Widok

Badania prenatalne ! Kto miał ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
We wtorek zrobiłam sobie badania prenatalne w 12 tygodniu ciąży. Tak żeby wydać kasę i uspokoić się. Otóż jest inaczej ;/ Z badania USG wyszło wszystko zajefajnie natomiast z badania krwi wynika mi, ze mam bardzo mocno podwyższone wolne Beta HCG. Lekarz kazał mi powtórzyć wyniki między 16-18 t.c dodając, że to nie wypływa na ryzyko, które mam bardzo niskie. Otóż oczywiście się teraz stresuje. Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień i nie wiem co o tym sądzić.
Miałyście może coś podobnego ?
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja miałąm takie badanie ale u mnie z krwi i z usg wyszło wszystko bardzo dobrze także nie pomogę :( nie wiem nawet co to może znaczyć :( trzymam kciuki żeby wszystko było dobzre :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hexusia doktor Ś pewnie dal ci nr tel do siebie, ajk masz sie stresowac to zadzwon do niego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie odbiera ;/
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
he u mnie na usg wyszło ze urodze dziecko chore,miesiac temu urodziłam okaz zdrowia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
a beta hcg to test ciazowy z krwi z tego co pamietam
ja mialam ta beta mega wielka w stosunku to wieku ciazy ale u nas okazalo sie to normalne bo byly blisniaki i wowczas beta jest duza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
JA robiłam w drugiej ciaży, i też wyniki było złe, mimo że na usg wszystko było ok. Ogólnie wyliczyło mi się prawdopodobieństwo zesp. Edwardsa 1:106, byłam zupełnie spanikowana, przeżywałam bardzo to wszystko, zrobiłam amniopunkcję i okazało się,że kariotyp jest prawidłowy. Jednak doczytałam w publikacjach ameykańskich w necie,że takie wyniki krwi jak ja miałam, oprócz wad u płodu moga wskazywać na różne późniejsze komplikacje w ciąży jak np gestozę ciążową, którą faktycznie dostałam. Więc coś tam ten wynik znaczył. Dziś synek jest już ze mną,ale jak wspominam te nerwy to był koszmar:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wolna beta hcg to nie jest dokładnie to samo co beta taka jak przy tescie ciążowym, to coś tam innego mierzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to nie wiedzialam ze sa tez inne bety ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam ciążę pojedynczą i wysoką wolną betę. czytam i czytam i gó.... z tego wiem.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie martw sie na zapas-ten paramater moze byc wysoki z baaaardzo wielu roznych przyczyn-np.niektore leki brane przed ciaza moga to powodowac albo moze byc to po prostu taka Twoja uroda, wiec nie panikuj i sie nie zamartwiaj! Rob spokojnie wszystkie badania, ktore zleci Ci poloznik. Glowa do gory! Dodam tylko z innej beczki, ze znam 3 kobiety, u ktorych wyszla wysoka przeziernosc+niewidoczna kosc nosowa+fatalny PAPPA, a urodzily zdrowiutkie dzieciatka (tylko jedna z nich zrobila amniopunkcje, ktora wyszla oczywiscie ok) ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja mialam test pappa czyli krwe i usg razem w 12tc , niestety nie mogli potwierdzic z usg obrazu itp, bo przeszkadzala im blizna po cc na macicy, a dziecko nie wspolpracowalo, wlasnie w 16tc mialam test poczworny z krwi tylko...ryzoko za kazdym razme bylo niskie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja przez zrosty miałam to badanie dopochwowo gdyż też była słaba widoczność.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
rozumiem Cię doskonale. Byłam w tej samej sytuacji. Chciałam dla własnego spokoju zrobić PAPA, ale nikt nie powiedział mi, że w wielu przypadkach daje on fałszywy wynik.... Mieliśmy USG prenatalne plus test PAPA. USG wyszło super, natomiast PAPA - ryzyko trisomii 21 - 1:48 - czyli spore. Za wszystko płaciliśmy z własnej kieszeni. Skierowano nas do genetyka, poszliśmy również prywatnie aby zaoszczędzić na czasie. Pani genetyk oschło powiedziała, że jest duże ryzyko wystąpienia zespołu downa, więc powinniśmy zdecydować się na amniopunkcję. Zabrzmiało dla mnie to jak wyrok... jednak przy tak dużym prawdopodobieństwie zdecydowaliśmy się na amniopunkcję, którą także wykonywaliśmy prywatnie. Prawie 3 tygodnie oczekiwania na wynik były dla nas bardzo ciężkim okresem, tym bardziej, że postanowiliśmy zachować tą informację tylko dla siebie - nie dzieliliśmy się tym z rodziną. W oczekiwaniu na wynik, pewnego dnia zadzwoniła pani z recepcji z informacją, iż wyniki są ale odbiorę je dopiero u genetyka - a najbliższa wizytę wyznacza mi za 2 tygodnie, bo wcześniej nie ma miejsca. Zmroziło mnie, pomyślałam sobie, że na pewno moje dziecko jest chore, skoro wyniki są do odbioru od lekarza tylko. W trakcie rozmowy okazało się, iż skoro robiłam badanie prywatnie mogę odebrać je z rejestracji juz tego samego dnia (co za głupie procedury - kobiety, które robiły na NFZ przez kolejne dwa tygodnie pozostają w niepewności...) Pojechałam od razy odebrać wynik...serce myślałam, że wyskoczy...i..."kariotyp prawidłowy męski". Będziemy mieli zdrowego synka:)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ona bardzo się cieszę, że u Ciebie mimo wielkiego stresu jest wszystko dobrze. Chciałam na prawdę iść na takie badania, żeby być zdrowsza psychicznie. Ale im dalej brnę tym więcej stresu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego ja nie robilam testu PAPPA, po poczytaniu informacji w necie wynika ze bardzo duzo kobiet ma zle wyniki a pozniej okazuje sie ze wszytsko w porzadku. Bardziej chyba dziecku szkodzi taki kilkutygodniowy stres.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na wynik amniopunkcji można i czekać 5-6 tygodni, ja tyle czekałam, choć zapewniano mnie, że tylko 3 tygodnie. Widziałam, że w Brussie robią Papa test podwójny i potrójny w cenie 150zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam amniopunkcję
ale u nas trochę inaczej to było- na usg w 12 tc nie było kości nosowej, a wynik wskazywał ryzyko Zespołu Downa jako 1:42, dosatał skierowanie do Poradni Genetycznej i na amniopunkcję. Konsultowaliśmy się też u Preisa, na usg kośc była już widoczna, ale to był już 16 tc, więc nie miało to aż takiego znaczenia, dodatkowo występowały inne tzw słabe markery genetyczne i sam profesor zachęcił nas do wykonania amniopunkcji
to nie był łatwy czas...
wiedziałam, że dziecko urodzę na 1000%, jednak najgorsza jest niepewność i oczekiwanie na to co będzie? więc nawet jeśli ZDowna by się potwierdził to miałabym ten czas żeby psychicznie się przygotować
po 3 tygodniach otrzymałam wynik z kariotypem prawidłowym- czekamy na synka :) :) :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Modern ja w takim przypadku jak Twoj tez bym zrobila ale od razu amniopunkcje wlasnie. Test PAPPA jak dla mnie nie ma zadnej wiarygodnosci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wynik odebrałam jak już w ciąży nie byłam, badanie jaki i usg przed nim robiłam u bardzo cenionej lekarki na tym forum, powiedziała, że jak nic zespół Dawna, dziura w sercu itp. Wszystko na NFZ, wynik odebrałam z marszu, kariotyp prawidłowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
im wiecej badań tym wiecej stresu
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja dwa lata temu na usg w 12 tyg usłyszałam, że za duża przezierność karkowa i jeszcze akcja serca za szybka, następnego dnia test Pappa, kilka dni później lekarka podała mi szacunkowe ryzyka, których nie pamiętam, ale było coś koło 2 proc ryzyko trisomi i coś tam jeszcze. Wystawiła skierowanie do genetyka. Ten czas oczekiwania na wyniki pappa był cały przepłakany, poczytałam o amniopunkcji i stwierdziłam, że za duze jest ryzyko utraty zdrowego płodu i że przecież nawet jak maluch będzie chory to i tak nie usunę... Na amniopunkcję nie poszłam, do genetyka też nie. Część znajomych dowiedziało się o ciąży dopiero w 20 tyg. jak już czułam ruchy. USG połówkowe już bez zastrzeżeń i kilka miesięcy później urodził nam się zdrowy synek :))
Faktycznie im więcej badań tym większy stres, szczególnie jeśli nie ma podstaw do obaw, np. choroby genetyczne w najbliższej rodzinie. A wynik może być zafałszowany przez jakaś głupią infekcję :(
Nie stresuj się na zapas!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hexusia napisz do Ś smsa:) wtedy oddzwoni:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale przeżyłaś współczuje. Robiłam badanie prenatalne i tez mam zły wynik jestem załamana.Podwyzszone ryzyko T21 1:282 badania usg są wszystkie ok. Pierwsze dziecko zdrowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrób PAPPA i NT i dopiero w przypadku ew potrójnej grupy ryzyka zacznij sie martwic (do 80% czułosci dla testu potrójnego, dobry genetyk wszystko wyliczy):

http://ginekolpol.com/fulltxt.php?ICID=897967
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Dziewczyny. Za tydzień mam wizytę w gamecie i zobaczymy co dalej. wczoraj się stresowałam ale dzisiaj po nocy jest już lepiej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak możecie pisać, że nie warto robic badań bo to stres? Jak mozna nie chcieć wiedzieć czy Twoje dziecko jest chore? Przecież np. dzieci z zespołem edwardsa zazwyczaj nie przezywaja porodu lub zyja bardzo krótko, na prawdę nie chciałybyście wiedzieć takich rzeczy wczesniej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
ale pewnie, że warto robić badania . po to je robimy. tylko stres dodatkowy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie warto robic testu PAPPA bo nic sie konkretnego nie dowiesz a jedynie wystraszysz. Jak chcesz miec pewnosc-zrob amniopunkcje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
zgadzam się. PAPA jest bezsensowny-szkoda pieniedzy. Najlepiej od razu amniopunkcja, która jak każdy wie wiąże się z ryzykiem utraty ciąży :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wiadomo jak to z tym stresem, dobrze jest zrobić usg genetyczne u dobrego specjalisty, który już na wstępie oszacuje ryzyko i z nim porozmawiać co, do dalszych działań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzisiaj rozmawiałam z lekarzem, który uświadomił mi, że to, że mam wolną betę podwyższoną to nic. w takim badaniu bierze się pod uwagę wszystko a nie pojedyncze jednostki. także nie mam się martwić !
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
doładnie jak wyzej napisałam, trzeba wyliczyc prawdopodobeinstwo na podstawie min. 3 czynnikow. PAPPA takze ma znaczenie (dla dziewczyn powyzej) tylko trzeba zrobic test potrojny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie-oszacuje. To wszystko sa tylko szacunki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam cały komplet badań ze względu na wiek, łącznie z amniopunkcją. Wyniki USG i Pappa dość dobre, ale wolałam ryzyko amniopunkcji niż niepewność.
Jeżeli ktoś jest zdecydowany urodzić dziecko bez względu na jego stan, to nie warto robić większości badań, bo oprócz inwazyjnych nie ma całkiem wiarygodnych. Ponoć w niektórych krajach są już dostępne badania z krwi matki jednoznacznie wskazujące na zespół Downa, ale u nas jeszcze nie.

Ja bym nie urodzila dziecka chorego ze względu na swoje poglądy o różnicy w cierpieniu chorego maluszka w połowie ciąży z jeszcze nie całkiem rozwiniętym układem nerwowym (słyszy dopiero w ok. 20 tygodnia!!), a męczarnią dziecka np. z zespołem Edwardsa, które trzeba natleniać, odśluzowywać, karmić przez rurkę i czekać na jego odejście...

Co do samej terminacji - nie wierzcie w filmy typu Niemy krzyk! Nikt tak nie robi, wywołuje się przedwczesny poród. Dziecko też mozna przytulić w ostatnich chwilach, pozwolić cicho odejść przy mamie...

Pozdrawiam i życzę wszystkim, żeby nie musieli dokonywac takich wyborów
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja też miałam badania, robiłam w Gamecie w Gdyni na nfz - ze skierowania, ale u mnie też wyszło ok. Widzę, że wątek stary, mam nadzieję, że z maluszkiem ostatecznie wszystko ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja miałam 3 badania usg genetycznego (w zalecanych termonach) i nie wyobrażam sobie inaczej. Robiłam u bardzo dobrej lekarki, z ogromnym doświadczeniem, u dr. Wioletty Warcholińskiej http://www.usg-3d.net/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ja polecam Invictę. Robiłam w tej klinice badania prenatalne. Mają mądrych lekarzy. Nie spełniam kryteriów, które umożliwiają przeprowadzenie badań bezpłatnie, ale możecie sobie przeczytać https://kobieta.invicta.pl/uslugi/diagnostyka-i-zabiegi/badania-prenatalne-fmf/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja uważam, że badania prenatalne warto zrobić. W końcu lepiej mieć pewność, że z naszym maluszkiem jest w porządku. Ja badania prenatalne zrobiłam w gabinecie http://badanieprenatalne.com/cennik/cennik-lodz/
w Łodzi . Spotkałam tam lekarzy, którzy są profesjonalni i rzetelni. Wykonano mi tam badania w szybkim terminie. Dzięki temu wiedziałam, że mój maluszek jest zdrowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja miałam i wszystko było w porządku. Badanie przeprowadzone profesjonalne i w przyjemnej atmosferze. Jestem z Konina i ciężko tu trafić na dobrego lekarza. Całe szczęście okazało się że dr Antoni Kubiak przyjmuje również na NFZ. Jestem bardzo zadowolona że udało mi się do niego dostać. Super podejście do pacjenta - pełen profesjonalizm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

No i właśnie dlatego warto robić badania prenatalne. Po pierwsze zdecydowanie można się dzięki temu uspokoić a po 2 nawet jeśli wyjdzie coś nie tak to dobrze wcześniej wiedzieć by może to jakoś naprawić. Ja robię taka badania u doktor Rozmus-Warcholińskiej w Gyncentrum w Częstochowie, bo jak na razie zatrzymuję się u rodziców. I u niej wykonuję usg w wersji 4D i czekam na echo serca płodu. Nie zawsze łatwo się do niej dostać, ale i tak próbuję tylko do niej. Kto ma czas na szukanie innego lekarza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży i zastanawiam się gdzie udać się za jakiś czas na takie badania. W Warszawie znajoma bardzo polecała mi klinikę Multimed i z tego co czytałam w internecie to ma ona na prawdę bardzo pozytywne opinie. Co wy o tym sądzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Invicta i dr Puzio. Super lekarz, chociaż jak nie masz skierowania to płacisz 260zl za Usg i 180zl za badanie krwi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

My byliśmy, zapłaciliśmy 500 zł i nie jesteśmy zadowoleni. Lekarz ma specyficzny sposób bycia, nam to nie odpowiadało. A co najważniejsze w trakcie usg lekarz nie mówił co widzi ( czy narządy i markery są prawidłowe ), bezpośrednio po badaniu nie otrzymaliśmy opisu usg ( do odbioru później u genetyka ) wiec wychodząc nie wiedzieliśmy czy jest ok czy nie pomimo że wprost o to pytaliśmy. W otrzymanym później wypisie brak informacji min o kręgosłupie, pecherzu i przepływach wiec nie wiemy czy były sprawdzane czy nie i z jakim wynikiem. A mam porównanie bo w poprzedniej ciąży robiłam w innym miejscu u innego lekarza ktory wszystko sprawdził, opowiedział, opisał, wręczył opis od razu . Samo prenatalne jako takie polecam bardzo tylko trzeba dobrze wybrać lekarza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o klinike Multimed to także robiłam w niej badania i na prawdę moim zdaniem warto. Nie jest drogo, lekarz jest bardzo doświadczony i do tego bardzo miły. U mnie wszystko w badaniach wyszło super i wam także polecam się na nie zdecydować!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam. Obiecałam sobie ze jak uzyskam wyniki napewno się podzielę rezultatem żeby może komuś pomoc, bo sama tydzień temu szukałam tej pomocy na podobnych forum. W 12-tym tygodniu poszłam na badania prenatalne, najpierw USG, wszytsko było dobrze ale lekarz zaproponował mi zdać analiz Paap dla większego potwierdzenia ze wszytKo będzie ok. Nawet nie myślałam o innej sytuacji. Po czym za kilka dni budzę się od smsa ze już są gotowe moje wyniki, gdzie mam średnie ryzyko zespołu Douna 1:836, i ze zalecają spotkanie z genetykiem. Nie spodziewałam się czegoś takiego i zupełnie nie byłam na to gotowa. Wszyscy mi mówili ze będzie dobrze, to tylko procent, ale ja już byłam niespokojna. Zdecydowałam się na test NICE, to jest coś podobnego jak NIPT i po tygodniu dowiedziałam się ze dziecko zupełnie zdrowe. Wiec chce tutaj powiedzieć ze ten test Paap to tylko procentowe możliwośc, nie trzeba się załamywać a tylko myśleć ze będzie dobrze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Robiłam ostatnio badania prenatalne w Invikcie. Dodam, że jestem w 12 tyg ciąży. Tylko tam przyjęli mnie szybko, czekałam na badanie raptem kilka dni. Wszystko było schludnie, lekarz jasno tłumaczył co i jak. Moje dziecko rozwija się bardzo dobrze, całe szczęście. Takie badania to tylko prywatnie, zwłaszcza, że sytuacja jest taka a nie inna... same wiecie :/. Higiena najważniejsza, zwłaszcza w klinikach medycznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może udaj się tutaj i oddaj się w ręce profesjonalistów? https://instytut-mikroekologii.pl/sklep/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Serdecznie polecam wizyty ginekologiczne u pani doktor Emilii Sitkiewicz, która przyjmuje w klinice Galena w Bielsku- Białej. Bardzo serdeczna oso-ba i dobry fachowiec, świetnie dobrała mi leki antykoncepcyjne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Reklama kliniki i lekarki z Bielska Białej na stronie Trójmiasta? Serio??? Myślicie, że my tu lekarzy nie mamy i klinik czy co???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwsze dziecko urodziłam chore (wada serca), dlatego w tej ciąży wolę dmuchać na zimne. Chodzę na badania prywatnie, teraz badania prenatalne będę robić w Invikcie, tam też zdecydowałam się prowadzić ciążę. Dostałam wyniki USG i podobno wszystko jest dobrze, mimo wszystko chcę mieć zrobiony cały pakiet badań. Ufam lekarzom i czuję się dobrze zaopiekowana, wiem, że jeśli coś będzie nie tak, od razu będziemy działać. Naprawdę zależy mi na zdrowiu maluszka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chyba invikcie nie idzie za dobrze w ostatnim czasie. Kasia na innym wątku piszesz jako Ania (to samo IP)...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wykonuje badania prenatalne w Bielsku Białej w klinice Galena i polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Następna pcha reklamę na chama gdzie się da.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama zastanawiam się nad wykonaniem badania NIFTY, o którym czytałam na https://www.testdna.pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/ . 10 tydzień już minął, więc mogę go wykonać. I dzięki niemu dowiem się, czy dziecko jest obarczone jakimiś chorobami genetycznymi, przez co będę dużo spokojniejsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie badania są bardzo wazne, zawsze lepiej miec pewnosc, ze z maluszkiem wszystko w porzadku. Ja zdeycdowalam sie zrobic badanie Veragene w szpitalu Medicover, duza dokładnosc no i jest nieinwazyjne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://medicta.pl/badania/badanie-prenatalne-co-to-takiego/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem wykonywanie badań prenatalnych jest bardzo ważne. Możemy wtedy dokładnie stwierdzić czy nasze dziecko ma jakieś wady genetyczne. Na badania chodziłam do https://olmedical.eu/ , tutaj za pomocą najnowocześniejszego sprzętu można najdokładniej rozpoznać wady wrodzone, a także ocenić ryzyko niektórych powikłań w późniejszych trymestrach ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Które badania prenatalne wykrywają najwiecej wad i są najdokładniejsze???
Nifty, Sanco czy Harmony, a może jeszcze jakieś inne???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zrobiłam Harmony, wraz z określeniem płci dziecka kosztował mnie ok 400zł mniej niż Nifty. Zapłaciłam 2400. Dałam się namówić w klinice, ale raczej zrobiłabym teraz nifty, bo daje spore ubezpieczenie i chyba wykrywa więcej nieprawidłowości za te kilka stów więcej. Moja znajoma robiła natomiast test Panorama - test jest bardzo podobny do testu Nifty, ale nie jest wykonywany w Hong kongu ale w Los Angeles. Najlepiej samodzielnie poczytaj sobie o poszczególnych testach. W sieci jest wiele informacji na temat tego jak są wykonywane. Testy są bezbolesne i jest to jedynie jedno ukłucie.

Jeśli szukasz więcej informacji, na tej stronie jest kalendarz ciążowy - opisane jest, jakie badania powinnaś wykonać w poszczególnych tygodniach oraz miesiącach ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Badania prenatalne obowiązkowo, myślę że to coś na czym nie warto oszczędzać a szczególnie jak matka jest w grupie ryzyka ze względu na wiek czy choroby występujące w rodzinie. Jakie to są badania, więcej na ich temat dowiecie się na stronie https://badaniaprenatalne.pl/ . Ogólnie tam nie brakuje porad dla ciężarnych, to jeden z portali na który bardzo często zaglądałam w ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

USG to ja robiłam przy okazji, o tutaj - https://multimed.pl/cennik/cennik-usg/ Po prostu akurat jechaliśmy do Wawy, miejsce było polecane i mieli wolny termin. Moim zdaniem zwlekanie z takimi tematami nie ma większego sensu. Lepiej spróbować załatwić to gdzieś dalej, aby tylko coś było ruszone. Masz wyniki, to jesteś spokojniejsza, a nie zastanawiasz się ciągle, czy wszystko OK. I tak radzę do tego podejść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My badania prenatalne robiliśmy aż w Częstochowie u doktor Rozmus Warcholińskiej. Nie żałuję tej decyzji. Trochę daleko, ale warto. Super lekarz! Od razu też miałam wykonane echo serca płodu - więc pełen komplet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

do góry