Widok

chrzest - ile kasy dla księdza?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
każdy daje pewnie tyle na ile go stać, ale ile tak średnio dawaliście, lub będziecie dawać na chrzest dla księdza? Bo coś się daje co nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my daliśmy 200zł uważam, że podczas jednej mszy jest kilka chrztów więc ksiądz majłej sumy nie uzbiera jak wszystko zsumuje więc nie szaleliśmy z kasą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja nic nie dam, wystarczy ze na ślub dostali, mają z*******e bryki za naszą kase, wiec ja nic ani grosza im nie dam ;/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
ja tez nic nie dalam zreszta ksiadz sie nawet nie upomnial:) nawet za slub nie chcieli pieniedzy;) ksiadz stwierdzil ze jest mu zal tych wszystkich par ktore nie biora slubow bo ich nie stac na to i powiedzial ze on za darmo moze sluby robic;)
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za chrzest corki nie zaplacilam nic,nie mialam pieniedzy wiec nie dalam,za chrzest synka dalam 100zl i uwazam,ze to sporo pieniedzy,ale akurat mialam wiec ok.Mysle ,ze kwota 50-100zl jest jak najbardziej ok,chyba,ze nie masz kasy to wtedy nic nie musisz placic.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
w nie których parafiach jest tak : co łaska od 200 zł zwyż super co ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja dałam 50 zł i i tak wydaje mi sie dużo
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiecej jak 50 zł nie dam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dalismy 200zl, dzis dalabym 100zl bo po fakcie jak juz zaplacilismy okazalo sie ze chrzest jest w kaplicy bocznej i trwal hmmm.... 15 minut. uwazam ze 200zl to za duzo za chrzest bez mszy
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze nie chrzciłam córki, ale planuję dać 50-100zł.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daliśmy 200 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dałam 50 zł

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dalismy 100 zł, ale ksiądz wydał nam reszte 50 zł ku naszemu zaskoczeniu - mówiąc ,że chyba za duzo pieniędzy mamy
image

image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja myślę ze 100zł wystarczy w zupełnosci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
też sie waham między 100-200 bo w sumie rozmineliśmy sie z kolędą i tak myślimy,że wypada tak więcej z tego względu
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nic nie dałam.to nie sklep zebym miala placic.sakramenty są za darmo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
zartujesz? poniewaz nie bylo Was na koledzie to chcesz zaplacic wiecej za chrzest??dziwna zaleznosc jak dla mnie...a na marginesie na koledzie nic nie dalam ,bo nie mam w tej chwili nadmiaru gotowki.Naprawde ciagle sie ten temat przewija i ciagle tak samo mnie zadziwia to poczucie obowiazku placenia ksiedzu za sakrament czy wizyte na koledzie..;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
mnie tez:D
ludzie sami tego uczą ksieży,a potem maja problem ile dac i czy wogóle:P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
apropo kolędy :) ksiądz posiedział, pogadał z nami i juz mial wychodzic-na to ja z kopertą ze "mamy tu dla księdza na ofiarę na kosciol" , na to On-"bylbym zapomnial-ja mam obrazki dla Was" buhahhaha. Nie byloby ofiary nie byloby obrazków :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
cyrk:P:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny nie wiem czy wiecie ale pobieranie pieniedzy przez ksiedza na slub,chrzest itp. jest NIELEGALNE i jesli ksiadz poprosi o pieniazki mozna do zglosic do kurii biskupiej
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak tylko jakos nie bardzo wierzę,ze kuria cokolwiek zrobi.przeciez branie pieniedzy za sakramenty i inne "usługi"to w Polsce standart.90% parafii bierze.trzeba by bylo naskarżyć na prawie wszystkie:D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My nie płaciliśmy ani za Ślub ani za Chrzest!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok bierze bo nie ksieza ale my spoleczenstwo przyzwyczailo ich do tego ze za wszystko placa.
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale zaden ksiadz nie powie ze masz zaplacic poprostu sama dajesz koperte:))))I to jest blad........................
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
otóżżżżżżżżżżż tooooooooooooooo.
przestalibysmy dawac i problem zniknąłby sam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewcia a nam własnie powiedziec ze za ślub mamy dac, nawet otworzył koperte przy nas i powiedzial ze to za mało !!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
powiedział *
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za Nadii chrzest ksiądz nie wzioł od nas nic,koperte mi włożył do wózka jak mu dałam :)

a z Oliwki chrzest daliśmy na tace tylko,, 20zł dokładnie bo ksiądz tez koperty nie chciał .
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
omg kasia WZIĄŁ a nie wzioł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki ty przykłd dajesz dla swoich dzieci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga a co ma przyklad dla dziecka do tego czy wzial czy nie wzial hehe teraz to sie udalas poratulowac myslenia
Dziewczyny dlatego takie przypadki jesli ksiadz chce kase trzeba zglaszac kurii
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ktos bedzie musial dzieci ortografii nauczyc albo zeszyty sprawdzac i co wtedy???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kazdemu sie moze pomylic spokojnie..........
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kaska non stop robi takie bledy ze powinna podstawowke powtorzyc
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i co ze robię błędy? masz z tym jakiś problem bo ja nie .
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tutaj sie czesto pisze bardzo szybko i stąd tez czasem błędy.poza tym widzialam duzo gorsze np:chszciny :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak masz jakiś problem to mogę z Tobą porozmawiać osobiście ale jak SKOŃCZYSZ PODSTAWÓWKĘ ! dzieciaku
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze po prostu ktoś ma dysortografię ;)

my nic nie dawaliśmy na chrzest
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiper no właśnie ja mam ale dobra nie ważne :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia nie ma sensu sie denerwowac.poprostu nie warto:)
Niektorzy pokonczyli kilka kierunków studiów,a inteligencją i kulturą nie grzeszą,więc szkoła taka czy inna nie ma wpływu na wychowanie,a czasem szkoda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to prawda księża potrafią otworzyć kopertę i powiedzieć że za mało dali na ślub czy na chrzest, ciekawe czy jak by ktoś dał 500 zł czy powiedzieli by że za dużo...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nooo hehe.trzeba by kiedys to sprawdzic.tylko mozna takim sposobem stracic sporo kasy hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie, minie teraz na to nie stać więc nie ryzykuje :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na chrzcinach mojego siostrzenca dalismy ksiedzu 100zl w kopercie ,powiedzial,ze nie wezmie zadnych pieniedzy za chrzest ,nalegalismy,w koncu szwagier podal ksiedzu 50zl i powiedzial,ze nalega zeby ksiadz wzial bo widziqal ,ze ksiadz ma zepsuty odkurzacz i zeby na naprawe bylo.Ostatecznie ksiadz wzial te 50zl.Na koledzie nie dalam pieniazkow i ksiadz absolutnie nie upominal sie o pieniadze,z rezta ja wlasciwie nigdy na koledzie nie daje pieniedzy i nigdy zaden z ksiezy mi nic nie sugerowal.Wiec na pewno bywa tak,ze ksieza mowia ze pieniedzy jest za duzo,lub nie biora ich wcale. Ksiadz to tez czlowiek i bywaja rozni,jak to ludzie. :) A jesli spotyka Was sytuacja,ze ksiadz upomina sie o pieniadze czy twierdzi,ze jest ich za duzo to nalezy mu wytlumaczyc te sprawe.Juz to kiedys napisalam,ze tu na forum wszystkie babki takie wyszczekane a przed ksiedzem kazdy boi sie cos powiedziec.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby nie było: u nas ksiądz powiedział,że daje się ile kto uważa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mielismy chrzest i slub na jednej mszy. bylismy tylko my. i ksiadz nam powiedzial-tyle i tyle dla kościelnej-no za posprzatanie, na kwiaty(było ich multum), dla organisty tyle (kościelnej i organiście się to bezpośrednio dawało nie przez księdza), a reszta co łaska. i tak u nas jest. nie ma cennika, że dla księdza tyle a tyle. ale to poza trójmiastem parafia.

ale lepsza rzecz-do zawarcia ślubu ksiądz robi taki protokół czy coś, nie pamiętam jak to się nazywa. i za to się ogólnie płaci. u mnie w parafii powiedzieli mi że to kosztuje 200 zł(!). w parafi w gdyni za to samo dałam 20. bo ksiądz powiedział, że co łaska :P (ogólnie protokół miałam sporządzany w innej parafi niż ślub ze względu na ciążę i że nie chciało mi się jeździć więc załatwiłam to na miejscu)

ciekawostka kolejna-podczas przygotowań do ślubu kościelnego mieliśmy spotkanie z panią co prowadziła coś typu kursu przedmałżeńskiego i całe spotkanie przegadała na temat naturalnych sposobów planowania ciąży i kazała zakupić książeczkę za 25 zł. bo mi nie podpisze, że byłam. uważam to za głupotę. byłam wtedy w 6 miesiącu ciąży i słuchanie na temat naturalnego planowania uważam za głupotę. do tego jeszcze zakup książeczki....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
my daliśmy 200 zl. Ksiądz nie upominal sie, nie ma "cenników". Jakos jest tak przyjęte u nas, ze za slub, pogrzeb, chrzest itd daje sie co łaska. Pewnie jakbym nie dała nic by się nie stało, nie komentowałby, ale.... u nas na wsi każdy daje.... uważam, że to kto ile da i czy da zależy od niego samego. To jest dobrowolny datek na kościół, a nie za msze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas "najciekawiej"- ksiądz wyciąga CENNIK:)..

Do nas na ślub mówi tak-- cyt- "Co mam wam powiedzieć , ile się daje, wiadomo, że jałmużny 500złnie dacie, a jak wam powiem 1000zł, to też nie dacie:)"

Dlatego, za złe zachowanie:)-dostał od nas 400zł!:)haha Bezczel!

Na chrzest daliśmy 200zł, to kręcił gilem.
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrowolny datek.....,bo tak sie przyjęło....Tez mi argument:P
A potem ci ktorzy dac nic nie chcą mają tylko problem,gdy wlasnie ksiądz wyciąga cennik.

Z drugiej strony,gdyby ksieża umieli nie oprzec sie pokusie,to poprostu by odmawiali wyjasniając,ze sakramenty i wiara są za darmo.
No,ale....ksiądz tez czlowiek i pokusy ma:P

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym wolała oficjalny cennik bo zawsze mi niezręcznie z tymi datkami i nie wiem ile
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie.z takim podejsciem to zawsze bedziemy miec cenniki.:)
NIC! dlaczego wogóle chcesz dawac????
masz jakis inny argument oprocz tego....bo kazdy daje.....bo tak sie przyjęło?
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 100% zgadzam sie z Justi nic nie dawac i tyle........samkramenty sa za darmo.Cennik i co jeszcze
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokladnie tak!Obowiazku placenia nie ma absolutnie nikt za zaden sakrament!Jesli czujemy taka potrzebe to mozemy dac tzw ofiare!A tu juz nasza wola ile uznamy za stosowne.Kosciol to nie instytucja uslugowa czy handlowa.Ale Wy same go do tej roli sprowadzacie a potem wszyscy plują na księzy ze pieniedzy chca...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytanie chyba brzmiało: Ile dałyście? A nie czy dawać w ogóle. Myśmy włożyli do koperty 500zł, ponieważ nasz kościół był właśnie remontowany i na to przeznaczona była ofiara. Ksiądz nie chciał tyle przyjąć, dopóki nie zapewniliśmy go, że nie jest to dla nas problem. Nasz proboszcz jest super księdzem, z powołania i nie mam mu nic do zarzucenia. Uważam, że każdy daje tyle, na ile go stać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
matko! 1000zł na ślub? to by było przegięcie! U nas zapytaliśmy księdza ile dają Młodzi na ofiarę ślubną. Ksiądz wyciągnął zeszyt i pokazał nam bez słowa (a tam były kwoty od 10zł do 450zł max). Potem powiedział że zależy to od sytuacji finansowej i każdy daje ile może i on to rozumie-może nic nie dać. Za szczerość dostał od nas 350zł :) Mszę odprawił naprawdę pięknie, ale nie wiem czy to ze względu na kwotę czy ze względu na to jakim jest księdzem (chyba to drugie) :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W mojej rodzinnej miejscowości/małą wieś/ ksiądz też ma cennik :/
najdroższe są pogrzeby, za samo wykopanie dziury na cmentarzu- 400zł ://kopać może tylko i wyłącznie wyznaczony przez księdza Pan,pewnie mają układ/, paranoja, a na kolędzie ksiądz wyciąga swą księgę w której zapisuje "dary" na kościół i kto w danym roku nic nie dał, musi uregulować - minimum 500zł rocznie, pamiętam kolędę gdy ksiądz chciał od mojej mamy na kościoł, gdy matka powiedziłała że nie ma to powiedział jej "..no wie Pani, u was wszyscy pracują, u sąsiadki pracuje tylko mąż a dali na kościół.." no i mama zaraz po wypłącie poleciałą zapłacić....
dlatego ja nie chodze do kościoła i nie dokładam sie bogatym do budżetu, sama mam mniej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm... można by się zastanowić i podyskutować płacić czy też nie, a jeśli tak to ile. myśle że osoby naprawde wierzące nie widzą problemu w tym żeby składać ofiarę. jednak nie powinno być w kościołach czegos takiego jak cennik. każdy powinien dać na tyle na ile go stać, a jeśli nie stać to porozmawiać z księdzem na ten temat. ksiądz to też człowiek. jakby nie patrzeć jest to jego zawód, który wykonuje z powołania ( nie każdy ksiądz) i tzn, że ma chodzic głodny czy też obdarty. tak jak cały świat tak i księża sa postępowi. muszą dojechac gdzieś samochodem, gdzieś zadzwonić czy tez korzystać z czegoś takiego jak woda czy prąd. a wiadomo, że za wszytsko trzeba zapłacić. jeśli komuś nie dopowiada jakiś ksiądz w danej parafi to może trzeba poszukać innego kościoła? są oczywiście wyjątki jak np na wsi gdzie jeden kościół jest na kilka wiosek. jak się idzie do sklepu to wiadomo że trzeba za to zapłacić i często są to niemałe pieniądze, a jak mamy zawrzeć związek czy też ochrzcić dziecko to jest problem aby złożyć ofiarę. od dawien dawna składano ofiary w różnych wyznaniach i różnym bóstwom tylko były one pod inną postacią. kościół u nas w polsce powinien tak jak na zachodzie wprowadzic podatki, wiele osób w tym momencie zrzekło by się wiary i nie mieli by problemu aby płacić za ślub czy też chrzest lub też zamówioną mszę. ja nikogo nie osądzam, chodze do kościoła do którego mam ochote chodzić i robie to z przyjemnością, jak mam to ofiare składam.
oczywiści nie mam nic do tych osób które nie dają, bo są takie czasy a nie inne i nie wszyscy maja. ot takie moje zdanie :)

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
księża muszą byc postepowi....



rany to sie usmialam hehe:)



Znasz księdza,ktory nie ma samochodu,komórki itp?bo ja nie:D



W tej chwili ksiądz to najlepszy"zawód"-wikt i opierunek ma zapewniony,a samochodu czy komorki nie kupuje sobie przeciez z pieniedzy od wiernych.no tego by jeszcze brakowało!!!



Ofiarę to ja mogę dac na tacy na mszy i te pieniązki daj Boże,zeby faktycznie szly na kosciół(rachunki za światlo,prąd,remonty itp).Natomiast ksiądz sakramenty ma dawac za darmo,bo to jego,ze tak brzydko powiem "z****ny"obowiązek!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aniol-my nie dyskutujemy tu o ofierze podczas mszy tylko o placeniu za sakramenty.to dwie rozne kwestie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
0 kasy (zero). Ksiądz proboszcz z Dąbrowy jej nie wymaga. Szacunek!

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

aniol ale usmialam hehe:))))Poziom myslenia w naszym spoleczenstwie jest zerowy
imageimage
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://w
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aga76 to masz fajną parafie lub fajnych księży :)
może nie które babki jak to napisałaś nie potrafią rozmawiać z księdzem na temat pieniędzy akurat u nas księża są zupełnie inni u mnie w parafii potrafią krzyknąć ile za ślub ile za chrzest i także potrafią powiedzieć że za mało na kolędę akurat u mnie w rodzinnie zawsze daje się w kopertę, więc nie mam pretensji bo tak zostałam nauczona.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anioł- pełen szacun za zdolności satyryczne;)!!!!!!!!

Ksiądz niczym Święty- tego jeszcze nie było

Może mu jeszcze na budowę sauny i nowego Porsche zorganizujemy zrzutę-ja pierwsza jako wolontariat!!!!!!!!!!!
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee tam porsche.lepiej odrazu na jaguara:D
w sumie to i tak niewiem,ktory lepszy(czyt.drozszy) :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie dałam nic .......ale moja matka poleciała i dała 200 w kopercie najlepsze jest to ze kasę muszę jej oddać co za banał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ech czytam i czytam - choć już od jakiegoś czasu nie mieszkam w Gdańsku - bo właśnie znajomi poszli do księdza w parafii w Warszawie w Wilanowie i usłyszeli że łącznie koszta dekoracji kościoła, przygotowanie rodziców i rodziców chrzestnych, obsługa ?!? i organista wyniosą 1800 zł dla jasności nie pomyliłam zer TYSIĄC OSIEMSET ZŁOTYCH i dlatego z ciekawości szukałam co wujaszek google mi powie bo aż mi włosy dęba stanęły
kurka co taki księżulo za ślub zażyczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas ksiądz nie wspomniał nic o ofierze "za" chrzest. Wrzuciliśmy podczas mszy 100 zł na tacę.
Zosia 02.07.2009r. Szymon *10.07.2011r. Zuzia 18.08.2012r.image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dalismy 100zł.
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie, jakie wy macie problemy... Oczywiście, że sakramenty są za darmo i ksiądz nie ma prawa odmówić ślubu czy chrztu, jesli nic nie dacie. Jak macie problem w jednej parafii, to idźcie gdzie indziej!
I błagam, darujcie sobie teksty w stylu "ksiądz zgarnia kasę za sakramenty i kupuje sobie samochód". Przecież oni to wpisują do ksiąg, to też idzie na kościół! A nie sobie do kieszeni...

A komórki mają dzieci w podstawówce, też mi argument :/

My na chrzest damy pewnie 50 albo 100zł, jeszcze się znajomych spytamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my daliśmy 250zl więcej niż na nasz ślub (200zł no ale wtedy nie mieliśmy kasy ;) ale nasz Ksiądz to super gościu więc nie żałowaliśmy :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w kopercie przy chrzcie Maksia miałam 50zł
Poli pewnie też tyle dam

za to jak moja mama zmarła to mi krzyknoł najmniej dają 400......
a ja wtedy nie mialam 18 lat taką afere zrobiłam że historia i poszłam do kościoła garnizonowego w Sopocie i tam odemnie grosza nie chcieli masza była przecudna jeśli tak owa może być a ksiądz nawet nie chciał transportu sam wsiadł w samochód a w pierwszą miesięczną rocznice zrobił sam z siebie msze równie piękną i to był ksiądz z powołania ja byłam mocno wtedy zbuntowana na Boga jak mógł zabrać moją ukochana Mariolkę ... i to on ze mną porozmawiał a gdy urodziłam Pole a ona walczyła o życie poszłam do niego i razem ze mną modlił się o wstawiennictwo i mimo że wiara zachwiana to jednak oprócz anioła mojej mamy to tam na górze ktoś jeszcze musi być ...... to tak moze nie na temat ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dałam 100 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Matka mądra poszła do księdza i dała mu 300zl za chrzest ,teraz jak będziemy chrzcić drugiego dam najwyżej 100zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy daje ile uznaje za stosowne, ja dałam 100 zł, ale myślę że 50 zł to też nie jest mała kwota.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://archidiecezja.lodz.pl/prawo.html



szukam i szukam cennika i ni jak ni ma :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My jak potrzebowaliśmy akty chrztu z naszych parafii gdzie go dostaliśmy ja w Rumi to ksiądz daliśmy 50zł spojrzał się chyba za mało. A w Sobieszowie to się ksiądz spytał czy nie oszaleliśmy. Za chrzest małego nic nie dawaliśmy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od nas ksiadz wogole nic nie chcial wziac. Dalismy to "na tace".
Za slub w tym samym kosciele i wszystkie formalnosci tez bardzo niewiele wzial, wiekszosc z tego dla organistki i koscielnego, dla siebie (czy dla parafii) chcial tyle, co zwyczajowo za intencje mszy, czyli jakos pare dyszek, ale tez z zastrzezeniem, ze o ile nas stac. Tez dalismy wiecej na tace.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za oby dwa chrzty nic,tyle co na tace,nawet nie chcieli wziąć ode mnie ,ani w przypadku synka ani córki,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytam i nie wierzę że są księza co nie biorą. u mnie( sopot) ksiądz za pogrzeb teściowej chciał 600 zł.
.. I tyle dostał teraz idę załatwiać chrzest i aż się boję ile za żąda
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie tacy Księża się chowają...??? Jak bylismy z mężem w kancelarii prosić o Chrzest dla synka to na wychodne uslyszelismy ze ofiare za posługę możemy bezpośrednio przed chrztem złożyć...! :-\ dam mu 100zł i ot ... to będzie nasza ofiara...:-D to się zdziwi bo w naszej parafii dają od 300zł w górę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdy byłam w naszej parafii 6 lat temu załatwiac chrzest starszego dziecka to usłyszałam, że opłata co łaska. Więc pytam wprost - ile ta "łaska" ? Odpowiedź 50 zł jesli chrzest robi samotna matka, 100 zł jak pełna rodzina. 3 lata później "cennik" był bez zmian.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jasne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dość z haraczem za nagrobki!!!-co za podłość czas z tym skończyć, papież powinien się tym zająć co wyrabiają polscy księża,społeczeństwo przestaje chodzić do kościoła,oni zrażają nas do religi ,jak mamy im się spowiadać ,właśnie wczoraj płaciłam księdzu haracz 10%za nagrobek oni są jak urząd skarbowy-tylko to jest NA CZARNO WSZYSTKO-ja takiej religi nie chcę!https://forum.trojmiasto.pl/chrzest-ile-kasy-dla-ksiedza-t148860,1,16.html#
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jest taki ksiądz złodziej ze nie udzielał nam ślubu bo udzielał znajomy to jeszcze chce pieniędzy A teraz robi nam problem z.chrzcinami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Norma ja juz mam ich w d....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...ale wymagania były !!!
organy, kwiaty, świece, ksiądz, jego ubiór i zadbany kościół...
Ty i twoje dziecko w centrum uwagi...a jak, należy się
Zapisanie w księgach na wieki i ich trzymanie w nienagannym stanie
itd, itd, itd

A DLA CIEBIE ZA DARMO !!!

A TY CO ROBISZ ZA DARMO DOKŁADAJĄC DUŻO WŁASNYCH SRODKÓW - WSTYDŹ SIĘ !!!

MOGŁABYS ZA TO W KOŚCIELE UMYĆ PODŁOGO Z WŁASNYCH BRUDÓW
TYLKO BRAĆ I OBGADYWAĆ.
DLA MNIE JESTEŚ ŚMIECIEM
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

ktoś kto nazywa drugiego człowieka śmieciem nie powinien nazywać siebie katolikiem.
Papież Franciszek mówił ze sakramenty są za darmo.
"darmo dostaliście, darmo rozdawajcie" to jest dar od Pana Boga a nie usługa na sprzedaż.
A Kościół utrzymywany jest z tacy, Kościół jako instytucja dostaje mnóstwo pieniędzy z budżetu, zwłaszcza za obecnej władzy. no i Kościół prowadzi wiele biznesów i biznesikow, więc.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Forma postu jest naganną, ale niestety "Katolik" ma trochę racji.
Ja jestem antykościelna, ślubu kościelnego nie mam, dzieci nie chrzciłam. Jednak zdaję sobie sprawę, że utrzymanie kościoła kosztuje. Prąd, ogrzewanie, mycie podłóg, odkurzanie żyrandoli, mycie witraży. Zawsze, gdy jestem na mszy (że 2 czy 3 razy w roku wpadnie jakiś chrzest, wesele, pogrzeb lub święta), daję ofiarę. Prawda jest taka, że korzystanie z kościoła jako budynku nie jest obowiązkowe, bo modlić można się wszędzie. Teraz jest moda na szukanie do ślubu czy chrztu jak najbardziej wymyślnych (wielkich, zabytkowych czy po prostu bogato urządzonych) kościołów i kombinowanie, żeby zapłacić jak najmniej lub wcale, bo przecież "się należy". Za darmo należy się tylko sakrament - cała reszta ("wynajęcie" kościoła, dekoracje, ogrzewanie lub klimatyzacja) to tylko nadobowiązkowy dodatek, za który wypadałoby zapłacić. To zwykła uczciwość i poczucie przyzwoitości.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nasz proboszcz nic nie chciał sam powiedział że sakramenty nie kosztują, żadne 'co łaska' cieszył się że jako młodzi ludzie chcemy wychowywać dziecko w wierze.
Sami mamy tylko ślub cywilny ale chcemy kościelny i żadnych kazań nam nie prawił dodał że za ślub też nic nie weźmie. Po kolędzie koperty nie wziął. Dodam tylko że nie mamy złej sytuacji materialnej że ksiądz miał by się litować. Ot taka parafia. I przez to że jest tak prowadzona na mszy ciężko dostrzec w tacy 1zł czy 2zł same grubsze lecą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

najczęściej, zwłaszcza w małych miejscowościach, kościół myją i sprzątają parafianie. budynek- powstaje z datków parafian,często budowany ich rękoma, na ziemi najczęściej ofiarowywanej za prawie darmo przez miasto (gminę). Chrzest jest na zwykłej mszy która i tak by się odbyła . wiec jesli ksiadz młodym rodzicom mówi "nie mniej niz..."to popełnia grzech chciwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A oni złodZieje tylko ciągną kasę... Jeszcze im mało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

0 zł, chrzest to sakrament a ksiądz jako człowiek z powołaniem ma obowiązek go udzielić, tak nakazuje mu jego wiara. To nie zawód i praca, za którą należy się wynagrodzenie.
PS. Biskup gdańskiej diecezji napisał kiedyś,że za sakramenty opłat nie ma i jeśli ktoś czuje potrzebę to może wnieść opłatę rzędu 50zł za zużyty podczas ceremoni prąd w Kościele.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkim osobom organizującym chrzest, komunie, bierzmowanie lub inną uroczystość rodzinną polecam sprawdzić ofertę sklepu internetowego - https://sakramento.pl . Jest to sklep, z którego oferty korzystałem wielokrotnie i nigdy nie było problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy to jest Marku odpowiedź na zadane pytanie?
Nie, to tylko wciśnięta na siłę reklama......
Ps. Nic nie dawać, Kościół to bardzo bogata instytucja. Papież Franciszek wyraźnie powiedział że sakramenty są za darmo. Ksiądz ich nie sprzedaje. A kupców Jezus przegnał ze świątyni, o czym wielu wspolczesnych biskupów i proboszczów zapomina
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko co konieczne do wyprawienia chrztu znajdziesz w ofercie sklepu AnmA. Od zaproszeń dla gości, przez ozdoby na stół po odświętne ubranko dla dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

do góry