Widok

macie dobry przepis na sernik?

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
podzielmy się przepisami na dobry sernik;) kiedyś jadłam taki z kokosem, ale przepisu nie mam...
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja podam przepis na sernik, który zawsze się udaje a goście nie mogę się go nachwalić :)

ciasto:
30dkg mąki, 10 dkg cukru, 10 dkg margaryny, 2 łyżki smalcu ( ja nie daję blee ) 1 całe jajko, 2 żółtka, 1 paczka proszku do pieczenia
to wszystko razem zagnieść, rozwałkować i wyłożyć na blaszkę

masa serowa:
1kg sera mielonego ( ja daję ten z Biedronki - Zielona łąka, 1 waniliowy i 1 śmietankowy ) 1 szkl cukru, 1 szkl mleka, 0,5 szkl oleju, 2 całe jajka, 4 żółtka, 1 paczka cukru waniliowego, 1 paczka suchego budyniu waniliowego, sok z 1 cytryny
wszystko wrzucić do miski i zmiksować

potem wylać masę serową na przygotowane wcześniej ciasto i piec ok. 1 godziny

5 minut przed końcem tej godziny ubić pianę z 6 białek z 0,5 szkl. cukru, wyjąć ciasto z piekarnika, położyć na nie ubite jajka i ponownie włożyć do piekarnika na 15 minut

WERSJA Z KOKOSEM

wszystko tak samo tylko na koniec do tych ubitych 6 jajek z cukrem dołożyć 100 gr. wiórków kokosowych- wymieszać i tak jak wyżej włożyć ponownie na 15 minut do piekarnika

SMACZNEGO :):)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super! czekamy na inne przepisy, myślę, że na Święta się przydadzą;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a sernik nie opadnie jak go tak wyjme z piekarnika i znowu włożę ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło a robiłam go już wiele razy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
larisa super przepis, ja sama robie ten sernik, i tylko taki ostatnio, potwierdzam ciasto nie opada po wyjeciu z piekarnika a nawet jesli troszke to nie ma znaczenia, i tak przez piane sa gory, doliny. Smak wspanialy. Nie wiem tylko czy mam taki sam przepis ilosciowo, ale moj sernik jest tak mokry, ze nadaje sie do jedzenia dopiero na nastepny dzien a im dluzej stoi tym jest lepszy.
Oczywiscie moj lasuch nigdy nie czeka i zajada jeszcze cieply, ale trudniej go wyjac.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aa jeszcze co do twarogu, zawsze daje tylko firmy delfiko, naturalny albo waniliowy. Z zadnym innym mi nie smakowal, ale wiadomo czasami nie bylo delfiko to bralismy inny twarog, ech to juz nie bylo to samo.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może ktoś zna taki przepis na sernik z twarogiem, którego się nie mieli tylko rozgniata i miesza m.in z kokosem? kiedyś robiłam i przepis gdzieś mi wcięło
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam prosty i naprawde za kazdym razem wychodzi a do tego pyszotka ;P

kozystam z przepisu na www.kuradomowa.pl w wyszukiwarce wpisz sernik z brzoskwianami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

do góry