Widok

jaka szczoteczka do zębów dla 2latka?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny,jakie macie szczoteczki?
z racji tego,ze mój smyk nie ma pełnego dla tego wieku uzebienia,testujemy rózne.......jaka jest bardzo miękka?
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
taka jaka jest odpowiednia dla jego wieku...
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
kochana miałam chyba z pięć rodzajów,ale mały niechętnie otwiera buzię,jest krzyk,ryk,bo probem w tym,że nie ma górnych dwójek i szczoteczka szoruje mu dziąsła..........dlatego pytam,która z was ma naprawdę miękką???nie będę bezsensownie kupować,bo te soft po otwarciu okazują się twarde..........Do tej pory tylko silikonową nam grała,ale czas naprawdę rozstać się i już na stałe normalną szczoteczke......
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coś takiego: http://allegro.pl/szczoteczka-do-zebow-0-2-lat-jordan-kolorki-new-i2715785400.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u dwu latka szczoteczka nie może być za bardzo miękka. Kiedy mu wyszły pierwsze ząbki? Używasz od tego czasu tylko silikonowej? Ona raczej nie myje zębów. A pastę toleruje?
My używamy takiej od 5 miesiąca plus elmex.
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myłam silikonowa,potem miałam canpola taką małą,potem inne,ale mały zmykał i wył,od pół roku nakładka na palec tylko,byliśmy u dentysty,pani powiedziała,że ząbki wyczyszczone super,więc pewnie dobrze myje.Pastę uwielbia.....używam teraz aquafresh
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ta co balbinka pokazuje super,sa w rosmanie ale my juz mamy inna bo juz za mala i sie zniszczyla nam
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moze sprobowac kupic jakas ciekawa elektryczna/na baterie? Opinie sa podzielone co do wieku dziecka, kiedy moze uzywac elektrycznej, ale ja bym sprobowala! Moje, od kiedy mialy wlasnie takie szczoteczki (ok.3 lat) bardzo chetnie myly zabki! Czuly sie przez to doroslej, a jednoczesnie szczoteczka ciekawa i inna niz dotychczas. Ja mam zawsze w domu kilka szczoteczek dla dzieci, uzywaja w zaleznosci od nastroju i pewnie koloru ;) a na noc sama im myje zeby wlasnie elektryczna z OralB, dziecieca. Mamy takie na baterie, ale widze w necie, ze sa rowniez akumulatorowe.
Mozna znalezc tez opinie w necie nt. wieku dziecka, lub spytac dentysty, ale tu rowniez, jak wszedzie kazdy mowi co innego:
http://forum.styl.fm/elektryczna-szczoteczka-do-zebow.t75280.htm
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam tez szczoteczki z Jyska, sa w kompletach po 3 szt. Koszt niewielki, bo zdaje sie za 3szt - 5zl. A i kolorowe i na prawde fajne. Sa w kolorach dla dziewczynek i chlopcow.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To te zwykle z Jyska:
http://www.jysk.pl/97/491/492/1979600/a/catalog
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiedziałam,że w jysku są:)kupiłam właśnie szczoteczkę Lacalut:)jest super,w miarę miękka i mały właśnie skończył mycie:)bez jęczenia:)
swoją drogą w rossmannie marny wybór,przynajmniej u nas......
dzięki:)a jeszcze jedno ta pasta elmex jaki ma smak?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Jysku sa wlasnie jedynie te plus identyczne dla doroslych :) raz sie natknelam i dzieciaki je lubia, choc moje starsze, ale sprawdzilam, ze nie sa twarde..
Moje do Elmexa troche sie przyzwyczajaly, ma troszke ostrzejszy smak. Cos jak kiedys zwykle, biale pasty. Tez mamy rozne pasty w domu, kupuje i probujemy, w sumie do dzis nie mamy jakiejs ulubionej, ale wlasnie przed snem jest mycie elmexem i elektryczna i to robie im sama, bo myjemy zeby w wannie, a tych el. lepiej nie zanurzac w wodzie. Chociaz pamietam pierwsze mielismy takie na baterie z Tesco, takie tansze (tylko tam wtedy byly takie, teraz juz sa chyba w kazdym markecie) i te moczyly.. ale szybko rdzewialy w srodku i pozniej nie nadawaly sie juz do niczego.. wiec troche szkoda ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej tradycyjna - szczoteczki można kupić już za kilka złotych. Większe znaczenie ma pasta do zębów. Powinna nie zawierać fluoru. Jest taka pasta o nazwie ajona i faktycznie go nie zawiera, podobnie jak nie zawiera triclosanu. A może korzystacie z innej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skoro znalazlas juz dobra szczoteczke to sie jej narazie trzymaj. Przyznam, ze u nas gdy byl problem z myciem zebow to wlasnie elektryczna pomogla, traktowal ja jak zabawke, ale zostal osiagniety ;).
A paste polecam ta:
http://allegro.pl/pasta-biorepair-junior-owocowa-pasta-dla-dzieci-i2692910701.html
Ekologiczna, bez szkodliwych skladnikow i fluoru, bardzo dobra smakowo i zachecajaca dla dziecka wizualnie.
Moj ma juz kilka stalych zebow, wiec uzywamy pasty z fluorem, ale czasem na zmiane takze ta. Kiedys to byla podstawa. Pierwsza kupilam w Superpharmie, ale potem juz bywaly tylko czasami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o samo mycie to u nas po prostu córka myła zęby nam, a my jej, trzymając jednocześnie. Bardzo jej się to podobało i jakoś się przyzwyczaiła ;-) A co do pasty jeszcze - optymalnym rozwiązaniem jest ajona, to właśnie pasta bez fluoru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to podłączę się do wątku aby nie tworzyć nowego - jaka szczoteczka elektruczna dla dzieci ma małą "głowicę" - mam w domu brauna i wiem że mogłabym dokupić wkład dziecięcy ale ona jest za ciężka aby Młody mógł sam trzymać i się uczyć. Wczoraj w Rossmanie oglądałam Colgeata (taką ze spidermanem i barbie) i one mają strasznie duże głowice że nie wyobrażam sobie aby Młody (2,5) był w stanie otworzyć tak szeroko buzię. Chcemy spróbować elektryczną bo jak na razie mycie zębów to jedne wielkie zaowdy z podchodami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te z rossmanna to jednorazówki:(są cieżki,miałam dla córki jak miała ok.4 lat.
Dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi:)Może komuś się przydadzą,mały przyzwyczaił się do szczoteczki,naprawdę ją polecam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podepne sie pod Sorhe...jakie szczoteczki elektryczne polecicie dla 2-3latkow??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My pierwsze jakie uzywalismy z elektrycznych, to byly z Tesco. Moim zdaniem byly super, dzieciaki wybieraly je sobie same w sklepie (byly dwa, trzy rodzaje), a pozniej same myly zabki i bawily sie nimi w wannie. Byla np. taka w ksztalcie delfinka czy auta z kolkami itp. ;) niestety nie wiem czy jeszcze sa. No i to byly jednorazowki za ok. 20zl. Niby na bateire, ktore mozna wymienic, ale co z tego jak glowka byla niewymienna. Mialy male glowice, nie takie rozbudowane.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czasy to odlegle, ale chyba tez Tesco mielismy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te elektryczne szczoteczki z Tesco - to tylko w hiperach? czy w małych Tesco też są? :) bo szczerze mówiąc nigdy nie patrzyłam :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupowalam w duzym, ale nawet nie wiem, czy jeszcze sa. Fajne byly.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez kupowalam w duzym. Nie wiem czy wtedy bywaly w malych i czy w ogole jeszcze sa :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczoteczka elektryczna dla dziecka? Nie sądzę, aby był to dobry pomysł. Ale zamierzacie pozwalać dziecku samodzielnie myć zęby w ten sposób?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dla czego zły pomysł ? na razie aby umyć Młodemu zęby musze nieźle się nagimnastykować i czasami nie jestem zadowolona z tego mycia. Oczywiście uczę go myć zęby normalną szczoteczką ale jest to bardziej zabawa i nocne mycie wolę zrobić sama. Myślę, że o wiele lepszy efekt mycia będzie przy elektrycznej - no i może coś nowego/ciekawego zinteresuje młodego na tyle że dłużej będzie trzymał otwartą buzię. Zakładam też że sam będzie mógł przy naszym nadzorze próbować myć elektryczną szcoteczką ząbki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje myja i zyja :O
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kupiłam mojemu synkowi elektryczną ze spidermanem. Koszt od 18zł (ostatnio była promocja w tesco) do około 30zł, więc rozpiętość spora. od tego czasu za każdym razem, kiedy jest w łazience upomina się, że chce myć zęby. najpierw elektryczna, potem poprawka zwykłą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dajemy radę myć normalną szczoteczką. Obawiam się, że szczoteczka elektryczna może być traktowana jako zwyczajna zabawka - tak więc nie wiem jaki może być odbiór ;-) Najważniejsze, że normalną szczoteczką na spokojnie możemy myć te zęby ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Używamy signal z Biedronki za 6zł. Jest super!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale używasz tej pasty dla dziecka? Ta pasta nie zawiera fluoru? Bo coś mi się wydaje, że to normalna pasta dla dorosłych. Prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niedawno kupiłam dla synka szczoteczkę z serii Tomek i przyjaciele (http://vm24.pl/pl/c/Dla-dzieci-szczoteczki%2C-pasty%2C-akcesoria/11). Szczoteczka jest miękka i delikatna a kolorowy motyw zachęca Kubusia do mycia ząbków:) Kiedyś kupię mu elektryczną szczoteczkę ale póki co ta sprawdza się bardzo dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
szczerze w tym wieku są świetne szczoteczki manualne szwajcarskiej firmy Curaprox mianowicie model Curakid (przedział wiekowy 0-4 lata). http://spadental.pl/curakid-curaprox-684. gdy dziecko będzie mieć powiedzmy 3-4 lata wtedy soniczną bo nie podrażnia dziąseł http://spadental.pl/szczoteczka-elektryczna-soniczna-dla-dzieci-philips-sonicare-461 wiem że nie jest to tania szczoteczka bo koszt naprawdę spory ale jeśli chcemy dbać o zdrowy uśmiech naszych pociech to warto:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczerze w tym wieku są świetne szczoteczki manualne szwajcarskiej firmy Curaprox mianowicie model Curakid (przedział wiekowy 0-4 lata). http://spadental.pl/curakid-curaprox-684. gdy dziecko będzie mieć powiedzmy 3-4 lata wtedy soniczną bo nie podrażnia dziąseł http://spadental.pl/szczoteczka-elektryczna-soniczna-dla-dzieci-philips-sonicare-461 wiem że nie jest to tania szczoteczka bo koszt naprawdę spory ale jeśli chcemy dbać o zdrowy uśmiech naszych pociech to warto:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miękkie włosie dla dzieci.
Powinno być opisane jakie szczoteczka ma włosie. (http://ecobamboo.pl)
Warto korzystać też z Bambusowych dla dzieci dodatkowy motyw, że jest na nich słodka Panda.
Przez to dodatkowo uczymy dziecko ekologii bo bambusowe szczoteczki są biodegradowalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może szczoteczka jonowa? Lepiej czyści i będzie odpowiednia dla dzieci :) Swojemu dziecku zamawiałam taką szczoteczkę ze strony https://ionickiss.pl/ - sprawdza się rewelacyjnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na opakowaniach powinny być oznaczenia. Polecam najbardziej miękką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie na wakacje samotna matka + dziecko (219 odpowiedzi)

Witam, zazwyczaj oferty dotyczą rodziny minimum 2+1, wtedy dziecko do 3 lat jest gratis. Jeśli...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

do góry