Widok

OWI, rehabilitacja niemowląt

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Moje blizniaki (3,5 msc) maja skierowanie do OWI. Asymetria ułożeniowa + nie trzymają główek.Mamy termin na 30 listopada:(
Będziemy szukać pewnie rehabilitacji prywatnie zeby nie czekać.
Znalazłam wątek gdzie byli polecani rehabilitanci, ale masz jeszcze pytanie:jak często taki rehabilitant przychodzi, jakie przeciętnie koszty, czy może nas nauczyć ćwiczeń i do wizyty w OWI będziemy mogli sami ćwiczyć dzieci?
Jeśli ktoś jakimś cudem rezygnowałby z wcześniejszego terminu w OWI to proszę o kontakt!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
na NFZ jest jeszcze fundacja Krok po Kroku - moze sprawdź tam terminy..
tworzenie i projektowanie stron internetowych - http://www.ascomi.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krok po kroku to tylko warszawa???Tak znalazłam w Google
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych 'Krok Po Kroku':

ul. Śląska 66c

80-389 Gdańsk

tel. 58 558 55 01


taki telefon znalazłam w necie- ale nie wiem czy to własciwy nr - zadzwon najwyzej sie dopytasz.. wiem na pewno ze taka fundacja jest i prowadzi rehabilitacje niemowlat - interesowałam sie tym kiedys gdy synek długo nie chciał usiaść.. ale nie zapisałam tel i teraz nie pamietam..
tworzenie i projektowanie stron internetowych - http://www.ascomi.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W OWI Gdynia polecam p. Maćka Matuszewskiego, wiem, że przyjmuje on tez prywatnie ale nie mam namiaru, więc najlepiej by do niego podejść do OWI.

Polecana jest także p. Mirella Kozakiewicz ona na NFZ przyjmuje w Sopocie, mojej znajomej córka do niej chodzi ze swoim wcześniakiem. Pani Mirella - takie dostałam informacje od znajomej bierze 50zł na miesiąc, ale nie wiem ile razy spotyka się z dzieckiem. Jak coś to mam gdzieś do niej namiary, ale w necie też znajdziesz. Pracuje ona z dziećmi dwoma metodami, przy czym jedna dość mocno kontrowersyjna jak dla mnie. Moja córeczka co prawda nie u tej pani, ale na NFZ na witominie przy niej płakała - metoda Voity, ale skuteczna jest i to bardzo. Druga metoda jaką pracuje p. Kozakiewicz - niestety nie pamiętam nazwy.

Powodzenia
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam p. Elę Mocek. Ćwiczy głównie Vojtą. Szybko wyprowadziła naszego maluszka na prostą. Ćwiczyliśmy 4 miesiące, co przy Bobathach niestety trwa dłużej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Swoją drogą 2 miesiące czekania to rzeczywiście szybka interwencja :( a to w Gdansku? Bo w Gdyni krócej się czeka. My też ćwiczymy u Maćka, o którym ktoś wyżej wspominał i tez polecam, ale to tam na miejscu, nie wiem jak prywatnie.
Nie napisałam, że my prywatne wizyty u p. Eli mieliśmy raz w miesiącu i to koszt 80 zł był.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My ćwiczyłyśmy w OWI z p. Barbarą Liszewską oraz przez krótki czas w zastępstwie z p. Beatą Wasicką. Przyjmują również prywatnie w domu. Koszt w zeszłym roku wynosił 60zł. Telefony do rehabilitantek mogę podać na maila.
Rehabilitację na NFZ miałyśmy również w fundacji Krok po kroku na Śląskiej 66 (Przymorze). tel. 58 558-55-01
Wiem że również jest ośrodek na ul. Polanki ale tam nie chodziłyśmy mam tylko telefon 58 520-93-17
Moja córcia również miała asymetrię ułożeniową oraz obniżone napięcie mięśniowe. Na szczęście już jest wszystko w porządku.
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Mirella jest terapeutką metodą Vojty i bierze prywatnie 50 zł za wizytę. My też mieliśmy z naszym synkiem (wzmożone napięcie mięśniowe, asymetria, nadwrażliwość sensoryczna) długi okres oczekiwania do OWI ale tak naprawdę dopiero tam nas prawidłowo nakierowali i teraz widać postępy. Próbowaliśmy prywatnych rehabilitantów ale każdy miał inną wizję i to tak naprawdę tylko uspokoiło nas że coś robimy. Tam jest sztab ludzi którzy dobiorą odpowiednią metodę i tak jak w naszym przypadku zasugerują ze wskazaniem prywatnego rehabilitanta. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
W gdyni ćwiczą tylko bobathami, więc metody nie dobierają. Może w Gdańsku jest inaczej, bo w Gdyni dopiero jeden z rehabilitantów zaczął szkolić się w Vojcie, a całe szkolenie trwa 4 lata.
Tynka, też uważam, że nie ma sensu próbować u kilku, bo tak jak piszesz każdy ma inną wizję. Zaufać jednemu rehabilitantowi i juz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W OWI w Gdańsku też nie ćwiczą Vojtą. Tylko prywatnie można.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za odpowiedzi-teraz to dopiero mam mętlik:-)słyszałam że vojta jest bolesna i dzieci często wyją,natomiast że bobath to bardziej zabawa-mogę prosić o telefonach do tej rehabilitantki z gdanska p.basi.gdansk namblizej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Vojta nie jest bolesna!!! Dziecko płacze, bo jest unieruchomione. A Bobathy to faktycznie takie mizianie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
może i mizianie, ja jak wyszukałam na youtube filmików o metodzie vojty to stwierdziłam że nie ma mowy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale jak to jest, ja mam sama zadecydować o metodzie rehabilitacji??? OWI za 2 miesiące (Gdańsk), neurolog za miesiąc (druga wizyta kontrolna, po pierwszej nie widział potrzeby rehabilitacji). Nie chce czekać , bo wiem ze im szybciej zacznę tym krócej będzie trwała rehabilitacja. a eksperymentowac tak jak pisałyście, chyba nie ma sensu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli na NFZ to tylko Bobath, a prywatnie masz wybór i sama decydujesz. Tak jak piszesz im szybciej tym lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dedes a gdzie OWI?? bo jeśli w gdańsku to spróbuj do Gdyni, tam są krótsze terminy
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisalam Ci maila


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja moze bardzo daleko ale w Wejherowie maja chyba najlepsze terminy i naprawdę świetnych specjalistów :)

Wiem że to dla Was daleko........ Przynajmniej dla niektórych :)

Co do metod... Jeżeli dziecko jest duże lub wady spore to Vojta naprawde szybko stawia. Ale Dedes, asymetria ułozeniowa i nietrzymanie główki spokojnie można Bobathem ćwiczyć.

Moja Marynia pierwszy raz była w lipcu mając skończone 3 miesiące. Teraz niedługo kończą 6 i jest naprawdę suuuuuper :)

Kręci się, trzyma główke, kula się więcej niz jej siorka, gada, rechocze... Prawie jak normalne dziecię w jej wieku :)

Mu teraz mamy inne zmartwienie- z III komorą mózgu. Ale pewnie i to się unormuje :)

Bobath to stymulacja przez zabawę. Ja tam to mizianie lubię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesteśmy zapisane w Gdańsku. Dzwoniłam do wejherowa, gdyni, faktycznie lepsze terminy, ale dla nas to daleko:( Szczególnie ze chłopaki nie lubią jeździć samochodem i zawsze wyją (albo chórem, albo na zmianę) - to byłoby hartowanie moich nerwów:)
Pewnie zaczniemy prywatnie.
MamoMarty trzymam kciuki za Marynię:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w Krok po kroku zapisuja na styczeń:(qurcze:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z opinią co do Vojty -jest pewnie nie miła dla oka ale za to ma efekty i to się liczy...Polecam u mojego wcześniaczka efekty bardzo widoczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spoko tyle ze watek z 2010 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrym certyfikowanym terapeuta NDT Bobath jest Beata Wasicka, cwiczyla nasze dzieci i w owi i prywatnie Dziewczynki bardzo ja lubily i robily postepy z zajec na zajecia takze polecam Jej nr tel to 505 564 410 wiem ze planowala otworzyc wlasny gabinet
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też polecam Panią Beatę Wasicką. Mój syn jest wcześniakiem z 29 tc i pani Beata ćwiczyła z małym 2x w tygodniu. Teraz synek raczkuje, siada i nawet zaczyna wstawać a jeszcze nie ma roku urodzeniowego (skorygowane 9 m-cy). Rehabilitantka super, ma fajne podejście do dzieci. Szczerze polecam!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem zawodu fizjoterapeuta dziecięcym i prowadzę prywatna rehabilitacje w domu małego pacjenta To mój nr kontaktowy 501-407-863
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My robiliśmy tak: zapisaliśmy sie do OWI, gdzie chodziliśmy raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Jednocześnie mieliśmy prywatnie rehabilitantkę na 10 spotkań, potem przerwa i znowu 10. Rehabilitantka nas przeszkoliła i sama z dzieckiem codziennie ćwiczyłam. (Zrobiłam też zdjęcia w trakcie ćwiczeń żeby wiedzieć jak trzymać dziecko).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My od roku jesteśmy pod opieką OWI w Gdyni. Metody nie dobierają, jadą wszystkich Bobath'em. Efekty były, ale niewielkie. Do tego kolejki niemiłosierne, system zapisów miesiąc, dwa do przodu, a jak wypadnie wizyta, bo maluszek się np. rozchoruje to na kolejne wizyty czeka się nawet dwa miesiące!

Zdecydowaliśmy się na rehabilitację w domu. Poprosiłam w OWI o namiary na rehabilitantów którzy przyjmują w domu i dostałam namiar na Panią Bożenę z Rumi. Ona cwiczy tylko Wojtą i powiem Wam, że żałujemy z mężem że nie zdecydowaliśmy się wcześniej. Postępy w tempie geometrycznym. Po dwóch tygodniach mała zaczęła raczkowac, kolejne 4 tygodnie i mała sama staje! Oczywiście to cwiczenia dla rodziców o mocnych nerwach, ale trzeba się zdac na doświadczenie rehabilitanta i zaufac mu. Polecam. Nam wystarczyła wizyta 2 razy w miesiącu. 100 pln za wizytę. Warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o tak, Pani Bożenka z Rumii jest cudowną osobą i super rehabilitantką :)
Chodziliśmy do niej do OWI w Gdyni ale też rehabilitowała prywatnie naszą córę w domu :) oczywiście metodą Vojty, która daje bardzo szybkie efekty, w naszym wypadku wręcz natychmiastowe.

W OWI zlecono nam rehabilitację Bobathami, ale przypadek sprawił, że na pierwszej rehabilitacji trafiliśmy na Panią Bozenkę, która była w zastępstwie innej Pani do której mieliśmy iść :) no i przepisałam się do niej na Vojtę :) Tylko P. Bożena jako jedyna rehabilituje Vojtą w OWI w Gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odnośnie Pani Bożenki, jakie ma nazwisko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bożena Berent
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaka jest cena za taką wizytę domową?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W poście wyżej jest napisane, że 100 zł
jak my rehabilitowaliśmy to było 80 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rehabilitacja dzieci zajmuje sie tez fundacja dobroczynca, maja bezplatne przedszkola,dowoz dzieci no masa masa specjalistow

zadzwon tam na pewno nie odmowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.fizjoterapia.biz
Polecam rehabilitację u P. Maćka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobom z Warszawy i okolic polecam rehabilitacje Anny Wysockiej z Warszawy http://rehabilitacjadziecieca.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Warto sprawdzić sobie przychodnię Enel-Med, podaję namiary jakby ktoś był zainteresowany - https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/uslugi-medyczne/rehabilitacja oni mają oddziały na terenie całego kraju, mają dobrych specjalistów, także można spróbować się do nich zgłosić. W skład ich grupy wchodzą również dwa szpitale zlokalizowane w Warszawie oraz klinka medycyny sportowej. Taka opieka jest prywatna, wiadomo, że opieka dostępna w ramach NFZ jest niewystarczająca, niestety przeważnie trzeba radzić sobie na własną rękę. Ja mam nadzieję, że nadejdą takie czasy, że się to zmieni, w końcu płacimy składki za opieką zdrowotną, powinniśmy móc z niej skorzystać bezpłatnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam jak dla mnie jest jedynym miejsce w Polsce która sprawdziło się idealnie przy rehabilitacji mojego syna rehabilitacja niemowląt Rzeszów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rzeszów? Co co głupi sposób na własną reklamę. Już wszystkie mamy z Gdańska ruszają do Twojego gabinetu do Rzeszowa. Nie klikajcie, to jakiś spam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poszukiwałam dobrego rehabilitanta dla mojego dziecka. W końcu znalazłam i to chyba jedyna klinika w regionie co oferuje tak profesjonalną Rehabilitacja dzieci Rzeszów. Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rzeszów? To chyba nawet nie po drodze :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I uważasz, że Rzeszów to region dla Trójmiasta? Widziałaś na mapie jaka odległość dzieli okolice Rzeszowa od okolic Gdańska czy Gdyni? Ja wiem, że reklama dźwignią handlu, ale to już kpina...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ostatnim czasie mojego syna właśnie strasznie bolał kręgosłup w ostatnim czasie, dlatego zdecydowaliśmy się na kinesiology taping . Dzięki czemu zmniejszyły się dolegliwości bólowe co nas bardzo cieszy, a syn już nie narzeka na ból, więc taka terapia okazała się naprawdę bardzo skuteczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na śląsku polecam https://wypozyczalniamilmed.pl/rehabilitacja/ prowadzone przez rehabilitantów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

wakacje dla dzieci - jaki obóz wybrać ? (62 odpowiedzi)

czy ktoś mógłby mi polecić jakieś sprawdzone obozy dla dzieci? Moja córa ma 10 lat i w tym roku...

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

do góry