Widok

Panny Młode sierpień 2012

Wesele Temat dostępny też na forum:
a co .. My też możemy mieć swój wątek zapraszam Kochane :) jak przygotowania???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No pewnie że możemy :)

Ja teraz czekam na zaproszenia i już się boję tego jeżdżeni po całej Polsce... U mnie problem polega na tym, że ślub w Gdańsku, studiuję i pracuje w Poznaniu, a rodzina jest z jeszcze innych rejonów, więc sobie pojeżdżę z narzeczonym :P
A z innych rzeczy to mam już zarezerwowana mszę, salę, zespół, fotografa, kamerzystę, suknia i welon wiszą w domu :) Powoli kompletuję napoje gazowane i wina, jak jest jakaś dobra promocja. I to chyba na tyle na razie...
A jak to wygląda u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też czekam na zaproszenia, ale chyba większość wyślemy pocztą ;) Mszę, salę, fotografa i zespół tez mamy. Suknia zamówiona ale jeszcze nie przyszła i w sumie dobrze bo zamówiłam też buty, które będą za jakieś 3 tygodnie więc mam nadzieje, że do tego czasu z salonu nikt się nie odezwie ;) została mi bielizna ale jakoś nie mogę się do tego zabrać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedna odważna i założyła wątek :) well done :)

Sala, noclegi,foto, dj, kościół, zapisani na nauki, zamówiona suknia, gotowe zaproszenia, prezenciki dla gości są, dużo litrów pepsi też. Makijażystka i fryzjerka znalezione no i to chyba na tyle. Myślę, że w okolicach maja bardziej będziemy coś ogarniać, bo na razie to sama nawet nie wiem co trzeba załatwić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie, że i my możemy mieć swój wątek :)
my póki co mamy już:
salę, godzinę w kościele, kamerzystę, fotografa, orkiestrę.
wódkę, winko, soki pomarańczowe, fanta, sprite, pepsi
podwiązkę (pożyczoną), krawaty (też pożyczone), koszule (dla młodego i świadka), suknia zaklepana wisi w wypożyczalni, buty
księgę gości weselnych, zaproszenia i zawiadomienia w trakcie robienia i rozdawania
nauki przedślubne i wspaniałe poradnictwo
obrączki
autko

i teraz w najbliższym czasie przyjdą naklejki, kupujemy piffko i wodę ;)

z każdym miesiącem coraz więcej rzeczy już mamy i coraz więcej jest do przodu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ooo jak fajnie;) Melduję się;)

My już mamy prawie wszystko. Z ważniejszych rzeczy to zostały wino i piwo oraz soki i napoje gazowane. No i te pierdołki typu podziękowania dla gości, zrobić wizytówki, zawieszki na wódkę, itp. Mój narzeczony już prawie cały ubrany (czekamy tylko jeszcze na muszkę i pas - ma przyjść lada dzień). Zaproszenia już mamy, ale nie wiem kiedy zacząć rozdawać (potwierdzenie mamy do 15 czerwca) - pewnie tak w maju zaczniemy (wyjątek: rodzina zza granicy, która przyjeżdża na święta). Hmm no a za jakiś 1-2 tygodnie odbieramy obrączki od pana Czarkowskiego.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mamy obrączki od p. Czarkowskiego - śliczne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też chcieliśmy w maju zacząć rozdawać, ale tak wyszło, że znajomym i rodziną z którymi się spotykamy, to już daliśmy. Reszta jakoś później
Moja suknia będzie gotowa gdzieś za 1,5 miesiąca. Mam przyjść na przymiarkę z butami i biustonoszem. Jak jestem na zakupach to zaglądam do obuwniczych, niestety nie mają butów ani ślubnych ani w taki kolorze jakim bym chciała, nawet sklepy typu: Ryłko i Gino Rossi nie mają butów ślubnych. Salon sukni ślubnych zostają, ale wydaje mi się, że ceny mają z kosmosu.Chyba, że się mylę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich, my tez mamy już prawie wszytko, napoje, alkohol, obrączki, nauki za sobą, sukienka i garnitur też zakupione, z takich poważniejszych spraw to zostały nam zaproszenia :/ nie możemy się za to zabrać, już rok planujemy ślub a lista gości jest cały czas problemem (tak delikatnie bym o ujęła) problemem jest też moje nazwisko po ślubie oj. będzie ciężko...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosiulek a ile planujesz wydać na buty ?? ja swoje kupiłam w salonie ślubnym za 260 zł, są skórzane więc koleżanka podsunęła mi pomysł żeby je później przefarbować na wybrany kolor, ona tez tak robi więc efekt zobaczę w czerwcu no i 260,00 zł nie pójdzie na darmo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Natalina: nie mam limitu w sumie, ale majątku też nie chcę zostawić. Myślę że do 300 zł to kupię porządne,skórzane i przede wszystkim wygodne buty.
Farbowanie, nie jest to głupi pomysł :) Chociaż jak dla mnie to bez różnicy, bo ja normalnie to nie chodzę w butach na obcasie, więc i tak będą leżeć i się kurzyć :/
Chociaż jak będę żoną(hahah jak to brzmi śmiesznie:D ) to może mi się odwidzi ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My z ważnych rzeczy to mamy suknię (przymiarka w lipcu, póki co wisi w salonie), białe buty, garnitur, pas i muszka, buty dla mojego T., bielizna, zaproszenia (sami robiliśmy, a planujemy w maju zacząć rozdawać), fotograf, dj, godzina mszy zarezerwowana. No chyba o niczym nie zapomniałam...
Jeśli szukacie białych butów i nie chcecie wydać na nie fortuny i nie przeszkadza Wam ze buty nie sa ze skóry to polecam na hali w centrum Gd. jest bardzo duży wybór - różne modele. Ja kupiłam na stoisku w rogu hali za ok 139zł. Są bardzo wygone. Także plecam jak ktoś by chciał.
A tak to luz póki co - jeszcze jest czas:) Takze napoje, alkohol itd. będziemy kupowac w dalszej perspektywie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W koncu ktoś założył dla nas wątek :) a więc tak co ma zrobione:
obrączki są już w domku, sukienka się skraca, butki są , podwiązka jest zaproszenia i zawiadomienia tez już są wypisane i niektóre za granice wysłane,dj jest, kamerzysta jest fotograf jest , kucharka i kelnerki sa, reczy na sale w połowie, alkohol jest no i połowa napojów i soków kupiona, chyba z tych takich ważnych reczy mam już sporo załatwione....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapomniałam dodac ze nauki i poradnie miałam juz załatwiona w pazdzierniku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja sie dołączam my to w sumie mamy wszystko Kosciół , sala, fotograf + kamerzysta, Dj, auto, autokar, cukiernia, ubiór pana młodego sukienka zamówiona ,dodatki są , wódka , nauki przedmałżeńskie ,kwiaty zamówione, makijazystka
Zostało do kupienia winko , napoje i soki
nadal jestem w poszukiwaniu bizuteri i fryzjerki byłam w jednym salonie ale niebyłam zadowolona .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a ile czasu trwa ta poradnia zdąże załatwić ja tydzien przed slubem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w poradni masz 3 spotkania chyba po 2h
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my jesteśmy w trakcie poradni- zostało 1 spotkanie :), a nauki zrobione. Bieliznę mam, była mi potrzebna do przymiarki :) Dziś mama narzeczonego kupiła nam coca-colę, jest w biedronce- 2x1l za 5 zł, więc chyba całkiem spoko cena :) Wcześniej kupiliśmy cin- ciny. Z wódka jeszcze trochę poczekamy, pewnie jakoś do maj.
jeszcze nie mamy obrączek, dziś oglądaliśmy w aparcie, a ile mniej więcej płacicie za nie u Czarkowskiego? bo chyba musimy tam też pojechać...
Winietki i zawieszki też zostawiam sobie na później.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysmy mieli swoje złoto i za obrączki, które wyszły przepiekne razem z grawerką zapłacilismy 370zł ( w salonie ich cena jest 2700zł)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paulen mój przyszły w Aparcie zobaczył obraczki tak mu się spodobały że tylko te i koniec ale poszliśmy popatrzeć po innych jubilerach i znalezlismy te same obrączki i o 1200 tańsze w Gdyni jubiler goldex .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja się tu melduję :)
My jak na razie to mamy kościół, sale, kamerzystę, fotografa, zespół, dj na poprawiny, suknia się szyje, wódkę, zaproszenia rozdane...
Szukam butów, poradnie i nauki chcemy załatwić jakoś w maju lub czerwcu, cały ubiór mojego P chcemy załatwić jakoś w lipcu :) aha i obrączki mamy zamówione, na święta już powinny być :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja napiszę kilka słów :)
Mam już suknię, welon, bieliznę, podwiązkę, biżuterię. Makijażystka i fryzjerka- zarezerwowane. Zespół, fotograf, kamerzysta- podpisana umowa. Kościół i poradnia- załatwione. Msza w kościele- zarezerwowana, sala weselna wraz z dekoracją- również. Zaproszenia- w trakcie rozdawania i rozsyłania. Nocleg dla gości- wpłacona zaliczka. W przyszłym tygodniu wybieramy sie do Czarkowskiego zobaczyć obrączki. W maju zaczniemy poszukiwania butów dla mnie i stroju PM. Napoje i alkohol.. w lipcu- wtedy jest mnóstwo promocji. Kurcze, nawet nie wiedziałam, że już tyle mamy załatwionych spraw :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My u Pana Czarkowskiego płaciliśmy za obrączki 5mm szerokości obydwie klasyczny wzór - nie półokrągłe tylko takie ala kwadratowe i soczewkowe(nie mieliśmy swojego złota) z grawerem 1450zł. Na prawdę polecem bo podobne widzięliśmy w Kruku i cena była wyższa - jeśli dobrze pamiętam ok.2400zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej dziewczyny :)
my z narzeczonym bardzo polecamy p.Czarkowskiego. Bez własnego złota to 1630zł za 4 i 5mm dwukolorowe,soczewkowe. Można przyjść z własnym projektem,więc jak macie już upatrzony wzór to myśle,że warto podjechać i poprosić o wycene, bo naprawde warto,a jak macie jescze jakieś swoje stare złoto to tym bardziej :) ja miałam swój jeden kolczyk, bo drugi gdzies już dawno temu zaginął i prosze przydał się jak nigdy :) zawsze pare zł oszczędzone.Polecam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ceny, które podajecie za obrączki są śmieszne :) Byłam ostatnio u zwykłego złotnika w Gdyni i powiedział, że szerokość 5 i 5,5, białe złoto zwykły "kawałek rurki" bez wymysłów to 2800. Skąd cena 1630? No chyba, że to za sztukę albo żółte złoto....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my mamy salę,kościół,zespół,fotografa i kamerzystę,obrączki,wódkę,a suknia się szyję. Zaproszenia w drodze mam nadzieje że niedługo dojdą to pojeździmy po rodzince :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Grubość tak naprawdę nic nie mówi o tym ile tam złota jest w środku. Ktoś może mieć 5,5 mm ale będzie tam ok. 3 g złota, więc ceny nie są udziwnione i śmieszne ,tylko pewnie dotyczą lżejszych obrączek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosiulka - ja buty zamówiłam w salonoe first lady w pruszczu gdańskim - polecam.

Można wybrać:
- jaki materiał (są 3 różne w 2 kolorach)
- jaki czubek (tych do wyboru jest z 20 ;) )
- jaki obcas (wysokość i kształt)
- jakie ozdoby

Mnie buty wyniosły 205 zł - jeszcze na nie czekam :)
A są dokładnie takei jak chciałam, w kolorze identycznym jak sukienka i przede wszystkim wygodne - taką mam nadzieję :) bo mierzyłam takei rozmiar większe i rozmiar mniejsze niż mój bo akurat Pani nie miała w moim rozmiarze :) obcas niziutki, bo i tak go nie widać :)

Buty tej samej firmy (WITT) w Agnes mieli dużo droższe i zamówienei tylko z półki, a mieli mało niskich
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
madzienkaja, wielkie dzięki za informację, jak znajdę wolniejszy dzień to pojadę na wycieczkę do Pruszcza :) Choć na 90% jestem zdecydowana, żeby mieć pomarańczowe buty :)) Ale zobaczyć białe, też nie zaszkodzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ryłko w Alfie na Przymorzu ma!! Info sprawdzone 3 tyg temu tam właśnie dostałam buty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja się też udzielę, a co ;) nam został do załatwienia tort, napoje + alkohol, ubiór mojego przyszłego. Projekt zaproszeń mamy wybrany, ale zamówimy na początku maja, poradnia przy kościele w trakcie majowych spotkań z księdzem i to chyba tyle. :) Kieca wisi w domu, buty stoją, biżu jest, podziękowania też, a winietki czekają na wydrukowanie (robimy sami).
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam nie zamierzam oczywiście nikogo przekonywać do kupna obrączek u Pana czarkowskiego, jednakże jak ktoś wyżej napisał to wiadomo zalezy cena od wzoru, grubości obrączki oraz próby złota, a także czy ma diamencik, czy łączone jest złoto białe z żółtym. My mamy oboje 5mm grubości i próbę tą dobra czyli jeśli dobrze pamiętam 0,585. A cena za obydwie to było 1450zł. A wiadomo cena zalezy też gdzie sie pójdzie (jaki jubiler).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałam tylko dodać, że nasze obrączki są "proste", tzn. bez diamencików, nie łączone złoto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co słyszałam, białe złoto jest sporo droższe, więc chyba wszyscy piszą o żółtym, więc stąd tak niskie ceny.

2800 to cena za proste obrączki bez diamantów, wzorków. Proste, jakby uciąć kawałek rurki metalowej.Tylko białe złoto.

Wychwalany p. Czarkowski z białego złota robi tak samo tanio? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mówiąc nie wiem, jak kształtują sie ceny u niego obrączek z białego złota (nas żółte interesowało). No ale ma duży wybór wzorów także myślę, że można sie przejechać i spr. jakie wzory i jakie ceny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zamówiliśmy u pana Czarkowskiego mieszane żółte złoto + białe złoto. Jeszcze ich nie odebraliśmy, więc jeszcze nie wiem jak efekt (ale na pewno dam znać). Co do białego złota to nie jest "oszukane" jak robią niektórzy jubilerzy, że tylko góra obrączki jest powleczona białym złotem - u niego cała wstawka jest taka (nie wiem jak to wytłumaczyć, mam nadzieję, że zrozumiałyście). Moja obrączka ma dodatkowo 3 cyrkonie. Za komplet płacimy 1700 zł (nie mieliśmy własnego złota). Mam jeszcze zniżkę do tego pana 10% jakby któraś chciała to mogę dać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie przeglądam jego stronę, ładne te obrączki niektóre :). Chyba się przejadę dziś i dowiem ile kosztuje taka przyjemność, może ten w Gdyni przesadził z ceną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam jeszcze, że mamy grubość 5 mm, a waga 9 gram - nie wiem czy to dużo czy mało za taką cenę, bo się za bardzo na tym nie znam :) My od razu powiedzieliśmy mniej więcej w jakiej kwocie szukamy (nasze obrączki kosztowały niecałe 1900, ale mieliśmy zniżkę i wyszło 1700) - jak już mówiłam mam jeszcze jedną taką zniżkę (z targów ślubnych), mogę komuś podarować :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się wie ile kosztują obrączki, to można podać ramy cenowe:) Ja nie mam rozeznania. Aparty, Kruki i inne sieciówki- nie biorę tego w ogóle pod uwagę.
Cena 2 800 za proste obrączki u zwykłego jubilera/złotnika, wydaje mi się za wysoka.
http://pieczonka.avx.pl/allegro/k41.jpg
To chyba nie może kosztować prawie 3 000 zł ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosiulek, smieszne ceny. Jedz to sama sie przekonasz. My mamy mieszane złoto, więcej białego, i cena jeszcze po obniżce 10% :) A że ceny są o wiele wyższe u innych jubilerów, sami się przekonaliśmy jak zaśpiewali 2600 za jedną obrączke :o
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja bym bardzo chciała tą zniżkę jak jeszcze masz ja do oddania :) Myślę, że się przyda, skoro tak dużo osób go zachwala :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paulen nie ma sprawy mogę Ci dać zniżkę ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No nie wiem czy ma takie super ceny niskie... byłam tam dziś. Cena za komplet, bez kamyka, białe złoto, 4mm i 5mm, soczewka, 2700 :) Także ceny mocno przereklamowane niestety.

A co do zniżki 10% sam zapytał czy mam i czy chcę ulotkę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosiulek a byłas u jubilera goldex w Gdyni na 10 lutego może tam cos znajdziesz !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tigress: Nie jeszcze nie byłam, na razie tylko 2 miejsca odwiedziłam. U tego Czarkowskiego jest mega duży wybór i tamte za 2 700 bardzo mi się podobają, ale nie za taką cenę u zwykłego jubilera. Nie chodzi o to że nie mamy kasy, ale za prawie 3 tysiaki, to obrączki mogły by trochę urwać d*p... :) tak mi się wydaje.

Goldex, podjadę może w piątek, już mniej więcej wiem co będzie nam pasować, więc będzie łatwiej! dzięki za info :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jezu...dziewczyny...ja nawet sukienek oglądać nie byłam....nawet o zakupie nie myślę:D:D a termin mam na 25 sierpnia:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale żeby nie było mamy salę, fotografa i zespół:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My również się podpinamy. Termin ślubu 04.08.2012 :)
Ceremonia ślubna w kościele Św. Jerzego w Sopocie - Drogie panie jeżeli przeczyta mój wpis para, która pobiera się w tym dniu co my oraz w tym samym kościele w Sopocie o godz. 15.00 prosimy o wiadomość - chodzi o dekorację.
*Restaurację zarezerwowaliśmy w Hotelu Villa Aqua w Sopocie.
*Tort na zamówienie (foto) oraz ciasta ~ cukiernia Sowa.
http://images38.fotosik.pl/1455/679b4699ca79414d.jpg[/ img]
*Alkohol tzn. wódka + wino już wybrane :)
*Videokamerzysta ~ zdecydoaliśmy się na zikpomorze
*Fotograf ~ hmm.. nie wiem jeszcze tylu ich jest, że ciężko cokolwiek wybrać :(
*Zespół weselny Magic ~ http://www.zespolmagic.pl
*Dekoracja kościoła i sali ~ Studio Florystyczne Glorioza http://www.glorioza.net - super sympatyczna kobietka,polecam.
*Zaproszenia będę zamawiała w tygodniu; jak odbiorę wstawię zdjęcie. Wybrałam kolekcję Princeton z http://www.zaproszenia.com.pl
Chyba już większość wypisałam :) Co do naszych stroi hehe to ja niestety nie potrafię się zdecydować na żadną suknię. Szukam czegoś w stylu księżniczki.Co myślicie o takiej:
image
image
*Buty będę miała niestandardowo srebrne Ch. Louboutina.
*Dodatków jeszcze nie dobrałam ze względu na suknię :)
*Pazurki będę robiła na Przymorzu :)
*Makijaż p. Karolina Mudlaff
Natomiast mój narzeczony szyje garnitur na miarę.

Pozdrawiam Was gorąco pary młode :):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi ta suknia za bardzo się nie widzi. Ale chyba nie ocenię obiektywnie bo za bardzo mi się princeski nie podobają..

Gosiulek - jak coś wybierzesz (chodzi o obrączki) to daj znać, jestem ciekawa :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
niulek: A jakie wybraliście, zwykłe płaskie czy soczewkowe( cokolwiek to oznacza, jak mierzyłam nie czułam różnicy)?
Bo soczewkowe są droższe niż te normalne, więc cena którą napisałam dotyczyła soczewkowych. dodatkowo 200 zł brylant ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba zależy za jaki brylant - my płaciliśmy 150, ale ja chcialam kilak małych. my wybraliśmy soczewkowe - ja osobiście czułam dużą różnicę. na pewno większa różnica jest na szerszych obrączkach (5mm w górę) na obrączce 4mm faktycznie różnicę czułam mniej :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosiulek - My wybraliśmy zwykłe, też mierzyłam soczewkowe, ale też nie widziałam zbytniej różnicy (poza ceną oczywiście). Cyrkonie mialam w cenie, ale pan też mnie namawiał na brylant - jeden 180 zł. Wzięłam zwykłe z cyrkoniami :) A za soczewkowe doliczał około 500 zł, więc wtedy nasze obrączki by kosztowały około 2500 zł :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
On nawet mnie na nic nie namawiał. Jak się zdecyduję, żeby mieć kamień, to oczywiście jakiś brylancik(mam mało biżuterii, więc mogę zaszaleć) mówił, że taki 2mm-200zł.
Tak dokładnie soczewka 500-700 zł więcej.
-zwykłe, standardowe, płaskie ważą mniej więcej 9-10g(przynajmniej te co mi się podobał)
-a te soczewkowe ok 13g.

Muszę popytać znajomych jakie mają :)
Mamy jeszcze sporo czasu więc jak nie ten to inny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tymi obrączkiami Gosiulek u P. Czarkowskiego 2700 zł to powiem Ci że mega dużo :((( Naprawde w szkou jestem. Nie wiem czy złoto tak podrożało czy P. Czarkowski na fali popularnosci weselnika ;) podniósł ceny.
My płaciliśmy za obrączki u tego pana ok 1900 zł zółte złoto + białe , ja w swojej mam 1 diamencik. Mi się to wtedy wydawało nie mało chodź wyszły śliczne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Także się podłączam :)

ślub: 24-08-2012
Kościół: Św Maksymiliana Kolbe Gdańsk Suchanino
Wesele: Hotel Amber Gdańsk Suchanino
Fotograf: Tomek Stefunko
Video: Maribu
DJ + Wodzirej: Brygada S
Obrączki: Czarkowski - POLECAM - są piękne, mamy je w domu, a jako, że łączyliśmy 3 modele, to miałam trochę stres :) - a wyszły ładniejsze niż sobie wyobrażałam, także polecam :) Mieliśmy sporo złota swojego bo ponad 33 gr , dopłacaliśmy 133 zł
Wódka: mamy od hotelu, jako, że to wesele w piątek
Sukienka: First Lady - Herm's Fritzi - zamówiona, pierwsza przymiarka w maju lub czerwcu
Buty: WITT - wybierałam wsyztsko z katalogu: materiał satyna (to to co się nie świeci), kolor śmietankowy, czubek zaokrąglony, obcas niziutki 3,5 cm + delikatna ozdoba
Nauki - zakończone
Poradnia - dziś drugie spotkanie
Fryzjer - Andrzej Jodełko

NIE mamy:
- garnituru i reszta garderoby dla przyszłego męża (ale to brzmi :D) - macie jakieś miejsca gdzie kupić??
- dekoracja sali i kościoła oraz samochodu i bukiet - polecanie kogoś?? ceny mnie zabijają 2500 za dekorację sali i kościoła trochę mnie powala....
- zaproszenia, winietki, księga gości - wybrane wzory, ale nie zamówione
- welon - nie mam pomysłu jaki :)
- wino - gdzie kupujecie i jakie? ja nie piję wina i się kompletnie na tym nie znam.. no i ile? wesele mamy na 70-80 osób
- makijaż - macie kogoś sprawdzonego?
- samochód - może pojedziemy mojego taty Jetta :) bo ceny wynajmu też są powalające
- biżuteria
- pomysłu na panieńskie ;)
- torty ciasta, ale chyba jednak sowa, deker ma powalające ceny ;)

Pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam już:
- sale, noclegi, kościół ( ale jeszcze bez nauk itd)
- suknie mam ( ale dodatków jeszcze nie)
- zaproszenia z allegro - powoli rozdajemy
- foto - kamera - zachwyciłam się filmem znajomego i odrazu w zeszłym roku zarezerwowałam termin,
- orkiestra - załatwiona
- wódka - sobieski - jeszcze dokupimy trochę

A co do napoi widziałam że już większość z Was ma napoje, jakie macie daty ważności?
Bo na jakiej promocji 1 l napoi bym nie była terminy sierpień lipiec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobitki ja odebrałam z Lubym obrączki od Pana Czarkowskiego w zeszłym miesiącu za dwie z białego złota 4 i 5 mm soczewkowe zapłacili byśmy ok. 1.800 mieliśmy trochę swoje złota i ulotkę - 10% i zjechaliśmy do ceny ok. 1.100,00 według mnie bardzo się opłacało ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Natalinda: co to znaczy"trochę swojego złota"?
Jak on to liczy? Jak się przyniesie do niego np złoty łańcuszek ,to on to liczy jako złom? czyli 1 g= ok 90 zł, czyli łańcuszek 5 g to od ceny obrączek należy odjąć 450 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a może lepiej niż mówić 4, 5 to powiedzcie ile gram maja wasze obrączki to bardziej będzie miarodajne.
My swoje zamówiliśmy z mieszanego złota w Goldexie 6 mm w sumie ok. 10 g mają (w zeszłym roku zapadliskom za obie 2200 zł)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosiulek powiem Ci, że my zamówiliśmy u P. Czrakowskiego obrączki dwukolorowe, soczewkowe z 3 brylancikami i płacimy koło 2900.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myzłota mieliśmy ponad 33 gramy (chyba dokladnie 33,56 z tego co pamietam) dopłacaliśmy u pana czarkowskiego 133 zł. Obrączki 2 kolorowe, własny wzór, 5 małych brylancików (po 150zł/sztukę), soczewkowe.

Na cenę obrączki składa się:
- 200 zł za gram złota w obrączce (w złomie 85 zł)
- do85 zł za gram robocizny (w zależności od wzoru)
+ kamienie ( w zależności od wielkości 150zł za kamień w górę)

jeśli masz swoje złoto jest ono rozliczane jako 1:1 jak w obrączce, nadwyżka (tak jak mieliśmy my) idzie już po cenie złomu.

Dodatkowo Pan czarkowski odlicza ile tam procent na "odpady" więc faktycznie nam odliczył około grama.

Jedyne zastrzeżenie, które mam, to ze jak wyliczał nam cenę to liczył, że obrączki będą ważyć 12 gr - i od tego liczył cenę złota i robocizny, a wyszły 10 gr więc uważam, że różnica powinna zostać zwrócona. Zwróciłam na to uwagę dopiero w domu niestety :(

czyli przy 5 gramowym łańsuszku masz - 1000 zł :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kompletnie chyba nie rozumiem tego wyliczenia...

85zł(za gram mojego np łańcuszka, który np waży 13g-tyle ile obrączki soczewkowe) to jest:85x13=1105 zł
80zł robocizny x 13g = 1040
+ 200zł kamień
=2 345 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a co z tortami?? macie jakieś pomysły?? ja nie mogę się zdecydować na cukiernię ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my wybraliśmy cukiernie kandulski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy z cukierni WANT :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy Twoich wyliczeniach gdyby obraczki wazyly 13 gr mialabys normalna cene (bez swojego złota)
- 13gr x 200 zł za gram złota = 2600 zł
- 13gr x 85 zł za robociznę obrączek soczewkowych = 1105
- 200 zł za kamień =
3905

Gdy masz sój łańcuszek ważący ponad 13 gr (część odliczana jest na odpady) płacisz po prostu 1305.

Gdy masz np 20 gr złota, to zostaje Ci 7gram
i te 7 liczone jest po 85 zł.

gdybyś np miała 10 gram swojego złota, a obrączki ważą 13 gram, to 10 gram masz za friko i płacisz:
3 pozostałe gramy złota x 200 zł
13 gram x 85 robocizna
+ kamień 200.

Jakbyś chciała, to mam jeszcze ulotkę -10% ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
madzienkaja: Dzięki! :) ps. Też mam ulotkę :)

Byliśmy w Goldexie w Gdyni. Obrączki te same co u Czarkowskiego a o 700 tańsze( soczewkowe) :) Nie wiem jak to możliwe.
Mój łańcuszek to ok 9 g, więc jeszcze jakieś 700zł nam zjedzie z ceny :) Będziemy niedługo zamawiać chyba :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,

zastanawiam się także nad wyborem fryzjera i koleżanka poleciała mi Andrzeja Jodełko, czy któraś z was była u niego na próbnym czesaniu lub widziała jego fryzury?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tam bylam 4 lata temu na slub siostry (czesal mnie, moja mama i siostre - panne mloda), bylam juz o niego na probnym w czerwcu :) (swiadkowalam na slubie przyjaciolki), i teraz bede miala druga probna na panienski ( w ta sobote). jesli bedziesz chciala Andrzeja to w sezonie trzeba sie do niego zapisywac z duzym wyprzedzeniem :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
malenkagda,
jak dla mnie przecudna suknia (sama po cichu marzę o takiej księżniczkowje) a za srebrne buty od Louboutina szacun :) duża odwaga na ślub, ale na pewno będziesz wyglądać pięknie!

_______________________________________
http://www.facebook.com/waszafotografiaslubnaKONKURSY dla Par Młodych - do wygrania całodzienna sesja plenerowa i zniżki na usługi fotograficzne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziewczyny, macie już wybranych świadków? :) Jeśli tak to czym się kierowałyście przy wyborze? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My świadkow wybraliśmy jeszcze przed terminem ;-). Moja przyjaciołka od zawsze ;-). Jest to po prostu bardzo bliska mi osoba, która jest w moim życiu w każdym ważnym momencie.
Drugim świadkiem jest bardzo dobry kolega mojego D. ;-). Początkowo miał to być iego brat cioteczny, ale dzieli ich 500km więc wybraliśmy kogoś kto jest bliżej ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie miałam problemu z wyborem - moja siostra i najlepszy przyjaciel mojego narzeczonego ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powierzacie jakieś super zadania, angażujecie itd czy świadek dla Was to tylko ktoś kto podpisze papierek w koście/urzędzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy wyborze świadków kierowaliśmy się głównie tym czy nam pomogą, np. zawieźć napoje na sale, porozstawiać wizytówki w dzień wesela, pomogą podczas polter, a także podczas wesela - jak będzie trzeba to wytrzasną to spod ziemi tak abyśmy my nawet o tym nie wiedzieli (w tym sensie, że jak będzie jakiś problem czy coś w tym stylu to my jako para młoda nie będziemy się musieli niczym w nasz dzień denerwować, bo oni to załatwią - mam nadzieję, że napisałam to zrozumiale) :) Nie chcemy świadków, którzy będą tylko ładnie wyglądać..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak czytam, to strasznie drogi ten Czarkowski, tym bardziej że sam nie robi tylko od innych producentów ma, i 150 za brylant to drogo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak nie robi? ma obrackzi od innych producentów, ale sam też robi. nam łączył 3 wzory np, bo sie nie moglismy zdecydować :)

a co do ceny, to kwestia tego co by się chciało przecież.

kolezanka płaciła za brylant w gdyni 180 zł i ma do tego mniejsze :) znalazłaś gdzieś taniej niż 150 zł??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz wybór był prosty z mojej strony siostra a mojego P. dobry kolega , a mam takie pytanko nasz swiadek pracuje w Akademi marynarki wojenej i zastanawia się czy ubrac mundor czy normalny Gajerek ? co wy byscie wybrali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym wybrała normalny garnitur bo inaczej przyciągnie uwagę wszystkich gości na siebie i będą się na niego patrzeć zamiast na pana młodego, ale to Wasz wybór :)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na świadków mamy mojego brata i brata mojego T.:) także dwóch facetów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tigress: normalny garnitur. Gdyby Twój narzeczony pracował w AMW, to spoko, ale świadek to jak dla mnie trochę przesada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ahaa i jeszcze jedna sprawa:)
Czy któraś z sierpniowych panien młodych bierze ślub w kościele w Gdyni Orłowie pw. Matki Boskiej Bolesnej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli chodzi o obraczki polecam zamowienie przez Internet,
moze Wam w tej chwili wydac sie to smieszne ale ja za swoje przeplacilam 600 zl - bo moglam je zamowic bezposrednio od producenta (Stelmach) za 1300 zl zamiast 1900- wystarczy wybrac u zlotnika model a potem poszukac w necie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już za cztery miechy o tej porze, to ja będę w kościele :) a za godzinkę już będę żoną! :)

coraz bliżej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj u mnie wypadają 4 miesiące, pewnie o tej porze dopiero wstanę hehe :) Kurcze, niby jeszcze dużo czasu, ale pamiętam jak się śmiałam, że zostało jeszcze prawie 11 miechów jak się zaręczaliśmy :)

Za tydzień mamy nauki weekendowe, trzeba skombinować zawiadomienia i winietki, powyjaśniać parę rzeczy z hotelem...i wiele, wiele innych o których nie wiem i nie pamiętam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sala, kościół załatwione, zaproszenia w druku. Właśnie mam dylemat bo napisałam gościom żeby dali odpowiedz do 15 czerwca a ślub jest pod koniec sierpnia... ale z drugiej strony mamy dużo przyjezdnych i muszę załatwić wcześniej hotel... Zaproszenia będę rozsyłać/rozdawać w ciągu najbliższych 2 tyg więc półtora miesiąca to chyba wystarczający cza na deklaracje. Co myslicie?
Sukienka już wisi w szafie, buty też już są, reszta dodatków stopniowo się zamawia;)
Najgorszy problem mam z biżuterią.... Gdzie kupujecie dziewczyny? Bo ja niczego nie mogę znaleźć!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obrączki, kamerzystów, fotografa i DJ'a tez juz mamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za niecałe 4 miesiące będzie po wszystkim. Ostatnio zastanawialiśmy się z lubym co właściwie zmieni się po ślubie.. i doszliśmy do wniosku że niewiele. Kochamy się, mieszkamy razem, znamy swoje wady, a jakie sa wasze przemyślenia?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrealizowane:
-najpiękniejsza suknia ślubna :) ->Ola, jesteś niesamowita!!
-poradnia, nauki
-spisany protokół przedślubny
-obrączki
-70% zaproszeń rozdanych
- wszystkie napoje
-wypróbowany lakier hybrydowy na pazurkach (istna rewelacja- polecam z czystym sumieniem)
-dietka rozpoczęta, na liczniku 2,5kg mniej :D

Do załatwienia:
-komplet ciuszków dla mojego
-USC
-alkohol
-kieca na poprawiny i buty
-biżuteria
-podziękowania dla rodziców i świadków

:)))
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas się właśnie wszystko zmieni, bo dopiero po ślubie zamieszkamy razem (dlatego tak bardzo bym już chciała ten ślub:P), będziemy sobie remontować dom, itp. więc zmiana będzie duża:)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic się nie zmieni :) Żyjemy jak "stare dobre małżeństwo", więc ślub to tylko formalność:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no co Wy dziewczyny !!! zmieni się!!
My pomimo tego ze juz parę lat mieszkamy ze sobą, to własnie strasznie sie stresujemy, bo wiele się zmieni...
Zmieni się Wasze podejscie do samych siebie nawzajem...chyba wiecej szacunku.. będziecie - jakby to powiedziec - pelna rodzina! :)
jUZ JAKO MĄŻ I ŻONA!
W nas ślub bardzo dużo zmienia... jesteśmy siebie bardziej pewni... bardziej się staramy... jakos tak - ... no jest juz lepiej ! :)
Człowiek jest chyba bardziej szczęśliwy !
No i ta pierwsza noc.... obudzić się z obrączką na palcu, popatrzec na osobę obok i już wiedziec - że tylko ja będziecie rano oglądać :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zaba&Zyrafa - Beatko - podziękowania należą się Mon Cheri za uszycie tego cudeńka, a Tobie za to, że poświęciłaś swój czas i przyjechałaś. Cieszę się, że się odnalazłyście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pojechałam dziś do salonu z butami żeby przymiarki zrobic sukni i weentualnie coś zmienić a sukienka była idealna i wisi juz w pokoju :) ciesze sie że już mam to zgłowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olciu- wiesz, że gdyby nie Twoja czujność mogłabym jej nie odnaleźć. Nie mogę doczekać się chwili gdy będzie calutka przygotowana, makijaż, fryzura gotowa i mój ukochany zobaczy to cudeńko:))) tak ciężko trzymać w tajemnicy tą suknię :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olimpia20111- masz rację, te pierwsze chwile, dni gdy założymy nasze GPS'y (jak nazywa to luby:) ) będą na pewno magiczne. Świadomość tego, że to będzie już do końca wcale mnie nie przeraża a wręcz cieszy. Fantastyczne jest to, że wszystko wspólnie planujemy, przygotowujemy, obydwoje angażujemy się w pozytywne rozpoczęcie wspólnej drogi. Faktycznie, okres narzeczeństwa (prócz tego, że zabiegany) jest magicznym przeżyciem, jedynym w swoim rodzaju.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak tam dziewczyny? Przygotowania pełną parą? :) Czy jeszcze leniwie( np tak jak my) podchodzicie do tematu? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Kochane panny młode z 4.8.12

dzisiaj spojrzałam na suwaczek, a tam:

100!

a więc wszystkie czwarto-sierpniowe dzisiaj nasza studnióweczka!

:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to my 101 do 2 rocznicy:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czas zapiernicza jak szalony :)

Powiedzcie gdzie kupić buty? Chcę pomarańczowe, skórzane czółenka... Nigdzie nie widziałam takich. Strony podawane na forum, niestety nie mają tego czego szukam:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w gdyni na świetojanskiej jest taki sklep na wystawie pelno pomaranczowych, rozowych i zielonych butow. na wielce trwale nie wygladaja bo ceny do 100zl, ale sa. zobacze nazwe w drodze do domu
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sklep nazywa sie "plusminus+-" starowiejska 9, zajrzalam do srodka stoja pomaranczowe szpilki
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo dzięki, to przy okazji podjadę tam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spoko, to starowiejska, jak napisalam w pozniejszym poście
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
plus minus jest też w Gdańsku k. hali targowej, ale mają tam same sztuczne buty:(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i nie zawsze są to buty w których można wytrzymać do 5 nad ranem tańcząc...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Butów jak nie było tak nie ma :)

No nic... zamiast butów znalazłam dla siebie samochód :) Ale nie wiem czy to dobry pomysł, żeby teraz zmieniać autko, wydatki przed weselem itd.. Chociaż samochód cudo :)

Zrobiliśmy nauki i poradnię, więc teraz chyba zaczniemy kompletować resztę papiórków.

Orientujecie się czy trzeba osobiście jechać do kościoła w którym było się chrzczonym, czy mogą to pocztą wysłać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej podeslac kogos z rodziny, co by co łaskę przekazał
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj zadzwonić - mój Bartek dzwonił i bez problemu wysyłali i to już drugi raz, w zeszłym roku tez potrzebował akt chrztu do bierzmowania ;)

i żadnych pieniędzy nie dawaliśmy ani tym bardziej nie wysyłaliśmy ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wysłałam kuzyna mieszkającego w moim rodzinnym mieście i 20 zl bylo ok. akt urodzenia z kolei zadzwonilam do urzedu, wypelnilam formularz, zrobilam przelew na 10 zl i wyslali.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my nic nie płaciliśmy za akt chrztu !!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba nie mam kogo prosić żeby podszedł po te dokumenty.Ustalę jaki to dokładnie kościół i zadzwonię i na pewno nic płacić nie będę :) Nie robią łaski żeby to dać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja ostatnio odbierała akt chrztu dla kuzyna, nie było żadnego problemu. Co do nowości buty zakupione po wielluuuuuu przebojach, oprawa muzyczna do kościoła zamówiona, makijaż zaklepany tylko z zaproszeniami jak zwykle problem - podobno mają być w tym tygodniu - zobaczymy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Natalinda: pisałaś pod koniec marca o zaproszeniach, nie mów że tyle idą??!! To chyba jakiś żart... U mnie od momentu ostatecznego potwierdzenia projektu, do kuriera było max 10 dni.
Hah, ale co z tego że mamy zaproszenia, skoro mojemu lubemu nie spieszy się, żeby wysłać do swojej familii... a potwierdzenie mamy do końca czerwca :) Muszę go jakoś zmobilizować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety termin na realizację zakreślili sobie 15 dni roboczych, wcześniej dość długo trwało potwierdzanie, a teraz okazało się, że wkładki są gotowe, ale okładki idą z zagranicy i jakoś dojść nie mogą :( masakra!!!! miały być w zeszłym tygodniu, wczoraj Pan powiedział, że będą do końca tego ;) jeśli nie czeka nas wszystko od początku :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na zeszły tydzień to trzeba wziąć sporą poprawkę :) sporo firm zrobiło cały tydzień wolne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam już zostało 1 zaproszenie do rozdania:) No i wtedy ewentualnie rezerwowi:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w końcu wysłałam zaproszenia do osób które mieszkają za granicą ;).
jeszcze tylko rozdanie zaproszeń części rodziny (na szczęście za jednym zamachem przy urodzinach dziadka :D) i z głowy :D.

Złożyłam dziś zamówienie na moje żółte buty :D! Już się nie mogę doczekać efektu końcowego ;) . a także dziś zamówiliśmy obrączki ;D babcia nas "uratowała" dorzucając trochę swojego złota ;), bo ja miałam tylko jeden pierścionek do przetopienia a to trochę mało ;)..
Cieszę się, że mam kolejną rzecz z głowy :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas przygotowania też do przodu :D wczoraj zamówiliśmy zaproszenia, umówiliśmy się na spisanie protokołu i wybraliśmy wzór obrączek - znajomy jubiler wykona je z naszego złota. :) Makijaż zaklepałam w zeszłym tygodniu a dziś ie z moim lubym szukać mu garnituru bądź krawca, który go uszyje. ;) Achhh, TEN DZIEŃ coraz bliżej!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas tez do przodu - w koncu przyszly zaproszenia - grafik wydawal sie z lekka ulomny wiec troche sie balam, ale finalnie wszytsko przyszlo takie jak chciałam :) piekne proste klasyczne i eleganckie... powoli rozdajemy zaproszenia najblizszym i wszyscy sie zachwycają :)

zaczynam szukac dekoracji do sali :)

Dziewcyzny a jakie macie wizażystki i ile płacicie???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co to za dziwne pytanie? :)
"akie macie wizażystki i ile płacicie???"
Moja jest wysoka około 30 lat,ciemne krótkie włosy, płacę mało ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;) ja wybrałam p. Magdę Purchlę, jestem zachwycona po próbnym i za całość (próbny + ślub) płacę 270,00 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba logiczne, ze nie pytam się o wygląd, tylko o Nazwisko :P wiec nie widze w tym nic dziwnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy panie wizażystki będą szczęśliwe jak będziecie podawać ich ceny bez ich zgody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niektóre Panie maja ceny na stronie, ale Ta akurat nie:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga-pewnie, choć większość jednak NIE ma cen na swoich stronach.
Po za tym, cena za takie usługi to sprawa indywidualna i nie ma co ludzi wprowadzać w błąd.Bo każdy może usłyszeć inną cenę.

madzienkaja: Nie bardzo rozumiem, do czego Ci potrzebna jest informacja kto ma i za ile? Zbierasz materiał do jakiejś pracy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosiulek, nie zbieram materialu do zadnej pracy - po co takie zlosliwe uwagi. na weselniku, jak wpisze sie nowy watek czy przejrzy stary ciagle przewijaja sie te same nazwiska a nie sadze, by wszystkie dziewczyny malowaly tylko 3 wizazystki!

dlatego chcialam zrobic rozeznanie kogo biorą panny młode, bo sama sobie szukam kogos do malowania - to chyba logiczne, ze pytam sie w tym celu.

nie chcesz sie podzielic tym kogo masz - to sie po prostu nie udzielaj, a nie na prawie każdym wątku tylko krytykujesz jak ktos ma inne zdanie.

ja sie pytam o to kto kogo ma, zeby zrobic rozeznanie i poszukac sobie kogos, kogo byc moze juz jakas dziewczyna miala na probnym i byla zadowolona - a Ty sobie szydzisz, ze ksiazke pisze

ktos inny sie pyta co proponujecie na podziekowania dla rodzicow - ludzie odpowiadaja o pomyslach, a Ty ze tego nie robicie, bo nie macie za co dziekowac i ze jest to wiejska tradycja - co chyba tez nie bylo tematem watku.

moze jak nie masz ochoty komos pomoc w poszukiwaniach czegos lub w podrzuceniu jakis pomyslow to daruj sobie kąśliwe uwagi na forum
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dżizaas, człowiek wraca z pracy "wypluty" a tu taki fantastyczny esej hehe

Mam nadzieję, że już się wygadałaś.

Wydało mi się dziwne Twoje pytanie i tyle. Nie wiem po co tak przeżywasz i roztrząsasz?
Zakładanie milionowego topiku na ten sam temat mija się z celem.

btw: i tak się przewijać będą te same nazwiska :)
btw2: maturzystka czy bezrobotna że masz tyle czasu, żeby przeglądać stare wątki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ad btw: rosa87 akurat napisala takie, ktorych nigdzie tutaj nie widzialam - i właśnie w tym celu zrobiłam tutaj rozeznanie

ad btw2: ja pracująca wyobraz sobie - filozofią nie jest wpisac w wyszukiwarce wizazystki i wejsc w watek zalozony x czasu temu a zaktualizowany niedawno :)

mam nadzieje, znizajac sie do Twojego poziomu, ze Ty sobie ulzylas wydając te kolejne kąśliwe uwagi :D

ten wątek nie jest na jakieś Twoje chore sugestie i kłótnie więc może sobie już daruj swoje uprzejmości :) chcesz mi nawrzucać to napisz na prv Gosiulko :) a ten wątek zostaw tym, którzy chcą komus coś doradzić, jak mają coś mądrego do powiedzenia :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja droga

Nie miałam w czym sobie ulżyć :) Zdaje się, że to Ty masz ciśnienie w krzyżu.

"Kąśliwe uwagi"-proponuję zerknąć do słownika i sprawdzić cóż to oznacza ,ponieważ sytuacja się powtarza: "rozwydrzona panna młoda", zbyt personalnie traktuje kolejny wpis( który jest zwykłym stwierdzeniem faktu, bez dogryzania komukolwiek).Nie mam natury "potakującego słodziaczka", więc albo ktoś się przyzwyczai do moich surowych wypowiedzi(które wbrew pozorom, nikomu nie ubliżają) albo nie.

I jeśli masz jeszcze z czymś problem, pójdę za Twoją radą
: napisz do mnie pw :) Jeśli wszystko wyjaśniłyśmy, wróć do swoich MĄDRYCH poszukiwań idealnej wizażystki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
kąśliwy - http://www.sjp.pl/k%C4%85%C5%9Bliwe
złośliwy i ;) chyba nie mam problemu ze zrozumieniem tego :)

a bezrobotna maturzysta jest obraźliwe i ubliżające - biorąc pod uwagę, że ktoś ciężko pracuje.

a słodzenia nie oczekiwałam, tylko krótkiej i zwięzłej odpowiedzi.

z moim krzyżem wszystko ok :)

mam wymienić wszystkie złośliwe uwagi? "ksiazke piszesz?" "bezrobotna" "maturzystka" "MĄDRYCH poszukiwań idealnej wizażystki" - nie masz ochoty udzielać rad, to tego nie rób, ale nie szydź przy okazji z kogoś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosiulek, Ty daj sobie na wstrzymanie i nie rób z siebie jeszcze większej żenady.

Po 1. Każdy (sorry, prawie każdy) zrozumiał pytanie dziewczyny "Jakie macie wizażystki" - nie grzeszysz inteligencją i nie rozumiesz prostych pytań na co dajesz proste (a raczej prostackie) docinki.

Po 2. Przestań zaśmiecać nam wątek, bo próbując prostactwem ośmieszyć dziewczynę - ośmieszasz tylko samą siebie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Droga Pani Paulen adwokat

Każdy kto wykazuje choć trochę inteligencji zauważyłby ironię i sarkazm w moich wypowiedziach. Jak "rozdawali różne fajne rzeczy" widać Ty i madzienkaja stałyście nie w tej kolejce co trzeba ... W wątku każdy może robić/pisać co mu się podoba, a że wątek dotyczy pośrednio mnie bo sierpień, to będę w nim pisać co mi się żywnie podoba i nikomu nic do tego. Nie podoba się? Nie czytaj Droga Pani.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
wyręczam Was w pisaniu maila z zapytaniem o cenę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Postanowiłam poszukać innych osób od makijażu bo na weselniku polecają wciąż te same osoby. Zajęło mi to sporo czasu maile, stronki itd ale to są moje faworytki:
1)Kalista Kiedrowska -
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/kosmetyka/makijaz-na-sluby-specjalne-okazje-i-inne-ogl4954458.html
2) Karolina Siwiec - karolinasiwiec.com.pl
3) Elina Szczerbiak - makeupvision.pl
4) Agnieszka Skrzyńska - ajs-visage.pl
5) Justyna Jezierska - malumalu.com.pl

Podkreślam że nie korzystałam z usług tych Pań ale mają ciekawe stronki i korzystają z bardzo dobrych kosmetyków i robią makijaże w przystępnych cenach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rosa 87 - dziekuje :) zrobie sobie po nich rozeznanie.

Natalinda - zrobilaś sobie może jakieś foto? "testowałaś" makijaż - ile się trzyma??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie będzie malowała p. Magda Purchla
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Po ślubie zostało mi trochę niepotrzebnych rzeczy które chętnie sprzedam.

Mam mnóstwo balonów w kolorze perłowym (białym) oraz złotym, są to duże balony około 14-15 cali, kupowałam je na sztuki za 20 gr/szt. sprzedam za 15gr/szt., oraz balony 11 calowe w kolorze bordowym, kupowałam w paczkach pakowanych po 100 szt. za 16zł, sprzedam za 12zł za 100 szt.
Z każdego koloru mam po około 500 szt.

Zostały mi również kieliszki plastikowe, ok. 100 szt. cena 20zł.
Poduszka na obrączki 10zł.

Zostały mi także białe buty, ubrane tylko na 1 godzinę, jednak jest na nich mała zadra, sprzedam za 50zł. Rozmiar 40.

Koszt wysyłki wg cennika Poczty Polskiej.
Możliwość negocjacji ceny.

Zainteresowanym prześlę zdjęcia na maila.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~madzienkaja Ja mogę Ci polecić moja makijazystke (siostra mego lubego). Robi piękne makijaze, dojeżdża do domu. Na facebook-u https://www.facebook.com/meokopl Strona jeszcze w budowie http://www.meoko.pl
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomnialam dodać-- Viola Sleszynska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,a co myslicie o kwiaciarni Bukiety Twoich Uczuc z przymorza? kilka osób mi polecalo ze jest tam fajna dziewczyna,ze super doradzi i tak zamierzam sie tam udac . bylyscie tam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie za bardzo rozumiem, dlaczego ktoś się podszywa pode mnie :/ Nie brałam w powyższej dyskusji udziału i nie zamierzam i fajnie by było gdyby jednak każdy używał swojego nicku!

Co do makijażystki, ja jeszcze nie mam, ale jeszcze trochę czasu zostało:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej sie zalogowac:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tort
Wybrałyście już jakiś?:)

Znajomi podpowiadają: Deker, Kandulski, Haffner i Wenta. Nie jadałam chyba tortów z tych cukierni więc nie mam zdania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zamawiam od Jarzebinskich:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to teraz ja Ci odpisze:) te swoje trzy grosze

tort mielism z wenty z wejherowa w masie ticino, wiec nie był tak słodki - od góry ananasowy, truskawkowy-jogurtowy, malinowy i marcello. wazyl ok 10 kg niecale 400zl , poniewaz wesele było w Dzikim Winie Vat nie był nam straszny, a patere pozyczyli bez kaucji. jadlam torty i ciasta z gdynskie filii (swietojanska street) i tem mniam. w wejheroweie mam wrazenie jest wiecej smakow, jak to w centrali:)

deker ma dobre ciasto - maly torcik truskawkowy i melonowy, ceny wyzsze niz w wencie i to calkeim sporo
haffner podobno 70zł za kilo, popularny jest tort oblany biala czekolada - welon panny młodej
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też zdecydowaliśmy się na Jarzębińskich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Aga!

No mi się nie chce jechać do Kościerzyny jechać...Wygodnicka jestem heeh ;) Sopot/ Gdynia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
koscierzyny? ja Cie do wejherowa wysylam tylko
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To było do Jarzębińskich :) W Kościerzynie stacjonują z tego co widziałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli już nie chce Ci się ruszać z Trójmiasta to doradzam - Jarzębińscy mają swoją cukiernię na Stogach, torty są również na stronie internetowej. Można złożyć również zamówienie telefoniczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny do przysięgi w kościele idzie się z kwiatami czy zostawia się je? Mi się wydaje że zostawi asię je na krześle lub oddaje świadkowej. Ostatnio oglądałam zdjęcia koleżanki i ona przy przysiędze i nakładaniu obrączek trzyamała bukiet, i teraz się zastanawiam - heheh ale problem:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak ja byłam świadkową, to pamiętam, że państwo młodzi przed sobą mieli taki... hmm nie wiem chyba klęcznik z "parapetem" i tam młoda sobie położyła i leżał tam całą mszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie sie zostawia, warto pojsc do kosciola tydzien, dwa wzesniej zby zobaczyc jak to wyglada. my mielismy klecznik i na nim, choc był waski, a bukiet kula lezal moj bukiet. widzialam slub, gdzie mlodzi mieli tylko krzesła, a klekali i przysiege skladali na schodach oltarza lub przy samym "stole" Moze zobaczcie jak jest w Waszym kosciele, bo szkoda i troche dziwnie moze wygladac bukiet na podlodze albo dwa bukiety w rekach swiadkowej, ktora czasem np. poprawia welon, kiedy Młoda siada
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja będąc ostatnio w Pruszczu zajechałam do Want`a by dowiedzieć się jak tam wygląda sytuacja z ciastami ;) kupiłam kilka kawałeczków (niewielkie paski różnych ciast) i co jeden to lepszy :D. nie orientuję się w cenach z różnych cukierni ale polecano mi też Jarzębińskich (ze względu na korzystną cenę).
i chyba w trakcie sesji wybiorę się do Kościerzyny po "próbki" bo zależy mi na tym by ciasta były przepyszne ;) .

a co do bukietu to chyba wręczę go na czas mszy mojej chrześnicy ;) też będzie miała ważną fuchę w trakcie ślubu ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciasta z kolei mielismy z cukierni Formella z Mostu, małoznana , ale ceny super od 15 do 26 zł za kg, a ciasta rewelacyjne, zamówilismy dużo wiecej, by Goscie mieli wyprawke i nawet najbardziej wybredne ciotki mówiły , że zjadły nawet okruszki. zamawialam wczensiej przez pol roku te ciasta do pracy ( taka piatkowa tradycja) i testowałam na setce pracowników i sobie, wiec zamówiłam z czystym sumieniem, ze lepszych nie znajde. Dowóz gratis i na czas
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z Mostów
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosiulek zalezy na czym czym CI zalezy - Jarzebinscy w katalogu maja same mocno zdobione torty - cenowo nie wiem, ale jak zadzownisz do nich to podadza Ci namiary na cukiernie gdzies najblizej Ciebie, w gdyni zapewne takze jakas jest (jak pytalam sie o gdansk Pani wymienila mi z 10)

deker- malinowa rozkosz pyszna, zreszta chyba nie jedlam tam niedobrego torta ;) ale ceny za tort weselny mają wg mnie przesadzone 75 zl / kg "lekkich", 95zl za kg "ciezkich" (tych ktore w pietrowym torcie ida na sam dól, jesli stoi warstwa na warstwie), dodatkowo kasują za dekoracje (np kwiaty od 3zł za sztuke)

ponoc te same smaki ma haffner w cenei 65zł/kg - bedziemy sie wybierac, zeby posmakowac i sprawdzic czy faktycznie :)

sowa ma ciekawe torty - tj wg nas subiektywnie ladne wizualnie - chyba ok 60zl/kg z tego co pamietam (siostra miala atlasowe wesele - tylko nei takie pstrokate jak na stronie ;) w 3 roznych smakach - tylko, ze smaki tylko kremowe, nie moga byc smietanowe, chyba, ze wzielabys na osobnych paterach polaczonych w kompozycje a nie taki klasyczny), tylko, ze chyba wszystkei smaki sa niesamowicie slodkie. my kupilismy sobie po kawaleczku zeby posmakowac i byly dobre,no tylko wlasnie, ze sie zaslodzic mozna :) no,,ale moze o to chodzi w torcie ;)

wenta w gdyni - gdzies na forum rzucil mi sie w oczy taki watek i tam jest bardziej rozwiniety.

a kupujecie ciasta, czy macie w cenie? jesli kupujecie to ile sie bierze na osobe? czy na np 80 osob :)dodam, ze bedziemy miec malo dzieciakow raczej,bo te to chyba najbardziej sie zajadaja... (w optymistycznej wersji 1 w pesymistycznej 5... :) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karola70 jazebinskich masz pelno cukierni w trojmiescie - zadzown i sie spytaj w centrali to Ci dadza namiaty na jakas blisko Ciebie :)

ja jadlam stamtad ciasta (tortownie), cenoeo wychodzi podobnie jak sowa np ok 30zl/kg kablecznika np. a wg mnie byl gorszy, ale moze to kwestia tego ze nie kupowalam w centrali tylko filii ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chcę tortu zbyt ozdobnego. Chciałabym żeby był kwadratowy z 2-3 piętrami.
W Dekerze zdzierstwo. Przyjaciółka brała tort od nich,fakt że miała zniżkę 25%, ale mówiła, że i tak za dużo(bo zapłaciła ok 900 zł za 8 kg) a tort nie był warty swojej ceny

Dzwoniłam do Haffnera, najlepiej przyjechać, porozmawiać i posmakować od razu. Pan mówił, że u nich w kawiarni można posmakować 2 smaki:czekoladowo wiśniowy i mango z czymś tam. Mówił też że kiedyś organizowali degustacje(płatne) ale że się wycofali jakiś czas temu i nie wie czy będą jeszcze to organizować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciasta i torty od Jarzębińskich w Gdyni sa na pewno przy skm n Wzgórzu Św. Maksymiliana. Tam jest od niedawna cukiernia, niew iem jak się nazywa, ale wiem, że mają od nich wypieki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ehh dziewczyny powiem Wam, że w weekend byłam na weselu u znajomych i normalnie żałowała, że to nie było Nasze :) a czasu coraz mnie :) w czwartek wpłacamy kolejną transzę za salę i ustalamy menu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja menu mam ustalać dopiero w połowie lipca, na spokojnie po egzaminie licencjackim ;-). W tym tygodniu powinny przyjść moje żółte buty ;-).
Dziś lub jutro pojadę do znajomej florystki przypomnieć jej by zamówiła duuużo słoneczników na koniec sierpnia ;-). Choć nadal nie wiem jak bym widziała te wszystkie bukiety...

No i pora wziąć się za załatwianie papierów ;-). Najpierw poradnia (na razie unikamy jak ognia, pora przestać to odwlekać).
I powiedzcie mi, czy papiery z urzędu trzeba wszystkie wyciągać osobiście czy można przez kogoś ;-)?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no my menu tak samo - w polowie lipca - zalezy jak Pani menager bedzie miala urlop :)

W piątek jade na pierwszą przymiarkę mojej kiecki - prawdopodobnie będa też moje buty :)

Zaproszenia mamy w trakcie rozdawania,ale jakos bardzo opornie to idzie :(

No i papiery z urzedu.... :)

Tyle czasu było a już niecąłe 3 miesiące zostały....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czas leci :)

Papiery z urzędu osobiście, w Gdyni USC 8.30-15.30 pon-pt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zaproszenia prawie wszystkie rozdaliśmy ;-) zostało nam kilka dla znajomych, ale z tym celowo czekamy jeszcze ze dwa tygodnie ;-).
Kurcze, jak wszystko osobiście to papiery wszystkie załatwimy w lipcu, bo w trakcie Euro nie zamierzam podróżować przez Polske :/.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli masz do wyciągnięcia dokumenty z innego miasta w PL to nie powinno być problemu. Ja zadzwoniłam do USC, po akt chrztu, wpłaciłam na konto opłatę, pocztą wysłałam pismo i w wysłali bez problemu. A z kościołem, wystarczył telefon i też przysłali :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba po akt urodzenia a nie akt chrztu do USC ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak. Miałam do wyciągnięcia i to i to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coraz mniej czasu...
My mamy juz zalatwione sprawy papierkowe w kosciele, tyle ze ciagle zastanawiam sie ile powinno sie wlozyc do koperty.... bedziemy mieli dwoch ksiezy, ze wzgledu na to ze jest nowy a ja chce tego ktory byl u mnie w parafii jak jeszcze nie wyjechalam za granice. I problem w tym ze ten nowy uparl sie ze musi byc prowadacym msze, a ksiadz ktorego chce bedzie udzielal nam sakramentu. Nie wiem ile powinnam dac prowadacemu, a ile temu ktorego chce. Dziewczyny co wy o tym myslicie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
myślę że daje się nie księdzu a parafii więc, ja bym dała raz - przy podpisywaniu dokumentów (jak księża chcą niech się dzielą) a jeżeli masz wątpliwości to chyba najlepiej wprost się zapytać jak oni widza sprawę opłat.
my płacę za licencję w swoim kościele i zapowiedzi ( chcemy dać 300 zł) a w kościele gdzie będzie ślub też tyle.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
za licencje i zapowiedzi 300? u mnie w kosciele za zapowiedzi dalismy 50, a u Męża, gdzie spisywalismy licencje i protokol to sie smiali, ze cokolwiek chcemy placic, dalismy tez ofiare 50zl. za slub powiedzieli, ze 250, my wczesniej miedzy soba ustalilismy, ze chcemy dac 300.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też nam wydaje się ze to dużo, ale u mnie w parafii to pary dają więcej za ślub niż pisałaś, jak się pytałam to między 500-700 zł i to parę lat temu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja licencje robilam za granica, nauk w ogole nie mielismy robionych bo we Francji cos takiego nie istnieje, troche sie zdziwilam bo to tez polska parafia, a calkiem inaczej niz w Polsce. Myslalam tez zeby dac 300zlotych, ale nie wiem kiedy daje sie koperta z pieniedzmi, po mszy czy jak, bo juz sama nie wiem jedna koperte czy dwie? Ehhhh i tak jest nie tak jak powinno byc, bo my w ogole nie chcemy ksiedza co jest obecnie w mojej parafii, ale on jest uparty i upiera sie ze on musi byc.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dziewczyny czy znacie z okolic Pogórza w Gdyni jakis salon gdzie robia makijaze ????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widac co kosciol to inne ceny... i uzgodnienia
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie, szkoda tylko ze niektórzy księża myślą ze to MY jesteśmy dla nich a nie oni dla nas....
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Cichuteńko tu u Nas :) chyba wszystkie kibicujemy :) z nowszych wieści w poniedziałek kończymy poradnictwo, rozdajemy zaproszenia i mimo, że przyszły troszkę późno opłacało się gości uprzedzić wcześniej bo teraz wszyscy od razu potwierdzając, w czwartek jedziemy na degustację ciast, a od poniedziałku zostaną nam 2 miesiące :):):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kibicować będziemy w sobotę ;)

My wysyłaliśmy zaproszenia, już są wszystkie doręczone i mamy potwierdzenie do lipca, a ślub sierpnia. Tez bym chciała żeby już goście zaczęli potwierdzać, niestety musimy cierpliwie czekać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też rozdaliśmy zaproszenia, jeszcze kilka zostało ale to kwestia kilku dni. Trochę z tym było nerwów, bo nie wszytych zapraszaliśmy i były małe zgrzyty;/ ale mamy to za sobą. Moja chrzestna się obraziła bo jej pełnoletnich dzieci nie zaprosiłam i pewnie nie przyjdzie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze to odwazna jestes, bo ja chrzestnego dzieciakow zaprosilam, ale bez osob towarzyszacych. Jak ktos pomysle sobie, ze tak nie wypada, to kogos problem. Ja ich widze raz na sto lat kontaktu nie mam i chce tak a nie inaczej. Nie chce miec polowy gosci ktorych nie znam w ogole.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wazne, zeby byli Ci, ktorych chcesz. ja z rodzenstwa mojej Mamy (9 osob) nie zaprosilam jednej ciotki, prawie 80 lat, moja Mame kilka lat temu bardzo obrazila. zaprosilam jej corki, ale wnuczek nie, bo wlasnie z powodu ich klamstw ciotka nagadala kłamstw na moja Mame. oczywiscie corki zaprotestowaly i nawet nie wyslalay zyczen , ogolnie gdybym zaprosilla wszystkich (z osobami towarzyszacymi, ktrych nawet nie znam) od ciotki to 16 osob, cale wesele bylo na 51 w koncu.

pare tygodniu temi ciotka przeprosila Mame, ze takii bzdury i ze jej glupio przez te kilka lat, corki zaluja ze nie byly na weselu i wstyd im ze kartki nawet nie wyslaly. a ja wiem, ze byl, kto naprawde chcial (chociaz ciotka mowila, zeby sie nie unosily i przyjechaly). wazne, by ten dzien spedzcic z kim sie chce, zyczliwym dla Was, a nie patrzec kto sie obrazi i kogo wypada, bo to Wasz dzień.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żadnych ciotek, wujków ani kuzynów i chrzestnych. Najbliższa rodzina i znajomi i jeszcze raz znajomi :)
Niech się obrażają :) bardzo pronto, i tak nie mamy kontaktu i tak
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też tych kuzynów nie widzę często, nawet na imprezy rodzinne nie przychodzą, ale i tak mi jest głupio, żaden z nich nie ma partnera i pewnie jakbyśmy ich zaprosili to by mi ludzi z ulic sprowadzili ;/ kiedy moja siostra miała ślub to nawet nie poinformowali że nie przyjdą, wpadli na poprawiny. Mimo tego że wiem że wiem że tak musiało być (bo nie mamy kasy duże wesele) to jest mi przykro i jestem gotowa odmówić sobie czegoś z wesela żeby ich zaprosić.

Poza tym rodzina wtrąca mi się do świadków- nie widzę problemu by ciężarna mężatka była świadkową. czy może to też nie wypada?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez wymylalaj. moja Przyjacióla jest po rozwodzie i nie wyobrazalam sobie zeby ktos inny mial byc swiadkowa! byly tylko pytania formalne, czy jets taka mozliwosc, ale swiadkowa musi mowic/rozumiec po plsku i wypada, zeby miala 18 lat. nie przejmuj sie. najwyzej bedzie slub z porodem:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, ze moze!
To Wasze swieto i tutaj nikt nie moze Wam wybierac swiadkow.
U nas tez na poczatku jak moj oswiadczyl, ze moj brat bedzie swiadkiem jego a nie kuzyn ktory mial byc, ale moj S. stwierdzil ze on kiedys mial z nim super kontakt, a teraz tyle co on sam do niego zadzwoni. Wiec powiedzial, ze chce swiadka z ktorym dobrze sie dogaduje i ma kontakt.

Ja troche zaluje, ze robie na tyle osob wesele, bo gdbym miala inne spojrzenie pare miesiecy temu to tak jak piszecie, TYLKO najblizsza rodzina i ZNAJOMI. Wazne, zeby byli Ci co chcemyzeby byli, a jak rodzinka nie przyjedzie z ktora sie widze rzadko to sie nie pogniewam, ale tez bedzie milo jak przyjada.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poczekaj az Ci zaczna (nie) potwierdzac. moze sie okazac, ze przyjada Ci nablizsi :) i tez bedzie dobrze. nic na sile wszystko młotkiem:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a ja mam potwierdzenie do jutra, a jeszcze nie potwierdziło mi 38 osób. Fajnie, będę musiała do wszystkich dzwonić..:/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
normalka, nie stresuj sie u mnie potwierdzili moi znajomi i rodzina Meza do mojej rodziny dzwonila Mama:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, ale ten czas leci.
Tylko ja mam najdłuższy termin czekania ;) ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaM - i co się okazało? Że te osoby, które nie potwierdziły nie przyjdą, czy że przyjdą i zapomniały potwierdzić?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasi goście mają czas do końca lipca na potwierdzenie, ale kilka osób już potwierdziło, łączę się więc w bólu oczekiwania, z jednej strony ten czas się wlecze a z drugiej już tak mało czasu zostało:)

Co do moich "extra" gości to wczoraj pogadałam z mamą i przyszłym, doszliśmy do wniosku że nikogo dodatkowo nie zapraszamy będą tylko goście z którymi mam kontakt, mój tata trochę się z tym nie zgadza ale to my płacimy i komentarze rodziny tez bierzemy na siebie ;)

sprawa świadków jeszcze nie rozwiązana- boje się ze mama za moimi plecami pogada z ciężarna żeby sama zrezygnowała...

a z przyjemniejszych rzeczy to szukam dekoracji do włosów? jakiegoś ładnego grzebienia - gdzie w trójmieście jest wybór takich gadżetów?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulek cześć odmowila - jakos nie raczyli sami dzownic i w ogole byli zdziwieni, ze maja taki"obowiazek" - mieli podobno urlopy, jak sie potem dowiedzialam fikcyjne, nie wiem po co taka zabawa...

a czesc byla zdziwiona, ze pytamy bo to oczywiste, ze beda. Gosci niestety trzeba dyscyplinowac, bo tylko mala czesc znich = znajomi i Przyjaciele wiedza o co chodzi tak naprawde z tymi powiadomieniami. nam w sumie jednek kuzyn tydzien przed mowil, ze bedzie, ale sie nie pojawili z kobita, moja ciotka za to 3 dni przed lubem jednak otrzymala urlop, kuzynka przelozyla prawko i jakos sie wyrownaly te 2 osoby.

odnosnie grzebieni - na grunwaldzkiej chyba 99, po drugiej stronie manhattanu jest taki sklep, w gdyni na starowiejskiej , obok "trio"
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaM - widzisz, jak my rozdawaliśmy zaproszenia to 3 razy powtarzaliśmy aby pamiętać o potwierdzeniach. I to na nic, 1/3 gości jeszcze się nie odezwała. Dziś rano dzwonił 1 kuzyn - dziś ostatni dzień potwierdzeń.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ludziom nawet jak napiszesz i powiesz to sa niefrasobliwi czasem i nie mysla, ze to moze byc wazne bo np trzeba zaplacic w restauracji, kupic wódke, napoje, zamowic ciasta, winietki...

mielismy ślub 5 sierpnia, a moja Mama dzwonila jakos ok 20 lipca i wtedy potwierdzali... nic tylko excel i lista pewniakow i niezdecydowanych a potem wytnij, klej:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie rozumiem, dlaczego Mama czy Tata dzwonią i pytają o potwierdzenie? Ja myślałam, ze jak już to Młodzi powinni dzwonić i się pytać...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dzwonilam od razu jak ustalislismy date , dzwonilam do wszystkich, nastepnie rozwozilismy zaproszenia, 7/8 osobiscie. jak juz zostalo kilkanascie dni, to Mama sama zaproponowala ze oddzwoni do naszej czesci rodziny - jaj braci i sióstr, nasi znajomi od razu mowili, ze beda i zlecieli z wloch, szkocji... a rodzina z poznania czy szczecina nie dojechala. taka po prostu byla wspolna decyzja bo my mielismy mase innych spraw do zalatwienia. ja dodatkowo dostalam piekny prezent od firmy - miesiac przed slubem mi podziekowali- prawdopodobnie ze wzgledu na slub, bo to taka firma, ze jak slub to zaraz na pewno trójke dziecki bedziesz chciala i chyba juz 5 dziewczynom taki prezent... prace znalazlam w 2 tygodnie, ale bylo mase innych spraw , wiec Mama bardzo pomogla :)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ahm teraz juz rozumiem ;) tez w sumie woalalbym, zeby ktos za mnie zadzwonil heh, jeszcze ludzie wiedza ze za granica jestemy to chyba im nie jest na reke oddwaniac z tego co zauwazylam. Czekam do 30 lipca, jak nikt sie nie odezwie to bedziemy musieli dzwonic. Szkoda, tylko z eludzie nie szanuja tego ze to sa sprawy organizacyjne, jest to po to aby pomoc Mlodym.

W sumie to chyba na dobre ci wyszlo, bo pracowac w takiej firmie to nikt by nie chcial..... pierwszy raz cos takiego slyszalam, ale kolezanke tez po macierzynskim zwolnili, bo bali sie ze nie bedzie pracowac, dziwni sa ludzie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie miesiac po ustaleniu ze bierzmy slub wpakowali w gips na 3 tyg, wiec odpalilam skypa. poszly w miesiac dwa abonamenty po 10 000 minut. a ta firma, no jednak kolezanke "zwolnili" dzien po urlopie slubnym, jednak w dzien po macierzynskim, jedna miesiac po macierzynskim. cos po prostu dzial kadr byl tam specyficzny i z perspektywy czasu ciesze sie, z enie musze pracowac z takimi osobnikami
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze jak czytam tu o zwolnieniach to stwierdzam ze mam cudownych szefów my co roku na lato mamy urlop wszyscy i szef sam sie nas spytał kiedy mamy ten ślub i czy jak by nam najlepiej pasował ten urlop powiedziałam tydzień przed i tydzień po , pare tygodni puzniej wisi kartka w kantynie i urlop dostosowali pod nas .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
i to jest Szef! nie szukacie tam kogos do pracy?:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie stety nie Aga M.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hihih spoko, ja odpukac poki co ma teraz szefową, a dawna firme wspominam z ironicznym usmieszkiem :)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny pytanko mam.

Dekoracje sali...jakie będziecie mieć? My będziemy mieć świece na każdym stole, do tego chyba tiul w 2 kolorach na środku stołu + jakieś perełki rozsypane i do tego chcemy wazony z kwiatami( mały, wąski wazon), tak żeby wszedł np. 1 ładny kwiat. Czy coś jeszcze ?
Bo przy wejściu nic nie będzie, jeśli tego nie zorganizujemy. Coś polecacie?? Sztuczne kwiaty, balony odpadają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozna postawic jakis np. fajny kwietnik/kosz z bukietem. odezwij sie do mnie na maila to podesle Ci kilka propozycji i moze cos sobie z tego wybierzesz.:) jakis kolor przewodni?
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomarańcz, złoto, brąz, ewentualnie jakiś kremowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niulek jak tam potwierdzenia?
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga M - bardzo miło z Twojej strony, że pytasz :) W ostatni dzień potwierdzeń miałam szał telefoniczny - ciągle ktoś dzwonił :) I w zasadzie wszyscy dali znać albo że będą, albo że nie - ale przynajmniej wszystko jasne. Nie dała znać nam tylko 1 para od strony mojego narzeczonego. Wyszło ogólnie 25 osób mniej :) Dzisiaj się bawiłam we wstępne rozsadzanie gości i to wcale nie takie proste... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super! czyli ostatecznie zdyscyplinowanie kandydaci na Gosci:)

proponuje piwko i wielka czekolade i wtedy usadznie gosci sie uda:)

Gosiulek wyslalam Ci wlasnie inspiracje w pliku:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie dekoracje planujecie za stołem z młodymi ;-)?
U mnie obrączki, gołąbki czy połączone serca odpadają. Bo mi się to w ogóle nie podoba. Więc wymyśliłam sobie baner z naszym zdjęciem ;-). Ale jak ostatnio byłam na mojej sali to za stołem młodych wisi materiał który jest delikatnie podświetlany. I przy całej dekoracji bardzo mi się to spodobało ;-). Ale obawiam się że połączenie tej dekoracji i banera nie będzie wyglądało korzystnie :/. A na ten baner już się bardzo napaliłam i już nawet mój tata załatwił wykonanie go (pozostało mi podać wymiary)...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurtyna podswietlana lampkami, jesli o tym mowa wyglada zwykle fajnie. a fotki np u moich znajomkow byly na bocznych scianach chyba 3 fotki.

na takiej dekoracji mozesz np. powiesic kule z ciętymi kwiatami, na dluzszych wstazkach.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas żadnych dekoracji, sala hotelowa ma na ścianach podświetlane elementy, jakiekolwiek dekoracje są zbędne. Myślę, że każdy będzie wiedział gdzie siedzi młoda para i nie trzeba dodatkowo tego zaznaczać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc dziewczyny :) ja moze troche nie na temat, ale sama kiedys bardzo czesto odwiedzalam to forum, i bardzo dobrze to wspominam, wiekszosc dziewczyn zawsze byla bardzo pomocna i sympatyczna :) a wiec mam do Was ogromną prośbę. Jestem obecnie w trakcie pisania pracy magisterskiej. Żeby ją ukończyć, muszę przeprowadzić badanie. Do wypełnienia jest jedna ankieta, która nie zajmie Wam więcej niż 5 minut. Bardzo proszę o pomoc i wypełnienie :) naprawdę liczy się każda osoba! pozdrawiam,
a to link: http://www.ankietka.pl/ankieta/79698/ankieta-do-pracy-magisterskiej.html

jeszcze raz przepraszam, że się wtrącam,obiecuje że już więcej nie będę :) pozdrawiam wszystkie przyszłe Panny Młode :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poszlo, ale tych cech duzo:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję bardzo, wiedziałam, że na dziewczyny z Weselnika zawsze można liczyć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ankieta wypełniona ;-).

Nie chodziło mi o podkreślenie miejsca gdzie siedzimy my, ale o to żeby tło za nami było ciekawe ;-) bo załapie się na niejedno zdjęcie ;-). Ale faktycznie pomysł z kulą kwiatów na tej kurtynie brzmi niezle ;-).
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) kule mozna zrobic na oasisie i jeszcze kilka dni bedzie cieszyla oko:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i do pierwszych sierpniowych pozostał miesiąc :) jak tam przygotowania?? już nerwowo czy jeszcze spokojnie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas pełen luzik :) Nie wiemy czy wszystko ogarnęliśmy, pewnie w dniu wesela wyjdzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my 24 sierpnia :) u nas jeszcze spokojnie, aczkolwiek powoli się zaczyna ;)

Spisaliśmy w końcu protokół, byliśmy w urzędzie i zanieśliśmy zapowiedzi (do 2 kościołów, więc zostały jeszcze jedne :) ). Musimy jeszcze się udać do kolejnego kościoła po dyspensę na ślub w piątek.... Wyślę tam narzeczonego, bo ponoć ksiądz jest jakiś dziwny w tym kościele :)

ludzie potwierdzaja i odmawiają - termin mieliśmy do 30 czerwca na potwierdzenie i 3 osoby (pary/pary z dziećmi...) tylko się ociągają wiec i tak myślę, że jest całkiem sprawnie :)

niedługo druga przymiarka kiecki... narzeczony także zostaje stopniowo "ubierany" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
11.08- suwak pokazał 40 dni :D

Ja mam tylko suknię... nie mogę znaleźć butów ani stanika. Panie dzwonią że na 1 przymiarkę mam przyjechać.. hehe

Mój ubrany w 100%- szybko poszło i bezboleśnie :)

Papierkowe sprawy załatwione w sumie. Chyba zostało nam zamówienie tortu, dekoracje sali i autka i organista.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
40 stka:) - ale fajnie, ze licznik idzie Wam w dol, bo mnie juz tylko w góre:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 54 dni do godziny 0 ;).
i dziś idę na pierwsza przymiarkę ;). Wstępnie postanowiłam jaką chcę mieć fryzurę :). Na razie kupiłam tylko stanik, ale się okaże czy będzie pasował do sukienki.
Mój Przyszły Mąż nadal w proszku.. cały czas się łudzi że schudnie i nie chce by garnitur na nim wisiał...
Jutro wybieram się do urzędu, a w środę planuję mieć z głowy protokół :). zobaczymy ile z tego wyjdzie. w środę mam egzamin licencjacki i do środy to jest priorytet. potem już tylko weselne sprawy :D!
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sierpniowe Panny młode,
Kiedy zamawiacie tort? A kiedy wiązanki ślubne?
Z jakich kwiatów będziecie miały wiązanki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kwiaty i tort warto zamówić ok 3 tyg wczesniej, szczegolnie ejsli maja to byc jakies szczegolne wzory:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka dziewczyny! Mam małe pytanko, może byście sie podziliły swoimi notatkami co ile kupić, jak liczycie po ile? Ja zaczynam planowac wesele na przyszły rok, narazie jestem na etapie poszukiwanie wymarzonej sali, ale chce zrobic zarys kosztorysów, aby miec porownanie w koszcie organizoawnai w danym miejscu wesela.
megi090@vp.pl
Szczescia wam życze!!
I dziekuje z góry!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawy kościelne: My spisaliśmy już protokół, wybraliśmy czytania i psalm. Jesteśmy już po pierwszej spowiedzi przedślubnej. Wszystkie szczegóły już (prawie) dograne. Kwiaty i butonierki zamówione.

Sprawy weselne: Po malutku planujemy rozsadzenie gości (i powiem Wam, że to wcale nie takie proste) - ale to tylko tak wstępnie:) Na dniach ma dojść nasz prezent dla rodziców. Byliśmy już na sali ustalić szczegóły:)

Zostały nam same ostatki, takie typowe pierdołki.. Musimy jechać do zespołu, jesteśmy umówieni z kamerzystą na kręcenie pierwszej części filmu, itp.

Wczoraj nie było mnie cały dzień w domu, a dziś patrzę, że pół siatki cukierków na bramę wyjedzone:D:D Będziemy musieli dokupić :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mag - wysłałam Ci maila :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulek :D dobre dobre... ja dlatego sie wstrzymuje z kupnem cukierków bo pewnie wyjadłabym wszystkie :)

zaczeliśmy rozsadzac gości, ale nie mamy jeszcze potwierdzonych 3 "zaproszeń" (par lub par z dziećmi, bo nie wiem w ile osób przyjada) a od tego w zasadzie wszystko zalezy bo przy stoliku możemy posadzić 8-10 osób :)

co któryś dzień oczywiście słucham, że wesele na okragłych stołach to jednak nie jest dobry pomysł, garnitur kupiliśmy masakryczny, więc po prostu rzadziej odwiedzam przyszłą teściową tłumacząc się nawałem pracy ;)

Zabrałam się za robienie zawieszek na wódkę :)

W tym tygodniu pewnie zabiorę się za zamówienie podziękowań dla rodziców :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Równy miesiąc :) cant wait :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest juz stres? :)

Skad bierzecie tort i ciasta?
zamowione juz macie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stres-chyba jeszcze nie :)

Mama mi dziś smsa po północy napisała: "miesiąc! zaczęłam się stresować" :)

Tort na pewno z Haffnera?(robiliśmy mini degustację już więc zapowiada się ok) a ciasto jeszcze nie wiemy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie stres juz jest mam problem ze snem masakra jakas .
Ciasteczka i tort mamy z cukierni kandulski :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o haffner:) tez sie nad nim zastanawiam :) (i odnosnie tortu i ciast)
a jak robiliscie mini degustacje? tzn jak ja dzownilam do haffnera, to facet powiedzial, ze torty sa tylko na zamowienie wiec nie mozna posmakowac i kupic kawalka, tylko caly tort, bo na cukierni maja tylko tort haffner i mango a reszta jest tylko na zamowienie...

a swoja droga to oni tam maja jakis katalog? czy robia ze zdjecia?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wzięliśmy te 2 mini torty które mieli w cukierni(czekoladowy i mango). Po tym można ocenić czy będą dobre czy nie. Czy katalog mają- nie wiem, ze zdjęcia robią na pewno.

20.07 jest dzień otwarty tam i zapraszali nas na m.in na degustację tortów, ale chyba szkoda czasu :) Uważamy, że można w ciemno od nich zamówić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie bedziemy jechali.. zdam sie na przyszłęgo małżonka, bo akurat wcześniej chce wybielić zeby i tylko biała dieta :( chociaz moze cos skubne znajac mnie... :)

Jak przymiarka sukienki? bylas juz z butami??? jak te paski? wszytsko juz ok?

ja jutro jade na przymiarke mojej :) juz sie nie moge doczekac :) - mieli ją zwęzić, bo przyszła za duza.... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamiast wybielania polecam piaskowanie :) też daje efekt, ewentualnie taki żel "biała perła"(też niezły efekt). Piaskowanie już miałam, ale może jeszcze w wolnej chwili poużywam białą perłę :)

Nie, nie miałam jeszcze przymiarki... nie mam stanika- może jutro uda mi się podjechać do Gdańska do Milady czy jakoś tak. Wydaje się, że mają duży wybór :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
piaskowanie tez bedzie przed ;) ja niestety palacz okropny to chociaz zmotywuje mnie to do rzucenia ;)

to powodzenia w poszukiwaniach :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my decydujemy się na Wanta z Pruszcza :). na kilku imprezach w rodzinie ciasto od nich się przewijało i było bardzo smaczne ;). dodatkowo z każdego ciasta którym jesteśmy zainteresowani kupiliśmy kawałek i degustowaliśmy :D.
Ze zdjęć na stronie wizualnie nie do końca podobają mi się torty ale to tylko przystrojenie i przecież mogę zasugerować jakąś inną dekorację :).

Ostatnio będąc w Kościerzynie postanowiłam spróbować wypieków od polecanych Jarzębińskich (początkowo nad nimi też się zastanawiałam). i nie wiem czy po prostu kiepsko trafiłam czy akurat wybrałam zły rodzaj, ale każdy zjadł malutki kawałek na spróbowanie i prawie pół kilo sernika wywaliliśmy... pomysł na sernik z jabłkami wydawał mi się strasznie abstrakcyjny więc pomyślałam że skoro takie coś robią to musi być to super połączenie.
utwierdziłam się tylko że dobrze zrobiłam z wyborem Wanta...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będę miała wesele na wyspie Sobieszewskiej myślicie, że Want dowiezie ciasta czy trzeba je samemu odebrać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myśmy mieli od Jarzębińskich torcik 15 kg i był naprawdę bardzo ale to bardzo smaczny. No i dość tanio za kg mieli :)
Nam dowozili z Kościerzyny do Łapina..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co mi się kojarzy to Want dowozi ;-). Jak bierzesz i ciasta i tort to na pewno ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej proponuje zadzwonić jeszcze raz do haffnera i spytać się o degustację tortów weselnych która odbywa się w piątek 20.07 od 17-20.
Polecam zdecydowanie. Torty sa bardzo smaczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam ślub dokładnie za 16 dni..... jak ten czas szybko leci.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja sie wybieram na degustacje jutro :) juz sie nie moge doczekać :) u nas do slubu 5 tygodni i 1 dzień..... pewnie przeleci przez palce, a wydaje mi sie, ze jeszcze czesci rzeczy nie mam zalatwionych....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieliśmy iść jutro do Haffnera, ale zapomnieliśmy o tym i już mamy inne plany.

Madzienkaja-czekam na opinie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No więc relacja z Haffnera :)

Były prawie wszystkie smaki,które nas interesowały - zasłodziłam się okrutnie ;)

Torty pyszne!!!! (nie przypadł mi do gustu tylko gruszkowy i truskawkowy bodajrze.. czekoladowego nie jadłam).

Zdecydowaliśmy sie na smaki:
- Vasco da Gama - na dół - z orzachami i kremem pistacjowym,coś "chrupiącego" na dole
- Royal Carmel - na środek - pychotka, ale mega słodki! jako, że był super smaczny,to bierzemy go na środek aby nie było go ani za dużo ani za mało ;)
- malinowa rozkosz - na górę - lekki torcik malyny z baiłą czekoladą :)

wszyscy byli bardzo mili i uprzejmi - spisaliśmy od razu wstępną umowę - normalną mają mi przesłac na maila.

Jesli chodzi o dekoracje zanieśliśmy 3 zdjęcia i Pan opisał co z ktorego ma być na dekoracji :) (dekoracja włącznie z żywymi kwiatami w cenie!),dostawa 2,44 zł za km

A i jeszcze jedno - mieli pyszny sernik miodowy! po prostu niebo w gębie! zjadłam 2 kawałki :) mimo zasłodzenia nie mogłam się oprzeć - sernik jest leciutki, niezbyt słodki, ale przepyszny!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wczoraj zamówiłam u nich, vaso na spodzie, haffner i na górze truskawka niespodzianka:) próbowaliśmy tylko haffner i mango z mailina, ale stwierdziliśmy, że na pewno będą dobre :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam . jeżeli ktoraś panna młoda nie ma jeszcze swojej wymarzonej stylistki paznokci na ślub.
zapraszam mam jeszcze parę terminów w sierpniu.

moje prace mozna obejrzec.polecam :)

http://www.paznokcie-gdynia.jaksy.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.paznokcie-gdynia.jasky.pl/paznokcie-gdynia/

taki adres działa:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje Aga :) :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jak tam? Wszystko załatwione? :))
My już na finiszu w sumie :) stresu na horyzoncie nie widać jeszcze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my dzis mamy spotkanie z wodzirejem....

menu ustalone w koncu we wtorek :)

Wczoraj yustalalam dekoracje sali z Aga M :)

takze wszytsko po woli do przodu.

zaakceptowana tez mam umowe o tort
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny to już jutro!
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
niulek juz jutro oby pogoda nam dopisała ja sobie zycze bez upałów i bez deszczu :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewcyzny powodzenia! a Jak tam stres??u mnie równe 3 tygodnie i już zaczynam z lekka sie denerwować :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
madzienkaja dzięki ja teoretycznie jakos nieodczuwam stresu ale moze jakos w podswiadomosci gdyz dzis o 4:30 sie obudziłam i niemoge spać.
Powodzenia dziewczyny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niulek, tigress i jak i jak i jaaaaak?:)))
Czekamy na relacje.
Następna tura tu juz my- Gosiulek:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosiulek, 2 dni które wstrząsnęły światem :)))
Dzisiaj jedziemy wrzucić wszystko już na salę, tak aby jutro nie być wielbłądem.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tak na chwile dziewczyny kozystajcie z tego dnia bo naprawde szybko mija
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tigress24--powiem za siebie- BĘDĘ :)))))))))))
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólnie spoko u nas, chociaż trochę krzyczymy...pierwszego tańca nie ćwiczyliśmy ani razu i już tego nie zrobimy.. jutro pełen spontan..eheee. Mam nadzieję, że pogoda będzie lepsza niż dziś, więcej słońca i mniej wiatru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny było cudnie!!! Jakby wesele miało odbywać się drugi raz to chciałabym mieć wszystko tak samo co do minuty. Cała noc szalenstw na parkiecie, same bliskie osoby wokół i wszyscy przyszli tam specjalnie dla nas - cudowne uczucie. Było wspaniale :) Życzę Wam aby Wasze wesele było tak fenomenalne jak moje :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny było cudownie:*:* załączam linka do relacji ;) http://forum.trojmiasto.pl/Relacja-z-18-08-2012-ehh-co-to-byl-za-slub-t405950,1,170.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (210 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

do góry