Widok

nnt Rachunek za prad mnie zalamal :(

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Wlasnie otrzymalam rachunek za prad. Mam w Energa SA. Do tej pory za 6 misiecy mialam jakies 500-530zl a dzis mi przyszlo 750zl :( To prawda ze przy dziecko wiecej pradu idzie ale az tyle? Mamy w mieszkaniu wszystko na prad. Jejku juz mam dosc tych podwyzek :(
A Wy ile placicie za prad?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za 6 miesiecy ok 700 czasem jak doplata jest to 1000 zł.wszystko na prad.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlatego bo ja siedze w domu.....i wiesz wygoda..telewizorek,laptop...obiad codziennie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ach te podwyzszki :(

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i wiedz ze to nie koniec prad ma byc jeszcze drozszy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie mam to samo wiecznie w domu laptopik, 2 TV, przy tym wiecznie sie pali swiatlo bo mam ciemne mieszkanie i koniecznie caly czas musi byc radio wlaczone a potem sie dziwie ach grrrr

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojeny to bardzo dużo. :O
my płacimy za dwa miesiące 185 zl .
i czasem dopłate jakieś 50 zl ;)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wydaje mi się, że to dużo. My przy 4 osobach w rodzinie płacimy ok 260zł/2mc, co daje za 6 mc 780zł ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te ich prognozy czesto są od czapy. W dodatku za zimę liczą więcej. My ciągle mamy na zmianę wielkie nadpłaty i niedopłaty, no może nie aż takie jak Ty, bo nie mamy wszystkich sprzętów na prąd.

Gdybym miała aż tak duże rachunki, przeszłabym na rozliczenie rzeczywiste, nie myślałaś o tym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam rozliczenia rzeczywiste :) płacisz co miesiąc, za faktycznie zużyty prąd - musisz podawać stan licznika :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
o dokładnie to samo miałam napisać. Ja co miesiąc podaję stan licvznika sama i płace za rzeczywiście zużyty prąd, a nie za ich z doopy wzięte prognozy (wg których miałabym płacić co 2mc 320zł)
Polecam, bo to dobre rozwiązanie i masz kontrole nad tym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie racje nawet nie wiedzialam ze jest cos takiego. Musze sie za to jakos zabrac bo wcale mi sie nie podobaja te ich prognozy.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja bym sie ucieszyła jak by miała taki rachunek, ciągle walczę z energą ,ze cosjest nie tak z moim licznikiem , moje rachunki są ogromne a wręcz kolosalne. Niestety energa przysała pana , ktory sprawdził licznik powiedział ,że jest ok i tyle.... a ja mam na miesiąc ok 200zl-250zl rachunku....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeju aga to ja pryz Tobie to pikus jestem, wspolczuje.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za co tak duze rachunki macie?

ja mam wszystko na prąd i za 2 miesiące płacę 150-200
jak siedziałam z małą w domu to płaciliśmy raptem 80zł więcej

trzeba nauczyć sie oszczedzać prąd, na noc wyłączamy tv i inne sprzety z kontaktu, nie zostawiamy łądowarek w kontakcie a telefon zaczełam ładować w pracy :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja mam dosc wysokie rachunki za prąd za 6 miesięcy płacimy koło 1700zł tylko ze mieszkamy w domku jednorodzinnym.Ale te rachunki to masakra:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz sama nie wiem skad to sie wzielo:( Ale to moxe dlatego ze moj maz razem ze mna siedzial 5.5 miesiaca w domu i chodzily 2 kompy i moze wiecej prania jak i zmywarka ale i tak jakos sporo. Jak placilam kolo 500 za pol roku to bylo ok ale teraz to sie przerazilamludzilam sie ze moze to pomylka ale watpie...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moje mieszkanko to malutkie ma tylko 53 m2 kurcze chyba zaczne oszczedzac :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam co miesiąc w okresie zimowym 1000 zł za gaz- CO MIESIĄC OD LISTOPADA DO KWIETNIA i co ja mam powiedzieć ?? za sam gaz a gdzie inne energa, sanipor, telefon, internet ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy 1400zł niecałe...niemało,ale mamy dom i też wszystko na prąd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam rach 750 zł,,,
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja już kiedyś pisałam, mieszkanie niecałe 50m, dwie osoby, na prąd tylko tradycyjne sprzęty (pralka, lodówka, tv, 2 komputery, piekarnik - do tego wszystko nowe A albo A+) - a rachunki 200-250 zł na dwa miesiące i ciągle niedopłaty - więc rozliczenie rzeczywiste nic mi nie da :/
większość sprzętów wyłączamy ze stand-by, ładowarki nigdy nie zostają w kontakcie, nauczyłam się uważać na światło - bo kiedyś lubiłam mieć oświetlony cały dom ;) - i nic. licznik podobno ok. nie wiem, skąd te rachunki :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a i zmywarka - ale też nowa ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzizas... te rachunki ach :( no nic trzeba zyc dalej i do tego mam nadzieje ze ta paskudna zima sie w koncu skonczy !!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie wszystko przez tą p..... zimę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam ok 280 300 zl za dwa miesiace :(( a nawet tiwi nie mam;/ ale u mnie to boler ciagnie wode! a zarowki i halogeny wymienione na ledowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam w domku jedorodzinnym i za 6 msc mam 2400zł. Chciałabym mieć taki rachunek jak Ty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2400? to ja myśłałam, że mam dużo. Ja w domu mam ponad 1500 za 6 mcy, mimo, że wydaje mi się, że co raz mniej zużywamy i co raz oszczędniejsze sprzęty i żarówki mamy to i tak nic nie spada.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm, strasznie duze te rachunki macie ;/ Ja mieszkam w domku jednorodzinnym, wszystko na prąd, włącznie z bramą i hydroforem, siedze z małą w domu, właczony często tv i laptop i płacimy za dwa miechy maks 270zł... pochlastałabym sie, gdybym miała płacić więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie , u mnie tez bywało 2400fakt mamy dom ale maly , ,dogrzewalismy sie wtedy troszke prądem, ale zrezygnowałam z elektrycznego bojlera i juz sie nie dogrzewamy a rachunki to mniej wiecej 1500zl za prąd za 6 mcy , tak jak pisalam wychodzi okolo 200-250zl za miesiąc. Teraz zrezygnowałam tez z kuchenki elektrycznej , zobaczymy co bedzie. Poza tym mam zwykłe sprzęty jak kazdy, lodówka , pralka, zmywarka, komp i tv ,wszystkie A lub A+, korzystam z krótkich programów z niezbyt gorącą wodą. żarówki niby energooszczedne, ale mam wątpliwości czy one faktycznie są oszczedne. wyłaczam na noc tv i inne sprzęty i nie wiem już gdzie szukać oszczędności . a wiadomo ,ze są jeszcze inne oplaty chocby na ogrzewanie..... ech szkoda gadac....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
babki a jak zrobić żeby móc płacić za rzeczywiste zużycie?? co muszę zrobić ??

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już kilka razy o tym pisałyśmy na forum...


musisz wejść na https://ebok.energa.pl/register.php i założyć konto - z podaniem PESEL osoby na którą są faktury oraz nr ostatniej faktury...

po zalogowaniu będziesz miała panel i tam m.in. "rozliczenie rzeczywiste"



http://www.smarteco.pl/rozliczenia-smart-eco-rozliczenia-rzeczywiste_1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a chciałabyś też taki metraż w bloku??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy 150 m dom i rachunek dostałam 900zł..tez mnie rozwalił.
Sis ma dom 220m i rachunek miała 680zł- raczej oszczednie musieli podejść do sprawy..

U nas nie mamy takiego rozrzutu, nie wiem juz sama gdzie tkwi problem. Wszystko drogie, coraz droższe...cholera!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chciałabym mieć taki rachunek :) ja mam 2000 - 2300 wszystko na prąd... ogrzewanie jeden pokój i łazienka, ciepła woda i czasami grzejnik w drugim pokoju ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też dom, za 6 miesięcy wychodzi kolo 1000 zł ale..............Wymieniliśmy piec gazowy i zużycia gazu spadło o 2/3 !!!
Jestem w szoku. W ubiegłym roku płaciliśmy za okres od początku stycznia do początku lutego 450 zł. Wczoraj dostałam rachunek 123 zł za miesiąc :) Myslałam że się walneli ale poszłam sprawdzić, wszystko dobrze spisane :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to i tak mało mieliście jak 450 zł, a 123 zł to jakaś bajka, co to za cudowny piec?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mamy dom (240 m +120 m piwnicy) i dostaliśmy za 6 m-cy 780 zł - wychodzi 130 na miesiac; wszystko na prąd (mikrofala, piekarnik, indukcja, okap, zmywarka, lodówka, rekuperator (włączony 365 dni w roku, ), piec, 2 tv, komp, radio- od rana do wieczora, pralka), tylko ogrzewanie gazowe;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jejku to wspolczuje....
No ja co 2 miesiace place 120 zł
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałam zrobić rozliczenie rzeczywiste z energa,ale jak przeczytałam,że wtedy jest prawie 2 razy droższy prąd to szybko zrezygnowałam...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez co 2 m-ce place ok 120zł i mam jeszcze ciągle nadpłaty...no ale coś za coś bo w takiej małej klitce to by większość z Was mieszkać nie chciała...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam mieszkanie niecałe 50 m2, co miesiąc zimą wychodzi mi ok 250 zł :( latem trochę mniej, ale ja mam wszystko na prąd, łącznie z bojlerami i ogrzewaniem, w tym roku dałam się w końcu namówić mężowi na piec akumulacyjny i drugą taryfę- wychodzimy o wiele lepiej i w końcu mamy cieplutko w mieszkaniu, bo poprzednie zimy płaciłam mniej więcej tyle samo, ale oszczędzałam na maxa na ogrzewaniu i ciągle marzliśmy.... niestety tak wychodzi, pogodziłam się już z tymi rachunkami, chociaż był okres, że codziennie spisywałam liczniki, bo myślałam, ze ktoś się do nas podpiął..... ale niestety tyle zżera ogrzewanie prądem :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam 46 m i wszystko na prad
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasze M ma 50 m2, więc nie jakieś specjalnie duże... ; z tym że to mieszkanie strychowe w starej kamienicy, tak jak pisałam wyżej ,,ogrzewanie jeden pokój i łazienka, ciepła woda i czasami grzejnik w drugim pokoju '' pozatym, no normalnie tv , pralka, lodówka, laptop, światło ... Rachunki... za prąd zawsze mnie przerażają... I mamy tą niby niższą taryfę, jakieś wekendy i tanie godziny coś takiego... U nas się życie zaczyna 0d 17, no i wekend normalnie od rana, ale w naszej taryfie mamy coś takiego że od piątku od 22 do poniedziałku do 6 rano tańszy prąd.

No właśnie z tym rzeczywistym ponoć nie tak fajnie jest, wie ktoś coś więcej ? Bo myślę nad zmianą, wie ktoś coś więcej, bo opinie różne krążą ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja się zdecydowałam na to rozliczenie rzeczywiste, przynajmniej płacę za to, co zużyję, a nie za to co oni oszacują, potem wyrównanie i przeważnie jakieś nadpłaty, i znowu zimą niedopłaty....nie- dziękuję, wysyłam im teraz stan licznika raz w miesiącu i płacę za to co zużyłam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy 135 zł za dwa miesiące:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozliczenia rzeczywiste mają taki sam cennik jak na f-ry

nie wiem skąd inf że to jest drożej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
MamoMarty, jaki macie piec? My też ostatnio wymieniliśmy, teraz czekam ze strachem na pierwszy rachunek..
U nas za prąd przyszło 185 zł za 2 mieś. czyli 555 zł za 6 mieś.wychodzi. A ogrzewanie mamy na gaz.
Jakie macie rachunki za gaz? My w mieszkaniu, nieszczelnym, w te mrozy 1300 zł ostatnio, masakra..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za gaz zaplaciliśmy (od 3.01 do 2.02) 620 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my za gaz ok 600zł miesięcznie:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co z tą energią to jest tragedia od listopada mieszkam za granicą mieszkanie stoi puste w październiku 7 dni przed moim wyjazdem zapłaciłam fakturę za prąd według wskazania licznika na początku grudnia dzwoni do mnie sąsiadka że przyszedł mi rachunek za prąd i czy ma otworzyć powiedziałam oki przyszła prognoza za zimę 3200zł niby do końca grudnia miałam zapłącić 2000zł w lutym 700 i w kwietniu 700zł ręce mi opadły zadzwoniłam zrobiłam afere że już któryś raz robią mi taki numer i że ja płacę ze wskazania licznika poprosił o stan i wyliczył kwotę do zapłaty 18,90 w domu chodzi tylko lodówka śmiech na sali a propopo w domu nie ma mnie do kwietnia ogrzewanie mam na prąd zapłaciłąbym im tą ich prognoze i co ????????????????? lokata w energii z odsetkami na plusie dla nich tragedia z tą nasza energią
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja-dwisia dlaczego mówisz że rozliczenie rzeczywiste nic Ci nie da ???to super sprawa żadnych ich durnych prognoz raz w mieisacu idziesz ze stanem i juz -ja mam 50 metrów kuchenka na prad 2 telewizory laptop i komp siedze w domku i 80 zl mam miesięcny rachunek -piekarnik elektryczny i moze w tygodniu to tylkoz dwa dni nic w nim nie piekę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlatego, że jak sprawdzają licznik raz na pół roku to i tak mimo wysokich rachunków zawsze wychodzi niedopłata, więc i tak nie płaciłabym mniej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Immergas Victrix Superior 32 kw. Do tego zasobnik na wodę 200l, sterownik też Immergas model Super CAR i sonda zamontowana na zewnątrz budynku :)
Przy tym mamy dobrze dobrane grzejniki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to lepiej mieć raz na 1/2 roku mega dopłatę niż rozbić sobie to na miesiące niewiele wyższych rachunków, których nie odczujesz?? Dziwne myślenie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie pisałam, że mam mega dopłatę, tylko, że zawsze mam niedopłaty - na początku rzeczywiście były dość duże, ale potem zwiększyli mi prognozy i teraz niedopłata raz na pół roku mieści się w okolicy 20 zł. więc nie widzę sensu załatwiania rozliczenia rzeczywistego, bo moje prognozy niestety nie są zawyżone - a zatem to by niczego nie zmieniło. napisałam o tym, bo wiele dziewczyn radzi rozliczenie rzeczywiste jako receptę na wysokie rachunki.
i ja nie narzekam na wysokość dopłaty, tylko na wysokość rachunków w ogóle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My za pół roku mieliśmy 1000 zł!!!!!!!!!! Tak było dwa razy, bo wliczona była prognoza. Więc jak mam co pół roku jeździć i prostować to wolę płacić co dwa miesiące, a nawet muszę zacząć płacić co miesiąc za rozliczenie rzeczywiste.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie i zobaczysz w następnym okresie rozliczeniowym dlaczego warto rozliczać się z faktycznego zużycia. Zawsze jak masz niedopłatę na koniec okresu rozliczeniowego to następna prognoza za analogiczny okres (zimowy w tym wypadku) będzie znacznie wyższa.
z praktyki wygląda to tak, że jak wyszłaś z niedopłatą ok 20zł, to następny okres rozliczeniowy prognozę dostaniesz o 20zł wyższą za miesiąc, co za 6 mc da Ci rachunek wyższy o 100zł. I tak sukcesywnie, aż będzie nadpłata. Tej zwykle nie ma, bo po następnym nowym roku jest podwyżka cen i znowu wyjdzie niedopłata. I tak w koło macieju.

Ja to z Energą przerabiam od 12 lat i wiem co mówię. Dlatego rozliczenia rzeczywiste to zbawienie. Nie będą obracać moją kasą i nie ma opcji, że licznik będzie spisany nieprawidłowo, bo sama spisuje i podaję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
BTW - do rozliczenia rzeczywistego nie trzeba nigdzie jeździć.
Logujesz się na stronie www energii i wysyłasz meila w aplikacji rozliczeń rzeczywistych podając stan licznika, a oni odsyłaja Ci fakturę.

http://www.ebok.energa.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no dobrze, tylko dopóki i tak zawsze jest niedopłata - to co to zmieni w wysokości rachunków? niestety nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale jakie ZAWSZE? Zawsze się skończy przy następnej prognozie - zobaczysz :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i ja wcale nie twierdzę, że rozliczenie rzeczywiste jest złe - nic w tym rodzaju. nie próbuję nikogo przekonać, że ono nie ma sensu.
ja po prostu stwierdziłam, że mam - jak na podane warunki - bardzo wysokie rachunki - i że rozliczenie rzeczywiste nic w tym nie zmieni. jeśli się na nie zdecyduję, nadal będę płacić tak wysokie rachunki. a o wysokości rachunków była mowa. więc trochę mam wrażenie, że piszemy o dwóch różnych rzeczach.
o rozliczeniu wspomniałam tylko i wyłącznie w kontekście tego, że ono nic by u mnie nie zmieniło - jak podobno zmieniło u niektórych Dziewczyn.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro prognoza zgadza z zużyciem, a nawet zużycie ją przekracza - to rachunki się nie zmniejszą. i TYLKO o to mi chodzi.
a niedopłata zawsze jest, dopóki są prognozy - to oczywiste, że przy rozliczeniu rzeczywistym jej nie ma i zupełnie o co innego mi chodziło - mam nadzieję, że już dostatecznie wyjaśniłam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jeszcze jedno :) tak dla porządku tylko :)

cytuję:
"z praktyki wygląda to tak, że jak wyszłaś z niedopłatą ok 20zł, to następny okres rozliczeniowy prognozę dostaniesz o 20zł wyższą za miesiąc, co za 6 mc da Ci rachunek wyższy o 100zł."

nie no aż tak to nie podwyższają - to byłoby zwiększenie prognozy o sześciokrotność niedopłaty - bo te 20 zł jest za pół roku, a nie co miesiąc. i od kiedy mam rachunki z takiej wysokości niedopłatą, prognoza wzrasta o kilka złotych miesięcznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To Ty mnie nie rozumiesz. Niedopłaty Ci się skończą przy następnej prognozie, bo energa jak widzi różnicę pomiędzy prognozowanym zużyciem a potem rozliczeniem rzeczywistego po 6 mc to kolejne prognozy Ci zwiększy. I zwiększy nie o kwotę niedopłaty, tylko conajmniej 10% ponad rzeczywiste zużycie. Tak działają ich programy do szacowania prognoz.
Innymi słowy, jesli teraz miałaś prognozę na 500, a zużyłas za 520zł - to następna prognozę dostaniesz za co najmniej 572zł. Pół biedy kiedy kwota zamyka się na kilkudziesięciu zł. Gorzej jak to jest 100 i więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez mamy olbrzymie rachunki, a mieszkanie tylko 50m2 i cały sprzęt klasy A+. co 2 m-c -290zl czyli 870zl za pol roku plus zawsze dopłata ok 400zl. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale ja widzę, jak mi się zmieniają prognozy.

i ostatni raz powiem - NIE CHODZI mi o krytykowanie rozliczenia rzeczywistego (niewykluczone, że też zacznę z niego korzystać). nie chodzi mi również ani o wysokość prognoz, ani o niedopłaty.
chodzi mi tylko i wyłącznie o wysokie rachunki, które będą tak samo wysokie przy rozliczeniu rzeczywistym...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety - ja też ubolewam nad wysokościa tych rachunków, szczególnie, że niewiele mam na prąd (ogrzewanie miejskie a kuchnia na gaz!!)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my 50m i za 6 miesiecy mamy 900zl (sopot), ogrzewanie na gaz mamy, zawsze mielismy tak 700zl wiec z tego co piszecie to nie macie tak zle
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też sopot i też ogrzewanie gazowe-reszta na prad ale naprawdę ja uważam że kuchenka chodzi wiecznie piekarnik non stop światła kompy telewizor i co miesiąc 80-84 zł bez zadnej ich idiotycznej prognozy bo to jakaś bzdura od 2 lat co miesiąc idę ze stanem i płacę teraz to nawet juz chodzic nie musze zalogowałam sie na e-book i jest bajka wpisuje stan rzeczywisty licznika wysyłam przelew i super a te ich prognozy to niech w buty sobie wsadza nasi sąsiedzi ktorzy całymi dnaimi są w pracy piekarnika uzywaja\ raz na pol roku co miesiać płacą 150 zł prognozy a niedopłaty za poł roku dostli 800 zł no ludzie jak to mozliwe skoro ja na pol roku place średnio 480 to jak oni mogą tyle kasy płacić -coś jest nie tak i tego jestem pewna mój wujek tez jak miał prognozy to rachunki byly takie ze wiecznie na raty spłaty robil a teraz placi co miesiac i o dziwo grosze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm, jak dla mnie to macie małe rachunki, ja prognozy na pól roku mam zawsze jakieś 1200-1400zl, myślałam, ze to normalne, ale teraz się tak zastanawiam, za co my mamy takie duże rachunki. Fakt, ze z małym ja siedzę w domu, no ale nie oglądamy tv cały dzień, ani przy kompie tez nie siedzę cały czas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piszecie o kwotach , a jak to sie przekłada na zużycie w kW?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja się też załamałam bo właśnie dostałam rachunek, za pół roku do zapłaty 1300 zł, z czego I rata 1000 zł, a dwie kolejne 185 zł - to jest paranoja, jadę do Energii to zmienić bo tak być nie może, ojciec mi wytłumaczył że jest możliwe takie zużycie prądu u mnie, ale to nie może być takie bezsensowne rozkładanie rat
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja płacę wg prognoz co drugi miesiąc ok 180-200 zł ( ogrzewania na prąd nie mam ale w kuchni wszystko tylko na prąd ) nadpłaty mam 30-40 zl max o ile mam wogóle ... jeszcze 2 lata temu płacilam ok. 150 zł co drugi m-c ale przez te podwyżki juz wychodzi więcej ehhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkanie 63m2 -wszystko na prąd i płace za 6 mies.1000-1200 zimą.Myślalam ,że to jest normalne,ale widze po Waszych rachunkach,że mamy sporo zawyżone rachunki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 55 m2 ale prawda jest taka że w ciągu dnia od pon. do piątku jesteśmy poza domem więc napewno siłą rzeczy prądu zużyję mniej niż jakby cały dzień codziennie ktoś był w mieszkaniu . Mniej tez gotuję napewno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiedzcie czy to możliwe by rachunek wyniosl7 200zl za msc, mieszkanie45m, jeden tv ktory rzadko chodzi, wiadomo lodowka pralka , jeden laptop.Mam podejrzenie, ze sąsiad mógł się podpiąć, bo zakladal teraz jakąś grzałke w piecu.Co mam zrobic? Zadzwonic do elektrowni ? Przyjada sprawdzic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tam jest 200zl zle mi sie kliknelo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas 38m2, pralka(ze 3 prania w tygodniu), lodówka, czajnik, piekarnik elektryczny, 2 TV, komputer stacjonarny(włączony po kilka godzin dziennie) i sporadycznie używany laptop + ładowania 3 telefonów, tableta + światło. Średnio miesięczny rachunek wychodzi 160-180zł.

W sezonie letnim, gdzie praktycznie do domu przyjeżdżamy za 1 noc w tygodniu, robimy ze 3-4 prania i wybywamy (lub też Mąż wraca po pracy do domu, posiedzi 1-2 godz. przed kompem lub TV) - wtedy rachunki mamy ok 90-110zł/m-c.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
- 37m2, dwie osoby.
- dwa komputery, w tym laptop po kilka/kilkanaście godzin dziennie, tv (b. rzadko włączany), rozbudowany sprzęt audio, piekarnik elektryczny, pralka 2-3 razy w tygodniu.
- rachunki 200 zł co dwa miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
49 m, tv wieczorami, komp stacjonarny rano i wieczorem, pewnie z 10 godzin dziennie, piekarnik, pralka , dzięki odczytom indywidualnym 60-90 zł zależnie od pory roku, pogody w danym miesiacu itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
49m licznik na doładowanie pralka 5-6 razy w tygodniu komputer telewizor lodówka wiadomo cały czas mikrofala piekarnik na prąd
średnio wchodzi nam 70-90 w zależności czy dużo piekę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się, że Ty @załamana płacisz bardzo dużo.. :/

1.
mieszkanie 58m - 2 os. dorosłe, 2 pralki tyg, 2 telewizory - włączone cały dzień, (kuchenka gazowa),
rachunki co 2 miesiące ok 120-130 zł.

2.
mieszkanie 42m - 2 os. dorosłe, 2 pralki tyg, 1 telewizor - wieczorami, 1 laptop wieczorami, kuchenka elektryczna używana max 1h dziennie (nie zawsze), ekspres do kawy - każdego ranka,
rachunki co 2 miesiące 70-90 zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może nie piszcie, jakie macie rachunki, tylko ile zużywacie energii. Teraz są różni dostawcy, różne taryfy, różne opłaty przesyłowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy 45m2 i doładowujemy na kartę to wychodzi 100-120zł mies. 2 telewizory włączone od ok. 18 ,laptop rzadko wieczorami, 2 telefony i światło 2 pokoje. Energa.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze można pomyśleć o zmianie sprzedawcy :) są teraz serwisy, które profesjonalnie w tym pomagają. Zmiana sprzedawcy prądu ale też gazu jest dużo łatwiejsza i można wybrać najtańszą ofertę. Jest coś takiego jak Klub taniej energii: https://www.klubtaniejenergii.pl Ja skorzystałem i nie żałuję poświęconej chwili :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mi się nie opłaca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze to rachunki za prąd to i mnie załamują. A niestety nic się nie zmieni, energia cały czas będzie szła w górę. Ostatnio rozmawiałam z sąsiadem, który już jakiś czas ma panele fotowoltaiczne i zadowolony jest bardzo. Jednak energia jest dużo tańsza. Też na https://gramwzielone.pl/systemy-fotowoltaiczne-przyszlosc-energetyczna-calego-swiata czytałam na temat opłacalności takiej inwestycji. W sumie zgodna z tym co wcześniej słyszałam w tym temacie. Teraz wybrać dobrą firmę i niech działają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkanie 65m2
370zl za dwa mies.
W tym pralka co drugi dzień, codziennie zmywarka, ogrzewanie swoje (piec gazowy włączony non stop do prądu) tv godzina wieczorem max dwie. Laptop czasami. W domu pięć osób dwie dorosłe i trójka dzieciaków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja to wiem dokładnie, bo mój dostawca energii i to nowy, ma dla mnie o wiele lepszą propozycję niż dotychczasowy. Na razie jednak mam nadzieję, że sobie z tym poradzę, chociaż nie wiem, czy to będzie dobry plan. Na pewno muszę się skupić na odpowiedzi i się nad tym kątem porozwlekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Czesne 2024 (3 odpowiedzi)

Wysokość czesnego nie jest adekwatna do jakosci nauczania. Szkoła w opłakanym stanie. Dzieci boją...

do góry