka.
Jak wyglada kwestia przedszkola jesli jedno z rodzicow pracuje a drugie ma dzialalnosc gospodarcza? To sie liczy jak normalne zatrudnienie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
300 dzieci to już naprawdę dużo, chyba ciężko rano zaparkować w pobliżu przedszkola, nie mówiąc o zapanowaniu na placu zabaw nad taką ilością dzieci - szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy takiej ilosci dzieci nie ma chyba mowy o indywidualnym traktowaniu dziecka - u nas panie z innych grup znaja dzieci nasze i odwrotnie - ale jak jest duzy budynek to te 300 dzieci moze da sie jakos rozlozyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chwila nieuwagi a tu tyle ciekawych tematów:)

Ja na imprezę też jestem chętna!!!!

Nasze pleśniawki były czerwone. białe to chyba jakieś ropne zmiany.

Co do przedszkola to Akacja mogłabyś się zapytać jaki to jest numer? Bo wcześniej pisałaś że przyjaciółka ma dziecko w przedszkolu na Karwinach a teraz piszesz o Dąbrowie:) to że przedszkole na dąbrowie jest takie wielkie mnie nie dziwi jak to jest bardzo duża młoda dzielnica a ma jedno państwowe przedszkole!!! ale na Karwinach też jedno przedszkole jest takie duże - nr 44. więc nie zdziwiłabym się jakby to był też opis tego przedszkola. jest jeszcze jedno przedszkole na Karwinach nr 6 ale tam z kolei są wszystkie dzieci z Wielkiego Kacka więc też strasznie ciężko się dostać.

U nas nie ma wyjścia. Hela musi pójść do państwowego bo nas nie stać na prywatne. więc nie mam za dużego wyboru. gdzie się dostanie tam pójdzie.
Ale ja wierzę że ona sobie poradzi. jest wygadana i przebojowa więc da radę nawet w takiej dużej grupie.

Aniaa własna działalność to jest praca:) więc tak to się też liczy.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha i jeszcze o tej rejonizacji to pani z edukacji z urzędu miasta też mi mówiły że w tych najbardziej obleganych przedszkolach może być brane pod uwagę jak już nie wiedzą jak te dzieci wyselekcjonować. ale liczy się miejsce zamieszkania nie zameldowania:) taką dostałam informację z um.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To juz tylko poltora miesiaca do tego naboru. Kiepsko.
Plesniawki sa biale. Takie naloty, jakby serwatkowe, nie wiem jak to opisac. I to biale trzeba scierac, jesli dziecko da oczywiscie.

Kurcze u mnie choroba tak ewoluowala, ze stracilam glos :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas były takie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Afta
Nasze były nawet bardziej czerwone.

A pleśniawki i afty to to samo? bo my w sumie afty miałyśmy:)

Atta to przynajmniej spokój w domu mieli jak nie gadałaś:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://forum.trojmiasto.pl/Przedszkole-nr-7-ul-Wladyslawa-IV-56-Gdynia-prosze-o-wasze-opinie-t429090,1,160.html

Opinia i informacja o składaniu w kilka miejsc:) nie wiem co o tym myśleć....
Trzy chyba można po legalu składać no nie?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Atta - zdrówka! Nieźle z tym Twoim Jankiem. Słyszałam, że dzieci drugie szybciej się rozwijają, ale ten Twój mały to naprawdę zdolniacha :)
Jak w ogóle ma się Staś do Jasia? Nie mówię o rozwoju, bo wiadomo, że wcześniak inaczej się rozwija, bardziej się pytam o charakter. Są bardzo różni? I jak wygląd fizyczny? Podobni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nyzosia chyab co innego pleśniawki co innego afty - plesniawki maja bialy nalot http://pl.wikipedia.org/wiki/Ple%C5%9Bniawki

ja chyba jednak wolalabym by moje dziecko nie chodzilo do wielkiego prezdszkola - jakos ciezko mi sobie wyobrazic na placu zabaw 300 dzieci i panie to ogarniajace ;)

nyzosia myslisz ze oni sprawdzaja czy zlozylas do 3 czy do 5?? jesli twoje podanei nie idzie jakos do um i nie wpisuja do jajiejs bazy gdzie by to wyszlo to ja bym skladala do wiekszej ilosci ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Eee to chyba faktycznie coś innego. poszukałam sobie zdjęcia w necie. my miałyśmy afty:)

Mjakmama jakbym miała wybór też bym wolała żeby chodziła do mniejszego ale jak wyboru nie ma to co zrobić?
Może jakiś grafik mają na zabawy na placu zabaw:)

Hela wygrała swoją pierwszą nagrodę w konkursie plastycznym:) dostaniemy książeczki:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chyba nie idzie od um. chyba zostaje w przedszkolu. też mi się nie chce wierzyć że mają czas na to żeby dzwonić do siebie i sprawdzać kto gdzie składał. muszę to wybadać.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wow gratulacje dla Heli a jaki to był konkurs??

a my narazie się obijamy a później się pakujemy i jedziemy do babci i dziadka ciekawe ile mała swoich klamotów będzie chciała zabrać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
He he konkurs z mini mini:) Ale Hela dzielnie faktycznie robiła pracę więc całkiem zasłużenie dostała nagrodę:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego, co kiedyś usłyszałam od gdyńskiej przedszkolnej mamy, to zdaje się, że dyrektorki dzwonią do siebie z listy tych trzech wskazanych przedszkoli i się dogadują, gdzie umieścić dziecko jak jest ciężko z miejscami. Ale chodzi tylko o te trzy, wskazane przedszkola.

Co do ilości dzieci - 150 czy 300 - moim zdaniem jeśli chodzi np. o choroby to będzie podobnie. I bardziej chodzi o ilość dzieci w grupie/panie. Bo raczej wszędzie jest 2 panie na 25-30 dzieci, więc rozumiem, że tyle samo uwagi w przedszkolu 300 czy 150.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w grupie I sa 3 panie jedna taka wspomagajaca i ta pierwsza grupa przez pierwsze pol roku malo na plac wychodzila bo ciezko bylo im sie zaklimatyzowac i dzieci nie byly az tak samodzielne by same ubrac zima kombinezon i wszytsko wiec zadziej wychodzily niz inne grupy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
książki o przygodach rybki mimi mimi pewnie fajne są my mamy wszystkie 5

w gdańsku mi się podoba rekrutacje jest wszystko jasne ale jak dla mnie powinni bardzie się przyjrzeć samotnym mamą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co ja wiem to w tym "moim" dużym przedszkolu też jest taka pani pomagająca właśnie w ubraniu, spaniu itd.

Oo to fajnie, że książeczki są fajne:)))
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
malgo tez tak uwazam ale jakos nie bardzo da sie sprawdzic te samotne matki a szkoda :) u nas juz wywieslili terminy dyzurow przedszkoli na wakacje i znowu musz dostosowac urlop do przedszkola bo mamy okienka od 15 lipca do 15 sierpnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ksiażki są fajne kolorowe moja lubi jaj jej tata czyta i sama czasami ogląda i mówi co tam jest ja okazyjni kupiłam małej na święta a tak to jedna kosztuje 19.99
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mjakmama szkoda szkoda i to wielka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A u mnie zawsze cos yyy. Od wczoraj mam sluz zabawiony lekko zielonkawy:( zaraz bede dzwonic do gin i bedzie pewnie trzeba sie udac. Moze ktos tak mial???
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas Antek mial zleone wody plodowe i podobno to nie jest dobre dostawal jakis antybiotyk w zwiazku z tym ale nei wiem czy to to samo co u ciebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety ma wyl tel pewnie w szptalu jest. I na sronce widze ze dzis nie przyjmuje yyyy
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedz sabinka do szpitala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też bym pojechała.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie Nyzosiu mialyscie afty, plesniawki jednak sa zupelnie biale. U Janka jak zaczyna sie wywalanie jezyka to wiem , ze beda plesniawki. Potem bialy nalot na jezyku, a reszta leci migusiem i cala buzia gotowa.

Co do samotnych mam, to ja mam zamiar z tego przywileju skorzystac, mimo iz sama nie jestem. W tylu miejscach, urzedach samotnym mamom utrudniaja zycie to chociaz tutaj jakis plus.

Stas dopiero zaczal sie do Janka przekonywac. Juz go nie bije po glowie tylko gladzi, podaje mu zabawki :) Chociaz nie jest jeszcze tak rozowo, ale o niebo lepiej. Charaktery, mimo, ze dwa byki, zupelnie rozne. Stas niesmialy, zdystansowany,Janek przebojem idzie przez zycie :)
Chozimy do Owi do psychologa i to niestety u Stasia skutki wczesniactwa. dopiero teraz zaczynaja wychodzic rozne niedociagniecia: brak koncentracji, nerwowosc, strach przez ludzmi itp.
Czy sa podobni fizycznie. Moze troszke. Stas wazy teraz 12kg , Janek ponad 10 a dwa lata roznicy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ssabinka ja bym jechala szybko do szpitala. zielone wody to nie przelewki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do przedszkola to ja wlasnie bym chciala zalozyc dzialalnosc, ale chce tez sie zalapac na dotacje ale na to trzeba czekac:/ A z kolei jak zaloze firme wczesniej to juz po dotacji...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa a jakie dotacje mają? mają już coś na ten rok?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa to mzoe sie zatrudnij gdzies a potem zaloz dzialalnosc by zalapac sie na dotacje :)

ssabinka ty chodzisz do branickiego ?
jak lekarz jest twoj w szpitalu to jedz i zawolaja go z oddzialu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabinka ja też bym jak najszybciej jechała do szpitala

a moje dziecko dzisiaj znowu ma drzemkę ale jestem szczęśliwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia wlasnie ogarniam temat ale jeszcze nic konretnego nie znalazlam, chodzi mi o to ze troche to trwa, trzeba pojsc na jakies szkolenia, napisac biznesplan, postarac sie, a czasem za ktoryms podejsciem dopiero sie dostaje dofinansowanie. Myslalam zeby zaczac juz teraz jak Ami pojdzie do przedszkola ale chyba wole poczekac i powalczyc o ta dotacje.
Atta ja mimo wszytsko uwazam ze to nie fair. Samotne matki ok, ale samotne na papierze zdecydowanie nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mjakmama no ale zeby sie zatrudnic trzeba miec co zrobic z dzieckiem:) Jakbym zalozyla dzialalnosc to bym mogla sama ustalac kiedy i jak pracuje i wtedy bym to jakos pogodzila z siedzeniem z Amela w domu, ale ewentualne dotacje bardziej mnie kusza;) Tylko ze wtedy pewnie nie mamy szans na przedszkole panstwowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia a Ty masz swoja dzialalnosc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy moga to byc wody. To nie jest taki zielony zielony tlko taki lekki kolor zielonkawy i to w sluz taki bardzo rozciagliwy.

Ja chodze do piskulaka od ponad miesiaca juz nie jest w redlowie:( tylko ordynatorem w kartuzach.

No teraz nie zabarzo mam jak poczekam na kamila az wroci 3 godz jeszcze i do tej pory bede obserwowac. No naazie cisza.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
śluz tez powinien być przezroczysty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie raz jest przezroczysty a jak wie ej czegos porobie to pojawia sie duzo wieej i tego zielonkawego
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm dziwne ja już dawno bym siedziała na izbie przyjęć w szpitalu bo mnie by to bardzo zaniepokoiło ale nie chcę Cię straszyć a może zadzwoń do szpitala i się dowiedz może coś Ci powiedzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ssabinka moze CI sie powoli sacza te wody i mieszaja ze sluzem. Zielonkawy sluz to raczej nic dobrego, nawet jesli to nie wody. Ja bym nie czekala nawet 3h, moze masz jakas infekcje? Bierz mlodego pod pache i jedz. Ja wiem ze w nastepnej ciazy nawet sie nie bede zastanawiac czy jechac czy nie jechac....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Albo zabarwiony na czerwono na pewno nie zielony.

Aniaa jeszcze nie mam ale zastanawiam się nad dotacjami. ale z tego co wiem nie ma jeszcze kasy w urzędzie pracy.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie bo te dotacje sa tylko jak ktos dopiero planuje zalozyc dzialalnosc. I z tego co wiem sa rozne, z urzedu, z unii, ale z tego co czytam to jeszcze nic nie ma teraz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ssabinka przez 3h to sie duzo moze wydarzyc, niestety niedobrego. Wiec nie czekaj tylko jedz, po prostu gdziekolwiek.

Aniaa, takie to panstwo niestety. Nie ma zwiazkow partnerkich to sa i " samotne" matki. Ja nie ustalam tych durnych przepisow. Tylko mowie, ze samotne niesamotne maja tez czasem pod gorke , to nie jest tak, ze tylko same przywileje.
Zatrudnianie sie na chwile tylko zeby dostac miejsce do przedszkola jest tak samo nie fair.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja nie mam jak sie zatrudnic nawet na chwile. Ale zgadzam sie ze to jest jakas masakra ze rodzice musza tak kombinowac zeby ich dzieci sie dostaly do przedszkola. No i teraz np tak jak ja nie dostarcze juz w kwietniu papierka ze jestem zatrudniona skoro nie mam co zrobic z dzieckiem bo do przedszkola pojdzie i tak dopiero od wrzesnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
echhh macie racje durne te przepisy i państwo różne są sytuacje ja niestety też mam problem taki jak Aniaa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Anglii samotne mamy mają dużo przywilejów ale tam robią wywiad środowiskowy czy mama rzeczywiście jest sama:) i jak ma gacha to nie ma zmiłuj:)

Dla mnie jednak dodatkowe punkty - i to "wyżej" punktowane niż oboje rodziców pracujących - dla samotnej mamy czy taty jest jednak słabe.

Atta a Wy nie macie grupy inwalidzkiej dla Stasia? Jak tak to macie jeszcze jeden punkt i możecie wybierać każde przedszkole w mieście:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestetyy takie to durne państwo jest :( Też się orientowałam w dotacjach ale bardzo długo sie czeka to po pierwsze, dotacji z uni praktycznie już nie ma, z urzędu są mozliwe w gdansku i gdyni ale tez nie wiadomo czy się dostanie. Ja nie chciałam czekać.

A jaką działanośc chcesz otwierać, jaka branża?

My chyba tylko do jednego państwowego będzimy składać , bo w sumie jak dla mnie be sensu składać w kilka miejsc i dojeżdzać kawał drogi. W sumie to nawet nei wiem czy to nie mija się z celem czy składać do państwowego skoro pod nosem mam 5 przedskzoli na miejscu. A jakby polczyc koszty i czas dojazdu wyjdzie na to samo. ale oczywiscie moge sie mylić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabinka jeśli to śluz to pewnie czop ci odchodzi , mi odchodził kilka dni , najpierw taki przeżroczysty potem brazowy, ale jeśli masz zielony to napewno warto to sprawdzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W temacie dotacji to moja przyjaciółka pracuje w urzędzie pracy w Gdyni i powiedziała, że dotacje ruszają w przyszłym tygodniu, są pieniądze i wnioski można składać od 18 lutego, tak więc ja bym szybko skoczyła się zarejestrować dziewczyny ;-)

No a to przedszkole Nyzosiu jest na Dąbrowie, sorry za wprowadzenie w błąd, ale dla mnie Karwiny i Dąbrowa to prawie to samo. Z tym placem zabaw tam nie jest tak źle, bo każda grupa ma osobny, z osobnym wyjściem, więc dzieciaki się nie mieszają. Ale to jest prawda, co pisze panna, co to za różnica 4 grupy czy 10, jeśli ilość dzieci w każdej grupie jest moim zdaniem naprawdę duża. Jak można ogarnąć taką grupę nawet w dwie panie, jak poświęcić dziecku chociaż te 5 minut uwagi. No nie wiem. Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić. Ale jak nie będziemy mieli kasy, to mały oczywiście tez pójdzie do państwowego przedszkola. Nie będzie wyboru.

Ssabinko - powodzenia i ja też bym pędziła do szpitala! Nie bój się. Najwyżej ci wywołają poród i będziesz już ze swoją córeczką :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akacja dzieki za info, ale z tego co wiem to te dotacje sa dla osob ktore dopiero chca zalozyc firme. Musisz miec biznesplan i oni rozpatruja, dopiero jak dostaniesz kase to zakladasz firme, chyba ze z urzedu pracy jest jakos inaczej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie, to jest dla osób bezrobotnych. Rozumiem, że ty już masz swoją firmę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, nie mam, ale doczytalam ze to jest od 30 roku zycia takze ja sie nie lapie:( Ale Ty Nyzosia masz szanse, 20 tys do zgarniecia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale jestem zmeczona :(, dzieci cos postanowily kilka razy czesciej sie budzic odkad wrocilam do pracy.

Fajnie ze piszecie o przedszkolach bo ja nic nie wiem jeszcze.

Ssabinka- jedz do szpitala, tu nie ma co czekac.

Biznesplany pisslam na studiach, to sporo roboty jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekka dyskryminacja, że tak powiem. Nagle poczułam się jak obywatel specjalnej troski ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak jak wyrzutek:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i wrocilismy. Jestem wykonczona kamil i mlody rowniez. Dwoe godziny na izbie. Jedna babka ok druga taka se. Zdziwiona ze z takim czyms do szpitala. A gin mloda ale wszystko sie pytala i sprawdzala dosc dlugo az chodzic nie moge. Rozwarcie jak bylo na palec tak nadal jest. Wody to nie byly ogl to byc czop a nie musial nic zlego nie wyszlo.

A moze i wyszlo pytala sie o wage filipa po czym spr wage malej pare razy i ja juz nie chce rodzic:( wyszlo jej pawie 4100g i duza glowa..... Tylko nie toooooo :(/(/(/( po chwili pyta sie czy sie deerwuje bo mlodej serce zaczelo walic a kto by sie nie denerwowal:(:(:(.

Jak cos to mam zrobic posiew crp i do swojeo gin
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ssabinka to dobrze ze wszytsko ok u Was.
Szkoda ze mi nikt nie powiedzial zeby zrobic posiew... dzisiaj mam jakis slaby dzien, w domu mialo byc lepiej a wcale nie jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akacja dzięki za newsa. he he faktycznie kategoria wiekowa dla mnie. kiedyś było dla tych poniżej 25:)

Ssabinka dobrze że z Wami ok. Ja dałam radę to Ty z drugim też dasz:) moja Hela miała przecież 4100 i dużą głowę:)

Aniaa jutro wizyta u Śliwińskigo. może coś Ci pomoże.

A ja się właśnie dowiedziałam że moja kolejna przyjaciółka jest w ciąży!!!! nigdy nie sądziłam że można się tak cieszyć z cudzych ciąż ale za każdym razem jak się dowiaduje że któraś jest to się strasznie cieszę!!! teraz już wszystkie (4) będziemy miały dzieci i żeby było śmiesznie wszystkie z lipca i sierpnia:) coś chyba jest w tej jesienni sprzyjającego przyrostowi naturalnemu:))))
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam nadzieje ze pomoze, ale raczej z punktu medycyny a nie mojej psychiki:( Mysl ze pewnie bede jeszcze w ciazy troche mnie pociesza, ale z drugiej strony to nikt mi nie zwroci mojego synka i to okrutnie boli. Staram sie tego nie roztrzasac na nowo, ale to zawsze gdzies siedzi. Jade samochodem i nagle rycze, niby wszystko ok a zaraz jest beznadziejnie...
Mam wyrzuty sumienia ze nie bylam na tym pochowaniu prochow, chociaz bardzo chcialam... i nie pamietam juz jak wygladal...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aniaa Twoje wyrzuty sumienia już nic nie zmienią.z resztą to wszystko co się stało to nie Twoja wina i zrobiłaś wszystko co mogłaś! nie minęło wiele czasu więc jeszcze możesz czuć ból.
A nie chcesz iść do jakiegoś psychologa porozmawiać o tym?
Nie wiem czy kolejna ciąża coś pomoże bo na pewno do urodzenia będziesz żyła w strachu...ale może to jest dla Ciebie jakieś lekarstwo...

Podejrzewam że Śliwiński z medycznego punktu pewnie też Ci nie pomoże ale mam nadzieję że jakoś na spokojnie Ci wszystko wyjaśni a nie jak ten wariat:)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia nie no chodzi mi wlasnie o wyjasnienie i podpowiedzenie co dalej, czy rzeczywiscie nie musze robic zadnych badan, kiedy mozemy sie starac itp. Ciaza nie pomoze jako lekarstwo na to co sie stalo, mam na mysli ze po prostu chce miec jeszcze dziecko i mysle ze bedzie dla nas lepiej jak to bedzie szybciej niz pozniej. A bac sie bede napewno.
Co do psychologa to kurcze nie wiem czy sie bede tak umiala otworzyc przed kims obcym. Pisac o tym jeszcze moge, ale jak z kims rozmawiam w 4 oczy i chce sie wygadac to zaczynam ryczec i tyle z rozmowy. Tak samo u tego pseudo lekarza, zaluje ze nie trzasnelam drzwiami i nie wyszlam, a wtedy po prostu mnie zamurowalo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa Nyzosia ma racje, to jeszcze jest wszystko tak swieze u Ciebie, ze nie dziwne takie nastroje. Mi sie wydaje ze to nawet zostaje do konca zycia,tylko pozniej mniej boli. A dobry psycholog tak Toba pokieruje, ze nawet nie bedziesz wiedziala jak sie otworzysz. No i to jest wlasnie miejsce zeby plakac do woli. Niestety nie znam dobrego w trojmiescie :(

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przypadłby się internetowy psycholog:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to jest Nyzosia jakis pomysl na biznes:)
Atta napewno zostaje na cale zycie. Nie wyobrazam sobie zebym mogla o tym zapomniec kiedykolwiek. To wkoncu moje dziecko:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba sie pospieszyc z dotacja :)
Aniaa napisalam , ze tak mi sie wydaje, bo nie przezylam takiej straty.Ale gdyby sobie to wyorazic to tak pewnie jest. Przezylam za to ciezka chorobe. To chyba bardzo podobne, niby wszystko jest ok, ale zawsze gdzies czai sie strach.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa tak jest teraz ten nowy serial na TVN kocham.enter:) hehehe mógłby być taki psycholog:) akurat te 20 tysi by starczyło.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam dziewczyny ze szpitala w Redlowie:
http://www.punkt.zielonamysl.pl/
Naprawdę są bardzo dobre i generalnie uważam, że to świetna inicjatywa.

Poza tym rozmawiałam dziś z kolejną koleżanką w sprawie przedszkola. I mam mieszane uczucia. Jej córka chodzi do przedszkola nr 52 w Gdyni - na Kamiennej Górze. Wczesniej przez rok chodziła do Inspiratio. No i w jej odczuciu nie ma porównania. Koleżanka od razu mnie uprzedziła, żebym sobie nie robiła oczekiwań co do państwowego przedszkola. że to jest szkoła życia i tam nie ma miejsca na indywidualne traktowanie. Jest 30 dzieci, w grupie starszaków jedna pani no i co można zrobić. Jak ona pyta, czy mała zjadła obiad czy zrobiła kupkę, to pani mówi, że nie wie. I tyle.
Reszta jest tak jak w innych przedszkolach - ok 350 zł czesne, komitet 35 zł, własna kuchnia, duży plac zabaw, zajęcia taniec, rytmika i angielski. Raz w miesiącu teatr.
Z innych przedszkoli w centrum podobno najlepsza jest 7 na Władysława IV.

No i co o tym myśleć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Że życie to nie bajka?:)))

Ja myślę że są dwie drogi - masz kasę dajesz dziecko do prywatnego przedszkola i wymagasz, dużo oczekujesz i też dużo dostajesz - pod warunkiem że prywatne przedszkole podchodzi do swojej pracy poważnie.
Druga droga - nie masz kasy dajesz do państwowego i wiesz że dziecko uczy się życia:)))

Ja nie mam wielu znajomych z dziećmi w przedszkolach więc dużo się nie wypowiem ale te osoby które mają dzieci w przedszkolach państwowych nie narzekają więc myślę że nie ma co szaleć:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Akacja za informacje. Moje dziecko niestety bedzie wymagalo specjalnego traktowania. Kurcze musze powaznie przemyslec sprawe, moze pogadam z ta nasza p.psycholog.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akacja to ja sie nie zgodze ze nie ma indywidualnego traktowania w panstwowym przedszkolu - u nas w I grupie sa 3 panie, poza tym nie zawsze jest 30 dzieci non stop dzieci choruja itp i czesto jest ich mniej, poza tym panie non stop obserwuja dzieci widza ktore je ktore zostawia pusty talerz bo kazdy ma przy stoliku swoje miejsce, w I grupach panie pomagaja jesc - dokarmiaja jak widza ze ktos nie jadl sniadania to probuja zachecic do 2 sniadania. Prawda jest ze nie robia wszystkiego za dziecko tzn dziecko musi samo sie ubierac ale pomagaja z rajstopkami. U nas panie zawsze jak odbieram dzieci mowia jak sie zachowywaly, z czym jest klopot lub chwalily i mowily za co. W grupie starszakow czyli teraz 6 latkow to juz nie maluszki wiec juz z dzieckiem jest na tyle kontakt ze samo powie ze zupa byla porowa i nie jadlo bo takiej nie lubi ;) Gdyby panie nie potrafily zapanowac i zapoznac sie z kazdym dzieckiem to chyba bym sie zastanawiala czy oddac do przedszkola. Poza tym sa przedszkola i przedszkola - u nas na osiedlu jest prywatne i o zgrozo - jak widze ze non stop dzieci przy bajkach siedza i panie na dworzu zamiast pilnowac dzieci z komorami w lapach klikaja to az mi sie wlos jezy. Ciężki wybor przed nami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też bym tak zrobiła atta. Co do prywatnych przedzkoli to podobno w Inpiratio zmieniła sie teraz kadra i nie wiadomo jak jest. Ale jest też super przedszkole w centrum - nazywa sie przymierze z dzieckiem. Podobno znakomite.

Ech, masz rację Nyzosiu, ale muszę to w sobie jakoś odżałować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mjakmamo - ja tylko powtarzam opinie moich koleżanek. Może twoje przedszkole jest inne. Nie wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akacja spoko ;)
jak juz mowilam znajda sie i lepsze przedszkola panstwowe i gorsze i tak samo z prywatnymi ;)
ja zauwazylam ze jak rodzice nei podchodza roszczeniowo do nauczycielek to jest o wiele fajniej - panie sa milsze i lepiej sie z nimi wspolpracuje - zwlaszcza jak rodzic bierze do siebie uwagi nauczycielek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Atta nie dziwie sie ze sie boisz, ja wiem ze napewno tez sie bede bala, ale chce miec jeszcze dziecko wiec co poradzic? Musze to jakos przejsc.
Mjakmamo a to w grupie 3 latkow tez dzieci musza sie same ubierac? U nas z ubieraniem raczej jeszcze kiepsko:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie tak jest mjakmamo :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa tak u nas bylo ze musialy juz ubierac sie same ale to nie znaczy ze panie nie pomagaly np z rajstopami, czy kurtkami - caly czas bylo zwracane ze panie nie moga ubierac 30 dzieci na dwor bo wyjscie na plac zabaw trwalo by godzine ;) ale nie ma co sie stresowac dzieci szybko sie nauczyly ubierania przy innych a poza tym do wrzesnia jeszcze duzo czasu :) Dlatego do przedszkola warto ubieraj malo krepujace ciuszki, raczej luzne tak by dziecko sobie z nimi poradzilo lepiej bluzy wkladane przez glowe niz bluzy na zamek czy guziki, ale mieli np takie zajecia ze kazdy musial przyniesc bluze na zamek i panie uczyly ich zakladania :) Po pierwszym polroczu zdarzalo sie ze moje mieli rajstopy ubrane 2 szwami do przodu lub koszulki na lewa strone ale to raczej z gapiostwa chlopakow bo oni szybko robia duzo rzeczy byle szybciej do zabawy :)

Czym myjecie wlosy dzieciom ja mam juz dosc czape mloda ma dlugie wlosy i non stop elektryzuja sie i nie daje ich czesac ?

z okazji dzisiejszego dnia dużo szczerej miłości do grobowej deski dla was wszystkich :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to musimy sie wziac za ubieranie hehe. Chociaz ja to nie wiem jak z tym przedszkolem wyjdzie, chcialabym zeby chodzila, ale jesli ja bede siedziala w domu a sie nie dostanie do tego kolo nas to nie wiem czy bedzie sens ja posylac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa mi się wydaje że nawet jak nie będziesz pracowała to warto dać młodą do przedszkola. ja widzę jak dobrze przedszkole robi Heli i jak lubi do niego chodzić.

Uważam, że czas przestać traktować nasze dzieci jak nieporadne niemowlęta. One na prawdę są już duże, dużo kumają i dużo można wyczytać z ich zachowania a nawet same powiedzą jak coś jest nie tak. Hela już dzisiaj mówi mi co robili w przedszkolu, czy zjadła czy nie itd. czasami coś tam pokręci ale za pół roku czy rok tym bardziej będzie potrafiła wszystko opowiedzieć.

Ja się bardziej martwię tym jak ona przeżyje przejście z jednego przedszkola do drugiego...nowe miejsce, nowe koleżanki i koledzy, nowe panie! ale mam nadzieję że szybko się odnajdzie. ja już dzisiaj jej mówię że za jakiś czas pójdzie do innego przedszkola. na razie jest niezadowolona z tego faktu:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez mi sie wydaje ze nawet jak bedziesz w domu to warto dac dziecko do przedszkola jesli ma sie taka mozliwosc :) zawsze jest z dziecmi, nauczy sie troche wiecej niz z mama w domu a poza tym mam wowczas czas na znalezienie pracy lub rozwoj wlasnego biznesu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niby są duże, ale to też nasze małe skrzaty :-)
Poza tym każde dziecko jest inne, jedne jest już gotowe w wieku 3 lat pójść do przedszkola, inne będzie gotowe dopiero za rok. I trzeba to wziąć pod uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi Ami tez wszystko opowiada co robila jak byla u dziadkow, wszystko wygada:) Wiec o to sie akurat nie martwie.
Jesli sie uda z przedszkolem to super ale z tego co piszecie moze byc ciezko:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też jestem za tym że nawet jak mama jest w domu, dać dziecko do przedszkola nawet na te parę godzin. Zawsze pobędzie z dziecmi, nauczy się samodzielności. Ja wiem że Patrycji lepiej przedszkole zrobi. Mam taką nadzieję.

Mi się wydaje czy publiczne czy prywatne to zawsze coś się znajdzie złego. Czasem przedszkole publiczne jest lepsze od prywatnego.

Aniaa powodzenia na wizycie i koniecznie daj znać po.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pisze na szybko jak po wizycie, bo zaraz zaczynamy wieczor walentynkowy;)
Ogolnie porownujac niebo a ziemia! Normalna, konretna rozmowa z lekarzem a nie jakies krzyki i chamstwo. Bardzo dobrze mi sie rozmawialo z dr Sliwinskim, odpowiadal na wszytskie pytania, tlumaczyl, dowiedzialam sie wszytskiego co chcialam. Byl naprawde bardzo taktowny.
No i wersja oczywiscie diamteralnie inna. Po pierwsze powiedzial ze przyczyna mogla byc albo infekcja albo niewydolnosc cisnieniowo-szyjkowa. Powiedzial ze moze byc tak ze pierwsza ciaza byla ok a w drugiej sie to ujawnia. Powiedzial tez ze w drugiej ciazy zalozylby mi profilaktycznie szew okrezny na szyjke, zeby uniknac ewentualnego bezobjawowego rozwierania, co moglo mi sie wlasnie teraz przytrafic.
On z kolei sam zaproponowal mi histeroskopie, czyli to badanie gdzie Puzio mnie wysmial i powiedzial ze nie ma potrzeby i ze moga mi sie od tego zrobic dziury w macicy. Sliwinski powiedzial ze owszem zdazaja sie powiklania ale bardzo rzadko i wg niego warto zrobic. Mozna ponoc wtedy zobaczyc np czy nie ma u mnie jeszcze polipa i od razu go usunac, co moglo by mi zaoszczedzic problemow przy nastepnej ciazy. Wlasnie mowil tez ze przy polipie jest wieksza szansa na infekcje. To badanie sie robi w szpitalu pod narkoza, wiec w sumie nie jestem jeszcze pewna czy sie zdecyduje. Ale to i tak dopiero za 3 miesiace moglabym je wykonac jak wszystko sie zagoi, wiec mam czas zeby to przemyslec. No i starania dopiero po tym badaniu, albo po 3-4 miesiacach jesli sie nie zdecyduje zeby je wykonac, a nie od razu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa to super że Cię nie zawiódł, porozmawiał, dał konkretne wytyczne. Teraz przynajmniej wiesz na czym stoisz i co możesz w swojej sprawie zrobić!

Cieszę się się że tak Cię potraktował bo dzięki temu dalej w niego wierzę:)))

Mąż na walentynki zrobił nam sushi:) mniammmmm
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no dziewczynki, my już spakowani jedziemy do zamku na weekend:)
dziś z atrakcji odpuszczam łyżwy, za to degustacja win moze być niezła:)))

zaraz odwoze młodego do rodziców, już nie spał tam chyba z 4 miesiące...ale wczoraj nie chciał od nich wychodzić, wiec licze ze beda się dobrze bawić

aniaa, tak sie cieszę ze ten lekarz tak podszedł do tematu, to daje wiare w ludzi....szkoda ze na buraka najpierw musiałas trafic...:// ale co? można? można:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boziuuu, co sie dzieje? własnie czytam że na Rosje jakieś meteory posypały się z nieba....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Noo mama mi właśnie powiedziała....masakra jakaś!
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez sie ciesze ze moglam wkoncu porozmawiac z madrym lekarzem, ale naprawde zastanawiam sie nad tym badaniem. Moj P. nie bardzo chce zebym je robila. Ciezka decyzja, z jednej strony moge zalowac ze nie zrobilam a z drugiej jak beda jakies powiklania to tez bede zalowac:/ Trudny czas mnie czeka jak zajde w ciaze. Narazie zapisalam sie na fitness, zeby nabrac frormy i troche schudnac no i ruch pewnie dobrze mi zrobi na nastroj.
Asku baw sie dobrze, kiedys czytalam o tym hotelu w jakiejs gazecie, ponoc jest super i ma boskie spa, ja tez sie chce tam kiedys wybrac;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mała też lubi nawijac co i jak...

Aniaa ciesze się że trafiłas na kogoś konkretnego i Ci powiedział co i jak a teraz decyzja już należy do Was...

ciekawe jak tam Sabinka czy juz urodziła??

ja mam dzisiaj mega nerwa mała ma drzemke aż szok to już 3 w tym tyg a ja piję kawek i jem coś słodkiego może mi nerwy przejdą

kurcze ale mała wczoraj babcie wymęczyła skakały i tańczyły wczoraj cały dzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zawsze można liczyć, że sporo napiszecie, jak się człowiek na dzień zagapi i na forum nie wejdzie ;)

Aśku - zdaj relację! Proszę o szczegóły! (ale hotelowe, nie Wasze prywatne, ;)

Aniaa - super, że przynajmniej ten lekarz dał radę. Jak to Nyzosia mówiła na niego? Ksiądz? że taki cierpliwy?

Co do przedszkola, to ja wychodzę z założenia, że wszędzie będzie podobnie a na prywatne mnie nie stać. Więc będę celowała w najbliższe. Ja też chodziłam do osiedlowego przedszkola i pamiętam, jak nam jedna pani przedszkolanka opowiadała przerażające historie o uwięzionych pod ziemią górnikach, którzy musieli pić własny mocz... No i jakoś udało mi się wyjść na ludzi. Przynajmniej tak bym chciała myśleć ;)
Choć słyszałam, że to, o którym mówi Akacja - przymierze z dzieckiem - jest naprawdę fajne. No i jest prywatny ogród z placem zabaw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cos mi sie wydaje ze ssabinke ruszylo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba ruszyło jak się nic nie odzywa:))))

Panna tak ksiądz:))) he he bo on tak cicho i spokojnie mówi. i ma tyle cierpliwości:)))

Moja przyjaciółka teraz też prowadzi u niego ciążę.

A co do strasznych historii to nie muszą się ich dzieci nasłuchać w przedszkolu. moja babcia opowiadała dzisiaj Heli że jak spadnie ze schodów to ją zakopiemy w piachu:))) he he jak mi dzisiaj Hela będzie krzyczeć w nocy to będę przynajmniej wiedziała czemu:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wlasnie ze sie nie ruszylo:p Moj organizm jakis oporny jest:) posprzatalam mylam lustra odkurzalam goraca kapiel i du... Chodz wczoraj czulam skurcze przez pare godz ale byly az co 30min i nie maa mocne.

Nyzosia a to bacia niezle opowiadala... Biedna Hela:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
He he Ssabinka ale masz teraz czysto w domu:) może chcesz przyjść do mnie w ramach treningu?:))))
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Córcia twarda jest :)) że nie chce wyjść

U nas babcia powiedziała raz Emilce że jak nie nałoży skarpet to pająki paluszki zjedzą i od tego czasu chodziła i pytała czy pająki są - babcia dostała ochrzan a Emilce po 3 mcach przeszły pytania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja moge byc w kolejce po nyzosia - u mnie bedziesz miala co robic ssabinka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nono:) ale tk serio gdbyby nie jej waga prawdopoobna to ja bym mgla tak lazic bo sie boje. Ale kamil mnie meczy juz juz... Cujesz cos... Boli cos... Itp mam dosc jego pytan kiey urodze
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabinka po suwaczki widać że dziś masz termin, chetnie bym sie zamienila z Toba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Madziulka chetnie bym sie zamienila, boje sie od paru dni strasznie:( i nie iem czy porodu czy co bedzie po... Mam taki metlik w glowie ze nie moge na niczym sie skupic i nic nie chce robic:(

Co do terminu to wychodzila na wzoraj wedlug moich i internetu obliczen a wedlug gin na 19 nie bral pod uwage dlgosci moich cykli. Bylam u niego w pon dwa tyg temu i mowil ze na 85% nie dotrwam a ja smigam z rozwarciem i nic. Mowil ze jakby sie jednak pomylil to mam sie pojawic 19. Ale kamil nie chce czekac i ipojdziemy chyba jutro.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madziulka a jak Twoje samopoczucie? Jak mdłości? Ta moja przyjaciółka ma termin na sierpień i dalej ją męczą.

Ssabinka powodzenia!

My byłyśmy w oceanarium na przedstawieniu Teatru Pinezka. Było super! Heli teatr się bardzo podobał oceanarium mniej:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A co ci chodzi po glowie Ssabinko? Czego się boisz?

Ja miałam weekend solo, w nocy wróciłam z Warszawy. Męża jeszcze nie ma, właśnie wraca z Wrocławia. A mały dwa dni spędził u teściów i bylo ok, nie chciał wracać do domu ;-) No ale wiadomo jak to jest z dziadkami, dostał 3 nowe auta, i cukierki. I z dziadkiem budowali iglo i byli za lodach. Tak więc pełna rozpusta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akacja sama nie wiem czego, wagi malej czasu porodu jak ostatnio bylo chyba krotko to teraz moze byc dluzej. Tego ze znow nie bede mola sie poruszac przez tydzien siadac i lezec. Tego ze moze cos mnie dopadnie jak wroce do domu sama nie wiem.

Jestem ciekawa czy jutro dostane magiczna tabletke
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehhhh masakra :( ja już naprawdę nie wiem kiedy to minie. Ciąża z Pati prawie bezobjawowa. a teraz doszły jeszcze bóle brzucha że cały weekend przeleżałam. Na nic nie mam ochoty, brak mi energii :((((( dlatego wolałabym już urodzic i wrócic do żywych :)
a to dopiero 12 tydzien :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niektóre są jeszcze w temacie - jakie książki polecacie o ciąży i o pierwszych dniach dziecka? szukam czegoś dla przyjaciółki z UK.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sabinka ale waga sie tak nie przejmuj . Przciez ddwa dni przed porodem lekarz powiedzial mi ze Pati bedzie miala 4,2 kg a urodzilam 3,5 kg. Moze glowke ma duza oni jakos ta wage biore po organach, po wymiarach glowki.

Ja tez sie boje tego jak to bedzie po porodzie, czy znowu bede miala taki trudny połóg , a teraz jeszcze jest pierwsze dziecko hehe

Akacja u nas też pełna rozpusta u dziadków :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nyzosia - to jest chyba najbardziej znane:
http://www.empik.com/pierwszy-rok-zycia-dziecka-mazel-sharon-murkoff-heidi,p1043881395,ksiazka-p
o ciąży osobny tom też jest.
Wg mnie całkiem dobre, innych nie miałam.

Co to jest - ta magiczna tabletka?

Madziulka - współczuję :(, musi minąć w końcu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie się nie mylili odnośnie wagi - różnica między ostatnim usg (przed samym porodem) a wagą rzeczywistą to 10 gramów ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak jutro nic nie ostane to bede pewnie tak lazic mloda codziennie o tej porze przez ok 1,5 godz tak szaleje ze nie moge wytrzymac jak to mozliwe ze ona ma tam miejsce??

Co do wagi to moj gin chyba wcelowal z filipem, a on mial duza glowe dlateo nie moglam urodzic:( i do konca byla wysoko, mlodej glowka tez wychodzi duza:( a taka wage podali w szpitalu, jestem ciekawa jaka jutro mi powie moj gin. Jak powyzej 4 to jak zacznie sie porod to chyba w pamike wpadne.

Jeszcze dwa tyg bylo ok. A od jakiegos czasu tylko narzekam:p
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Nilkaa - podejdę do Empiku:)

U mnie niestety z wagą się nie pomylili. powiedział przed porodem że będzie 4100 i było 4100:)))) I jak położne w czasie porodu "tam" zajrzały to się za głowę złapały i się pytały ile ma dziecko ważyć bo na ich oko to dużo:))))
Tak więc Ssabinka powodzenia:) dasz radę!!!

Madziulka współczuję. Ale tak jak dziewczyny piszą kiedyś minie. w drugim trymestrze będzie lepiej...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie tez pomylki nie bylo z waga miala wazyc 3300 a wyszlo 3330 wiec juz mu daruje te 30 gram ;) nawet z data ur sie nie pomylil wyznaczyl wg ostatniej miesiaczki na 19 lipca i tego dnia sie emi urodzila
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nilka wlasnie nie wiem do nca co tomza taletka. Teraz spytam pewnie, wtedy z filipem tak juz chcielismy ze nie pytalam dostalam ja ok 14 mowil ze mam pojechac do domu najesc sie odpoczac i dzis napewno sie zjawie i sie zjawillam i nawet urodzilam przed 23
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia ja mam ta http://www.poltrader.com/acatalog/info_BP033.html

Jest fajnie wszystko rozpisane czesto do niej wracam:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja słyszałam o oksytocynie w tabletkach dopochwowo, ale nie wiem, czy to to samo. Moja przyjaciółka dostała ją w Wejherowie.

Ja w dniu porodu poszłam najpierw na bardzo długi spacer, łaziłam z przyjaciółką i jej synkiem chyba z dwie godziny, potem poszłam z mężem do kina na Incepcje. Film był strasznie głośny, mały kopał na całego, chyba mu dudniły basy ;-) Wieczorem odwiedził mnie jeszcze brat z kolegą, a ok 24:00 odeszły mi wody - jak oglądałam Seks w wielkim mieście zresztą ;-). Tak więc nie wiem co poskutkowało, ale dzień miałam na pewno intensywny.

Tak więc powodzenia Ssabinko! A mamę będziesz miała do pomocy w tych pierwszych dniach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez dostalam dopochwowo i nawet nie zdazyla sie rozpuscic chyba calkowicie bo jak przyjechalam do szpitala to na izbie pytali czy cos bralam, a dostalam nie wiem czy to legalnie wiec cicho siedzialam:)

Kamil od dnia porodu siedzi w domu, chce najpierw opieke nad dzieckiem wykorzystac jak bede w szpitalu potem okoliznosciowe 2 dni i tacierzynski 2 tyg. Z mama bym nie wytrzymala pewnie:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia ja byl kupila cos innego, pierwszy rok zycia dziecka jest dla mnie zbyt amerykanski:)
My bylismy dzisiaj w kinie na "Niemozliwe" ryczalam caly film.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i odeszly mi wody ponad godzine temu... Aaaaa spawana wyszykowana ruszam z bolem krzyza... Trzymac kciuki:)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Super!!!! Trzymamy kciuki za jak najszybsze spotkanie z córcią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ssabinka trzymam kciuki. Czyli jednak poniedziałek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od razu mi się przypomina mój poród ;-)
Powodzenia Ssabinko!

A widziałyście ten patent do pokoju dziecka?
Wczoraj zamówiłam już dwie farby - jedną magnetyczną jako podkład, a drugą tablicową. Jak dla mnie rewelacyjny pomysł :-)

http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,94387,13406310,Tablice_we_wnetrzach___kilka_porad.html#BoxLS2img
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akacja fajny pomysl ale potem moze byc klopot bo dziecko moze myslec ze moze malowac na kazdej scianie, i raczej dla dziecka ktore lubi malowac - ale pomysl fajny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My się przymierzamy, żeby kupić tę tablicową, ale do łazienki ;)

Sabinka - już pewnie urodziłaś, daj znać, jak poszło, kiedy już dojdziesz do siebie :)

Moje dziecko dziś przez sen popłakiwało i mówiło: "Nie chcę kawy! Nie chcę kawy!" :)) Ciekawe, co mu się śniło? A jak się obudził, to powiedział, że chce truskawkę ;) Ciekawe, co tym dzieciom siedzi w głowach..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna moze w przedszkolu im kawe daja hehe;)
Ssabinka pewnie juz urodzila:)
My mielismy tablice z ikei i jakos furory nie bylo, wiec ja sciany tablicowej nie robie:)
Dziewczyny dziala Wam teraz allegro? Wczoraj byla jakas awaria ale mi dalej nie dziala:/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa byla jakas duza awaria wczoraj cos pisali na necie. Mi dziala teraz .

Może kawe inke daja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podkabluje 3 godz temu urodziła sabinka 4290 i 55 cm
kobieta sobei super poradzila bo juz na fb siedzi hahahha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe a tak sie bala. Super malutka, zazdroszcze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ssabinka gratulacje duzo zdrówka dla Was dziewczyny:-)

a mnie chyba cos łapie gardło mnie znowu drapie echh a mam ciężki tydzień i w sobote pełno gości bo mąż ma urodziny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie pytałam Ssabinki na FB jaka waga w końcu wyszła ale widzę że już wiecie:) Czyli jednak się nie pomylili:)
Gratulacje dla Ssabinki:)))

Mój mąż znowu na coś chory...chyba grypa!!!
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
faktycznie duża dziewczynka ponad 4200 wow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jezuuuu jaka waga!!! ciekawe czy było cięzko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SSabinka to moja mistrzyni normlanie :) już na FB siedzi :))
GRATULACJE!!!!!
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe no lezy w szpitalu, Lilka pewnie spi to sie Ssabinka nudzi;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci pierwszy dzień głównie przesypiają - pamiętam, że wyczytałam w książce, że warto wtedy też iść od razu w kimono zamiast gapić się na ten swój cud, bo cud się w końcu obudzi i już nigdy nie będzie tak spał jak pierwszego dnia. No i ja się zastosowałam, dzięki czemu byłam bardziej wypoczęta niż koleżanka z sali ;)

Dla dziewczyn lubiących lumpy - dziś trafiłam na nowy, z ciekawymi ciuszkami, również dziecięcymi. Na Abrahama w Gdyni, na odcinku między 10 lutego a Batorym. Kupiłam młodemu ekstra sweter, trochę na wyrost ale normalnie jak od projektanta :)) Na wagę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to fakt, że już nigdy dziecko nie śpi tyle co pierwszej doby :)
przy Wiki to się w nią wpatrywałam ile sił, a przy Maćku od razu też poszłam spać :)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tym spanie w pierwszej dobie to jest jakieś przereklamowane!!! moja nie spała całą noc (a urodziła się o 20). potem w dzień faktycznie kimnęła ale chyba 2 godziny i znowu zaczęła szaleć:) lepiej spała w domu po powrocie ze szpitala.

Panna musisz mi koniecznie wytłumaczyć gdzie ten lump. choć do marca mam zakaz kupowania ciuchów:)))
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratulacje :)

Ja przy obu nie spałam :), adrenalina na to nie pozwoliła.
Wydaje mi się że przed chwilą urodziłam Piotrusia a on ma już 7 miesięcy, szok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czas leci..
Gratulacje Sabinka, mała ta Twoja mała nie była ;) I w sumie szybko się uwinęłaś :)

Nyzosia - źle napisałam, między 10 lutego a Batorego a nie Batorym :) Jak na rogu Abrahama/10 lutego masz Biopiekarnię, to idziesz dalej kilkadziesiąt metrów, za zakładem kosmetycznym jest ten lump, po tej samej stronie co biopiekarnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nyzosia - widziałaś, co nasze dzieciaki wymyśliły, jak pani zapytała, co by kupiły, gdyby miały pieniądze?
Hela powiedziała: Dla mamy cukierki... (pauza). Tak, kupiłabym mamie cukierki.
A Kostek odpowiedział, że jedzonko, w domu sprecyzował, że banana :)

Dobra ta Twoja córka, myśli o Tobie ;) Skarżysz się jej na dietę, że chce Cię cukierkami uraczyć? ;) Jeszcze jeden chłopiec powiedział, że kupiłby buty dla słonia i lizaki dla mamy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panna widziałam:))) uśmiałam się z tego - nie wiem skąd wzięły się jej te cukierki:))
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe fajnie sobie Wasze dzieciaki wymyslily;) Ja musze tez obczaic lumpy, moze w czwartek tesciowa przyjedzie to pojde, bo narazie jutro i pojutrze jade do dziadkow jednych a potem drugich i jakos w ogole napety grafik mam. W czwartek tez musze sie wyrwac do kosmetyczki wkoncu bo jakos sama sobie nie potrafie dobrze brwi wyregulowac.
Dzisiaj dostalam okres, wiec wszystko zgodnie z planem. Na to badanie chyba sie nie zdecyduje, boje sie powiklan i w ogole calego tego badania, bo to juz jednak inwazyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem w szoku że te nasze dzieciaki już tak potrafią myśleć. Oni mają w przedszkolu różne takie zajęcia i np. było o emocjach. Było pytanie - kiedy jesteś smutna i Hela odpowiadała że jak ktoś ją boli. A kiedy szczęśliwa - jak jest na balu!!! odpowiada z sensem i tak abstrakcyjnie:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie wiem, odpowiedź z balem bardzo konkretna i sensowna :)

Aniaa - dobrze, że miałaś czas na spokojne zastanowienie się i poczytanie o wszystkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Doszlismy do wniosku ze w mojej sytuacji to badanie jest zbyt ryzykowne a zbyt malo mam to zbadania jakby to powiedziec, zeby to sie oplacalo. Oplacalo w sensie ryzyka. Jesli bym miala problem z zajesciem to moze bym sie zdecydowala zeby od razu droznosc jajowodow sprawdzic, ale jesli chodzi tylko o ewentualnego polipa ktory w sumie w ciazy tez moze mi sie zrobic nagle z niczego to chyba sie nie zdecyduje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaa - Amela nie miała przypadkiemtakiej kurtki? http://allegro.pl/next-cuuudnnaaa-kurtka-w-grochy-98cm-i3026124315.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, miala:) Ze 2 sezony w niej biegala. W tym roku dorwalam na promocjach w smyku super kurtki na wiosne i naprawde tanio! A wczoraj kupilam jej zimowa na przyszly rok, tez w promocji, mam nadzieje ze trafie z rozmiarem, jak nie to odsprzedam;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratulacje Ssabinko, no to malutka dała czadu z wagą :-)

Jak patrzę na ten śnieg, to mi się odechciewa zakupów. Kurtkę wiosenną już mamy - w ubiegłym roku była dużo za duża. Spodnie też są. Zakup koszulek i bluz to nie problem. Jedyne co zostaje do kupienia to oczywiście buty.

Poza tym mąż przymierza się do zakupy nowego roweru z siodełkiem dla małego, tak więc mamy ambitny plan uskuteczniania przejażdżek rowerowych od wiosny. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my kurtke i plaszyki na wiosne mamy, getry, bluzy tez, buty tez czesciowo ;) brak rajstop, skarpetek, spodniczek i kulku par spodenek :)

Sniegu jest duzo i jest mokry - mielismy juz z Emilka wyprawe do um wiec chlapa niesamowita jest bleee

nowy wątek

http://forum.trojmiasto.pl/MAMUSIE-I-DZIECIACZKI-LIPCOWO-SIERPNIOWO-WRZESNIOWE-2010-CZ-91-128-t448290,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my już wiosnę mamy prawie skompletowaną- kurtki, płaszczyk, jakieś bluzy, spodnie, t-shirty, nawet buty są :)
na przyszłą zimę tez już kupiliśmy na wyprzedażach kurtki dla W. i tak jak Aniaa mam nadzieję, że wceluję z rozmiarem, a jak nie to pewnie ktoś chętnie kupi :)

my już spacer mamy zaliczony, ponad 2h na dworzu, a potem jeszcze Wiki na tarasie szalała :) jak patrzę na jej śniegową radość to aż miło, ale i tak marzy mi się już wiosna!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://forum.trojmiasto.pl/MAMUSIE-I-DZIECIACZKI-LIPCOWO-SIERPNIOWO-WRZESNIOWE-2010-CZ-91-128-t448290,1,16.html

błąd w linku był :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

Małe mieszkanko jak sobie radzicie!! :) (116 odpowiedzi)

Troszkę inny wątek mam nadzieje że znajdą się też rodzinki które mieszkają w 1 pokojowym...

do góry